Základní informace o Bulharsku

Bulharsko se nachází na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Bulharské břehy omývá na východě Černé moře. Černomořské pobřeží je turisticky nejatraktivnější oblastí Bulharska, kam každé léto míří za teplem a koupáním v moři velké množství turistů včetně Čechů. Nacházejí se zde krásná přímořská letoviska, jako například oblíbené PrimorskoNesebar, Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Burgas, Varna, AlbenaBalčik atd. Kromě atraktivního pobřeží se Bulharsko pyšní také nádhernou přírodou s jedinečnými národními parky, pozoruhodnými památkami a horami. Vydejte se s námi poznat Bulharsko!

Co byste měli vědět o Bulharsku?

Hlavní město

Bulharsko

Hlavním městem Bulharska je Sofie ležící na západě země.

Měna

Bulharskou měnou je bulharský lev (leva).

Jazyk

V Bulharsku je úředním jazykem bulharština.

Časový posun

V Bulharsku je po celý rok o 1 hodinu více než v České republice.

Vstupní formality

Bulharsko je členem Evropské unie, takže pro vstup a pobyt na území Bulharska vám jako doklad postačí občanský průkaz. Občané Evropské unie mají právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států. Při pobytu delším než 3 měsíce je nutné se ohlásit u migrační policie a požádat o vydání potvrzení o přechodném pobytu.

Očkování

Žádné očkování do Bulharska není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat