1. eTravel.cz
  2. Bulharsko
  3. Nejkrásnější pláže

Seznam nejkrásnějších pláží Bulharska

Láká vás dovolená v Bulharsku, ale nevíte, kam se na ni vydat? Poradíme vám, kde najdete ty nejkrásnější pláže Bulharska a nejlepší prázdninová letoviska, aby vaše dovolená byla plná koupání, slunění a relaxace na perfektní pláži!

Pláž s bílým pískemAlbena: nejkrásnější bulharská pláž

Pláž prázdninového letoviska Albena je právem považována za vůbec nejpěknější bulharskou pláž. Byla pro svoji kvalitu a čistotu oceněna Modrou vlajkou EU. Pláž v Albeně přímo vybízí k relaxaci v jemném bělostném písku a koupání v pozvolně se svažujícím průzračném moři. Nad pláží se tyčí luxusní pyramidové hotely a obklopuje ji zeleň. Nechybí zde veškerý plážový servis. Albena patří mezi dražší bulharská letoviska a je velmi vhodná pro perfektní dovolenou s tím nejlepším, co Bulharsko nabízí. Najdete zde vyhlášené jezdecké centrum i školy plachtění.

Přímořský resort v Albeně
Pohled na pláž v Albeně, Bulharsko

Balčik: romantická pláž s úchvatnými výhledy

Balčik je letoviskem vhodným pro romantickou dovolenou na jedné z nejhezčích bulharských pláží s dech beroucími výhledy. Strmé kopce s bílými domky a skály nad pláží spadají dolů k moři. Relaxaci na zdejší pláži se světlým a jemným pískem a koupání v čistém moři si můžete ozvláštnit návštěvou Letního paláce – sídla rumunské královny Marie či jeho botanické zahrady s léčivými prameny a obrovskou sbírkou kaktusů nebo luxusního golfového hřiště.

Slunečné pobřeží: pláž Cocoa Beach, která nikdy nespí

Pláž na Slunečném pobřeží je přibližně 7 kilometrů dlouhá a patří mezi nejznámější bulharské pláže. Pokrývá ji jemný nazlátlý písek a omývá čisté klidné moře. Jde o velmi vhodnou pláž pro rodiny s dětmi, jelikož poskytuje návštěvníkům mnoho možností, jako např. aquapark, vodní sporty, atrakce pro děti i nespočet plážových barů a restaurací, které ožívají především večer. Na pláži na Slunečném pobřeží najdete vše, co pro plážové radovánky potřebujete. V hlavní sezoně však tato pláž může být poněkud přelidněná.

Pohled na pláž se slunečníkyAchtopol: pláže vhodné pro milovníky šnorchlování

Achtopolu se nachází hlavní písečná pláž s plážovým servisem a nedaleko prázdninového střediska najdete také menší odlehlé pláže. Pobřeží je obklopeno divokými útesy, u kterých žijí různé druhy ryb a mořských živočichů, takže si zde přijdou na své především fanoušci šnorchlování.

Zlaté písky: perla Černého moře

Pláže letoviska Zlaté písky mají zlatou barvu, jak již název napovídá a patří mezi nejhezčí pláže Bulharska. Pyšní se cenou Modré vlajky od EU za čistotu a kvalitu. Vstup do moře je v letovisku Zlaté písky pozvolný. Z toho důvodu sem každý rok míří mnoho návštěvníků včetně rodin s dětmi. Zlaté písky jsou pro svou krásu nazývané „perlou Černého moře“. Pobřeží obklopují lesy, které zajišťují příjemný stín. Na pobřežní promenádě se nachází mnoho obchodů, restaurací i živých nočních klubů.

Pláž Golden Sands poblíž VarnyNezaujaly vás nejkrásnější pláže Bulharska? Pak se vám možná budou líbit nejhezčí italské, chorvatské, řecké, španělské, maltskékyperské či turecké pláže nebo nejlepší pláže světa!

Co vás bude zajímat