Zajímavosti v Chorvatsku

Co vidět na dovolené v Chorvatsku?

Chorvatsko, to je nejenom křišťálové moře a příjemné oblázkové pláže. Podívejte se na zajímavosti z Chorvatska, které si na dovolené nesmíte nechat ujít.

Ostrov Korčula

Ostrov Korčula má výsadní postavení mezi ostrovy Jadranu. Právě tady totiž najdete více památek a legend, než kdekoliv jinde v Chorvatsku. Nejlesnatější ostrov Chorvatska okouzluje překrásnými oblázkovými plážemi či městem Korčula, kde se údajně roku 1254 narodil cestovatel Marco Polo. Korčula je jedním z nejzachovalejších středověkých měst v Dalmácii. Na ostrově Korčula zažijete slunečné dny v neopakovatelné atmosféře. Užijte si Korčulu - jedno z nejzajímavějších míst Chorvatska.

Památky Dubrovníku

Architektonický skvost Dubrovník, nazývaný „perla Jadranu,“ je úžasným místem památek a poutavé historie. Staré město ukrývá pevnost sv. Jana nebo malou pevnost Menčeta. Hradby obklopující celé město nabízí nádherné panoramatické výhledy na všechny místní památky, okolní krajinu a moře. Spatříte dominikánský klášter s nejstarší lékárnou v Evropě i slavnou katedrálu. V úzkých uličkách se seznámíte s historií tohoto velkolepého města.

Ostrov Hvar

Slunce a víno, moře a vůně levandule - tyto zajímavosti charakterizují Hvar, ostrov v srdci Jadranu. Návštěvníky láká jistotou sluníčka, výjimečnou krásou přírody i výraznými pozůstatky historie, které zde zanechali řečtí kolonisté, Illyrové i Římané. Památky dodnes okouzlují v romantickém městě Hvar nebo osadě Stari Grad. Jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě nabízí klid, romantiku a idylickou krásu nedotčených zátok. Ostrov Hvar - to je tak trochu jiné Chorvatsko plné zajímavostí.

Národní parky

Plitvická jezera jsou nejstarším a nejcennějším přírodním úkazem Chorvatska. Jezera vzájemně propojená vodopády a potoky vytváří ohromující podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Přírodní park Telaščice na ostrově Dugi Otok je bohatý na mediteránní vegetaci s rozmanitými rostlinnými a živočišnými druhy. Netopýři, 79 druhů ptáků, spousta ještěrek a želvy i bohatý podmořský svět vás jistě okouzlí a zaujme.

Nejmladší národní park Chorvatska Severní Velebit tvoří unikátní horský masív s dlouhým hřebenem rozkládajícím se bezprostředně podél moře, jaký nenajdete nikde jinde na světě. Jeho území je zároveň biosférickou rezervací organizace UNESCO. Velebit je nejatraktivnějším místem pro horolezce v Chorvatsku.

Co by vás mohlo z Chorvatska ještě zajímat