1. eTravel.cz
  2. Chorvatsko
  3. Zážitky našich klientů

Naši klienti radí: co vidět a zažít v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku nemusí být jen o slunění na pláži a koupání v moři. Můžete na ní prožít mnoho zážitků a vidět spoustu zajímavých míst. Inspirujte se zkušenostmi, které s námi sdíleli ze své dovolené v Chorvatsku naši klienti.


Plitvičky
Plitvická jezera

Navštivte překrásná Plitvická jezera

"Plitvická jezera jsem v Chorvatsku navštívila už 2x. A pokaždé to byl nezapomenutelný zážitek a všem kdo je ještě neviděli je vřele doporučuji. A hlavně vyhraďte si na to celý den, ať nemusíte spěchat a vše si prohlédnete. I když podruhé nám moc nevyšlo počasí, i tak to stálo za to.

Autor: Michaela Vrožinová

Plavte se na lodi

"Celou dovolenou jsme slibovali detem a sami se tez tesili na vylet lodi po okoli a kdyz uz jsme si mysleli, ze to neudelame, tak nam nabidli pred veceri po snidani vylet na ostrov s piknikem na ostrove a volno na koupani a navrat zpet pred veceri. Vsichni jsme byli moc nadseni a ostrov nam zustane v nasich pametich.bylo to kasne a romanticke.."

Autor: Dušan Hájek

 


Chorvatsko koupání
Chorvatsko

Užijte si vodních radovánek v Gradacu

"První, co mě uchvátilo, když jsme dorazili na místo bylo nádherné moře, krásně čísté a průzračné. Děti zde mohli využit i tobogán nebo skluzavku přímo do moře, na pláži byl také dětský koutek. Podél plaže bylo hodně obchůdků a restaurací. Na plaži si bylo možné také zapůjčit šlapadla. Gradac je velmi pěkný,večer je možné navštívit různá posezení s hudbou, diskotéky přímo u pláže. Lidé v Chorvatsku byli velmi přátelští. Byli jsme ubytování v apartmánu s balkónem asi 300m od pláže."

Autor: Monika Tunegová


Hvar
Hvar

Nechte se inspirovat k návštěvě ostrova Hvar

"Nedávno jsem narazil na stránky ostrova Hvar, kde jsem našel rady a tipy na úžasnou dovolenou. Moc nás to s manželkou zaujalo, tak jsme se tam tedy vydali a užili jsme si krásné dobrodružství co se týče potápění u ostrova Hvar :-)

Bylo to úžasné kochat se nádhernou krajinou :-)"

Autor: David Kuba


Rostlina
Rostlina v Chorvatsku

Natrhejte si čerstvé koření

"Naplánovali jsme si dovolenou v Chorvatském městě Lovran. Již od počátku dovolené mě udivovali sem tam lidé, kteří tu a tam stáli u keře a otrhávali z něj listy. Ale až po několika dnech, kdy věkové spektrum "trhačů" bylo os patnácti až do osmdesáti jsem se dozvěděl, že si zde trhají pravý a čerstvý "Bobkový list" neboli vavřín. Takže až se ocitnete v chorvatsku a někdo poblíž Vás bude stát u krásně zeleného keře a otrhávat z něj listy, pořádně si jej prohlédněte a utrhněte si také pár lístků.

Autor: Martin Dostál


Zmrzlina
Zmrzlina

Dopřejte si výtečnou zmrzlinu

"Na každém rohu si v Chorvatsku můžete kopit zmrzlinu. Počítejte s tím, že Vám zmrzlinář ukáže své dovednosti, třeba si Vás "vychutná" i natolik, že po Vás zmrzlinu jakoby hodí. V době našeho pobytu stála zmrzlina cca 1 - 1,5 EUR. Rozdíl je však ve velikosti kopečků, ty, které obvykle dostaneme českých cukrárnách se opravdu nedají srovnat. Chorvatská zmrzlina je hlavně mnohem chutnější."

Autor: Kateřina Kratochvílová


Poreč
Eufraziova bazilika Poreč

Poznejte město Poreč a zdejší Mezinárodní folklorní festival

"V Chorvatsku jsme byli 2x, naposledy v Poreči. Krásné městečko, s úzkými uličkami, přístavem a nočním životem. Toto město jsme navštívili zrovna, když se zde konal Mezinárodní folklorní festival. Celá akce se odehrávala na náměstí, několik dní a dlouho do noci. V červenci se teplota pohybovala okolo 28 - 32 stupňů, večery byly příjemně teplé. Zastihla nás také velká bouřka. Blesky křižovaly nebe jeden za druhým, světlo z nich bylo jako přes den a přes hustý déšť nebylo skoro vidět. Další dva dny se v moři nedalo koupat... Část pláže, kam jsme se chodili koupat byla smíšená - oblázky a písek... trochu vadilo, že když jsme na pláž přišli kolem 10 hodin, byly už různě po zemi položené ručníky, zatížené kameny, a nejlepší místa byla takto obsazena."

Autor: Kateřina Kratochvílová


Nepřehlédněte