Vyberte zemi
31.07–30.09.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku nemusí být jen o slunění na pláži a koupání v moři. Můžete na ní prožít mnoho zážitků a vidět spoustu zajímavých míst. Inspirujte se zkušenostmi, které s námi sdíleli ze své dovolené v Chorvatsku naši klienti.


Plitvičky
Plitvická jezera

Navštivte překrásná Plitvická jezera

"Plitvická jezera jsem v Chorvatsku navštívila už 2x. A pokaždé to byl nezapomenutelný zážitek a všem kdo je ještě neviděli je vřele doporučuji.

A hlavně vyhraďte si na to celý den, ať nemusíte spěchat a vše si prohlédnete a máte čas i na romantické sezení na lavičce u některého z vodopádu. I když podruhé nám moc nevyšlo počasí, i tak to stálo za to."

Autor: Michaela Vrožinová, věk 27 let, navštíveno 08/2007

Plavte se na lodi

"Celou dovolenou jsme slibovali detem a sami se tez tesili na vylet lodi po okoli a kdyz uz jsme si mysleli, ze to neudelame, tak nam nabidli pred veceri po snidani vylet na ostrov s piknikem na ostrove a volno na koupani a navrat zpet pred veceri..

Vsichni jsme byli moc nadseni a ostrov nam zustane v nasich pametich.bylo to kasne a romanticke.."

Autor: Dušan Hájek, věk 34 let, navštíveno 09/2011

 


Chorvatsko koupání
Chorvatsko, autor snímku: A. Lisová

Užijte si vodních radovánek v Gradacu

"První, co mě uchvátilo, když jsme dorazili na místo bylo nádherné moře, krásně čísté a průzračné. Pláž byla velmi rozsáhla. Děti zde mohli využit i tobogán nebo skluzavku přímo do moře, na pláži byl také dětský koutek. Podél plaže bylo hodně obchůdků a restaurací. Na plaži si bylo možné také zapůjčit šlapadla. Projížďka na šlapadle byla velmi příjemná. Gradac je velmi pěkný,večer je možné navštívit různá posezení s hudbou, diskotéky přímo u pláže. Lidé v Chorvatsku byli velmi přátelští. Byli jsme ubytování v apartmánu s balkónem asi 300m od pláže."

Autor: Monika Tunegová, navštíveno 08/2008


Hvar
Hvar, autor snímku: J. Kothánková

Nechte se inspirovat k návštěvě ostrova Hvar

"Nedávno jsem narazil na stránky ostrova Hvar, kde jsem našel rady a tipy na úžasnou dovolenou. Moc nás to s manželkou zaujalo, tak jsme se tam tedy vydali a užili jsme si krásné dobrodružství co se týče potápění u ostrova Hvar :-)

Bylo to úžasné kochat se nádhernou krajinou :-)"

Autor: David Kuba, věk 32 let, navštíveno 07/2012


Natrhejte si čerstvé koření

Rostlina
    Rostlina v Chorvatsku

"Naplánovali jsme si dovolenou v Chorvatském městě Lovran. Již od počátku dovolené mě udivovali sem tam lidé, kteří tu a tam stáli u keře a otrhávali z něj listy. Nejprve jsem si myslel, že si snad hrají, nebo je trhají dětem. Ale až po několika dnech, kdy věkové spektrum "trhačů" bylo os patnácti až do osmdesáti jsem se dozvěděl, že si zde trhají pravý a čerstvý "Bobkový list" neboli vavřín. Takže až se ocitnete v chorvatsku a někdo poblíž Vás bude stát u krásně zeleného keře a otrhávat z něj listy, pořádně si jej prohlédněte a utrhněte si také pár lístků. Doma pak po usušení je můžete použít jako čerstvé "vlastnoručně trhané koření" a zavzpomínat na dovolenou. Hezký den a dovolenou Vám všem přeje Marty

PS: Údajně slovo LOVRAN - označuje v Chorvatštině toto koření (vavřín - bobkový list), ale ruku do ohně bych zato nedal... :-)"

Autor: Martin Dostál, věk 37 let, navštíveno 07/2008


Dopřejte si výtečnou zmrzlinu

Zmrzlina
Zmrzlina

"Na každém rohu si v Chorvatsku můžete kopit zmrzlinu. Počítejte s tím, že Vám zmrzlinář ukáže své dovednosti, třeba si Vás "vychutná" i natolik, že po Vás zmrzlinu jakoby hodí. V době našeho pobytu stála zmrzlina cca 1 - 1,5 EUR. Rozdíl je však ve velikosti kopečků, ty, které obvykle dostaneme českých cukrárnách se opravdu nedají srovnat. Chorvatská zmrzlina je hlavně mnohem chutnější."

Autor: Kateřina Kratochvílová, navštíveno 07/2007

"...největší zážitek po koupání byly zmrzlinové poháry, které v Chorvatsku jsou skutečně velké velikosti. Těšíme se zase příště."

Autor: Andrea Lisová, navštíveno 07/2013


Poreč
Eufraziova bazilika Poreč od J. Kalužové

Poznejte město Poreč a zdejší Mezinárodní folklorní festival

"V Chorvatsku jsme byli 2x, naposledy v Poreči. Krásné městečko, s úzkými uličkami, přístavem a nočním životem.

Toto město jsme navštívili zrovna, když se zde konal Mezinárodní folklorní festival. Celá akce se odehrávala na náměstí, několik dní a dlouho do noci. V červenci se teplota pohybovala okolo 28 - 32 stupňů, večery byly příjemně teplé.

Zastihla nás také velká bouřka. Blesky křižovaly nebe jeden za druhým, světlo z nich bylo jako přes den a přes hustý déšť nebylo skoro vidět. Další dva dny se v moři nedalo koupat...

Část pláže, kam jsme se chodili koupat byla smíšená - oblázky a písek... trochu vadilo, že když jsme na pláž přišli kolem 10 hodin, byly už různě po zemi položené ručníky, zatížené kameny, a nejlepší místa byla takto obsazena."

Autor: Kateřina Kratochvílová, navštíveno 07/2007

Nepřehlédněte