Tipy, co vidět a zažít v Egyptě

TOP 4 egyptské zajímavosti

Pyramidy

Dovolená v Egyptě je plná zajímavostí. Určitě neopomeňte pyramidy v Gíze, které v Egyptě rozhodně stojí za to vidět, pozornost si zaslouží i Alexandrie, město založené velkým vojevůdcem Alexandrem Velikým, a Luxor - hlavní město Egypta do roku 750 př. Kr. Na západním břehu Nilu se rozkládá jeden z největších egyptských hřbitovů - Údolí králů a královen.

Sahara

Největší poušť světa je místem, které si většina z nás představuje jako nikde nekončící obzory písečných dun. Ve skutečnosti je její podstatná část kamenitá a z písku zde vyrůstají překrásné skály. Výlet na Saharu vám dopřeje fascinující podívanou na nekonečné moře písku. Saharská poušť je bezesporu jednou z největších zajímavostí, které v Egyptě vidět.

Káhira a Asuán

Káhira, nejlidnatější město Afriky, se nachází v nilské deltě. Slibuje jedno z nejzajímavějších muzeí světa - Egyptské muzeum. Oblíbený je zde sál mumií a nejslavnější islámský bazar Chán al-Chalílí.

Asuán s Asuánskou přehradou je pro mnoho návštěvníků nejkrásnějším městem, které v Egyptě vidět. Pozornost přitahuje také Suezský průplav.

Potápění a surfování

Dovolená v Egyptě představuje dokonalé možnosti pro milovníky potápění. Rájem potápěčů je oblast Sharm El Sheikh a Safaga. Obdivovat krásy podmořského světa patří k nejpozoruhodnějším zážitkům, které v Egyptě zažít. Potápěčská centra v Egyptě jsou umístěna v Dahabu, Hurghadě, Safaze, El Ghouně a Tabě.

Díky příznivému větru je surfaři vyhledávaná Hurghada, k nejkrásnějším místům patří Magawish-Club. Úžasné podmínky poskytne dovolená v Egyptě také příznivcům kitesurfingu a windsurfingu. Tou nejkrásnější oblastí pro vodní sporty na pobřeží Rudého moře je Safaga.

Mohlo by vás zajímat