Vyberte zemi
17.05–16.07.2021

Základní informace o Egyptě

Egypt se nachází v severovýchodní části Afriky. Oficiální název země je Egyptská arabská republika. Egyptské břehy omývá ze severu Středozemní moře, z východu Rudé moře. Egypt je historicky velice významnou zemí, která se pyšní starobylými památkami v podobě pyramid v Gíze, Velké sfingy a starověkého Luxoru, zajímavou kulturou, pouštní krajinou, bohatým podmořským světem a celoročně vysokými teplotami. Vydejte se s námi do Egypta!

Co byste měli vědět o Egyptě?

Pyramidy

Hlavní město

Hlavním městem Egypta je Káhira, která leží v severovýchodním Egyptě při pravém břehu Nilu.

Měna

Egyptskou měnou je egyptská libra.

Jazyk

Úředním jazykem v Egyptě je arabština.

Časový posun

V Egyptě se čas po celý rok nemění. V zimě je zde o 1 hodinu více než v ČR, zatímco v létě je čas u nás a v Egyptě stejný.

Vstupní formality

Pro vstup do Egypta je vyžadován cestovní pas s platností minimálně šest měsíců po ukončení cesty. Pokud cestujete pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab nebo Taba, tak dle informací Ministerstva zahraničních věcí ČR nepotřebuje vízum pro pobyty do 14 dnů. V ostatních případech vízum do Egypta nutné je. Vízum je možné získat na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze nebo na vstupních místech do země. Vystavení víza je levnější přímo na místě. Situaci však mohou komplikovat některé aerolinie, které vyžadují vízum do Egypta již před vstupem na palubu letadla. Doporučujeme se před cestou informovat o aktuálních podmínkách vstupu u zastupitelského úřadu Egypta.

Očkování

Žádné očkování do Egypta není povinně vyžadováno. Pouze v případě, že do Egypta přijíždíte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika), může být vyžadováno očkování proti žluté zimnici. Mezi základní (tedy doporučená) cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat