1. eTravel.cz
  2. Itálie
  3. Základní informace

Základní informace o Itálii

Itálie se nachází na Apeninském poloostrově v jižní Evropě. Ze severozápadu sousedí země s Francií, ze severu se Švýcarskem a Rakouskem, z východu se Slovinskem. Oficiální název země je Italská republika. Italské břehy omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Celková rozloha země je 301 338 km2. Součástí Itálie jsou samostatné městské státy San Marino a Vatikán. K Itálii náleží také ostrovy Sicílie a Sardinie.

Itálie je turisticky velmi atraktivní zemí. Na své si zde přijdou milovníci dovolené u moře, lyžařských zájezdů v Alpách, fanoušci turistiky v přírodě i nadšenci do architektury a poznávání měst. Itálie je zkrátka zemí, která nabízí vhodnou dovolenou úplně pro každého. Jedinečná italská kultura, temperament místních obyvatel a výtečná kuchyně navíc dodávají další přidanou hodnotu dovolené v této unikátní zemi. Neváhejte a vydejte se s námi poznat krásy Itálie!

Co byste měli vědět o Itálii?

Gondola BenátkyHlavní město

Hlavním městem Itálie je Řím ležící ve středozápadní části země.

Měna

V Itálii se platí měnou euro.

Jazyk

Úředním jazykem v Itálii je italština.

Časový posun

Čas v Itálii je po celý rok stejný jako v ČR.

Vstupní formality

Země je členem Evropské unie, takže vám jako doklad do Itálie postačí občanský průkaz. Občané Evropské unie mají právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států. Při pobytu delším než 3 měsíce je nutné se ohlásit na příslušném úřadě v místě pobytu.

Očkování

Žádné očkování do Itálie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat