Rady na cestu do Itálie

Kam v Itálii?

Benátky

Unikátní starobylé město na laguně láká na romantickou jízdu gondolou na jeho třpytících se kanálech. Vydejte se na toulky minulostí po nejslavnějším z nich na Canal Grande, který protíná celé Benátky a představuje hlavní bulvár Benátek s mnoha paláci a chrámy. Projděte se po proslulém mostě Ponte di Rialto a zastavte se na kávu na náměstí Piazza San Marco. A pak se třeba doplavte až k snovým plážím benátské riviéry a relaxujte.

Sicílie – ostrov tří moří

Tisíce návštěvníků každoročně míří na ostrov tří moří. Sicílie, největší ostrov Itálie, okouzluje hlavním městem Palermo, osamocenými plážemi i exotickými pokrmy a skvělým vínem. Dopřejte si výhledy na sopku Etnu, nejvyšší činný vulkán Evropy, kam lze vystoupat až k jeho vrcholku. Nebo zamiřte do Syrakus či Agrigenta a prozkoumejte jedny z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Evropě. Udělejte si výlet do městečka Sciacca a objevte malebný svět kavárniček a přístavní atmosféru. Vstupte do exotického ráje jménem Sicílie.

Sardinie – Karibik Středomoří

Ostrov zvaný "Karibik Středomoří" či "žulový ostrov" je snem samotných Italů. Sardinie je obklopena chráněnými oblastmi, její pobřeží nabízí 2000 km pláží a okolo celého ostrova je množství pozoruhodných jeskyní. Tou nejznámější je Grotta del Nettuno dlouhá přes 1 km. Sardinie nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu, malebné vesničky a úchvatné zátoky. Sardinie je ostrovem, který stojí za to vidět.