TOP 5 nejkrásnějších pláží na Kypru

Kyperské pobřeží je plné nádherných čistých pláží, které přímo vybízejí k relaxaci a slunění v prostředí dokonalém pro strávení perfektní letní dovolené. Voda v moři je zde průzračná a křišťálově modrá. Jaké jsou ty vůbec nejkrásnější pláže na Kypru? Vybrali jsme pro vás pět nejlepších!

Žena na plážiPláž Nissi: zátoka s neuvěřitelně průzračnou vodou

Pláž Nissi právem patří k nejkrásnějším kyperským plážím. Nachází se několik kilometrů západně od letoviska Ayia Napa. Pláž je pokrytá bílým jemným pískem a omývá ji až neuvěřitelně průzračné modré moře. Úzký pruh bílého písku spojuje pláž s malým ostrůvkem v moři, což vytváří kouzelné panorama a jedinečnost místa. Díky své kráse bývá pláž Nissi v hlavní sezoně poněkud přelidněná.

Pláž Nissi
Pláž Nissi v Aiya Napa, Kypr

Pláž Fig Tree Bay: relaxace ve stínu fíkovníků

O něco klidnější pláží, ale stále velmi populární, je pláž Fig Tree Bay, která se nachází v letovisku Protaras. Tato pláž byla pro svoji čistotu i kvalitu oceněna Modrou vlajkou EU a patří do první dvacítky nejhezčích evropských pláží. Pláž získala své jméno podle fíkovníků nacházejících se poblíž.

Kamenné pobřeží
Fíková zátoka v Protaras, Kypr

Pláž Makronissos: kouzelné seskupení tří zátok

Také pláž Makronissos se nachází nedaleko města Ayia Napa. Pláž tvoří seskupení tří zátok. Tato pláž je zhruba 350 metrů dlouhá, pokrývá ji jemný světlý písek a omývá modré moře, na němž se tvoří mírné vlny. Je zde veškerý plážový servis s lehátky a slunečníky, nabídka vodních sportů i restaurace.

Pláž Makronissos
Pláž Makronissos, Kypr

Pláž Pissouri: zlatá nádhera ve stínu bílých útesů

Oblíbená pláž se zlatým pískem a pestrobarevnými oblázky se nachází v jižní části vesnice Pissouri na jihozápadě ostrova. Pláž obklopují pozoruhodné bílé útesy a omývá ji křišťálově čistá azurová voda. Vodu obvykle čeří mírné vlny, takže jsou zde vhodné podmínky také pro vodní sporty (např. windsurfing). Pláž je velmi populární, ale díky své délce zhruba 1,5 kilometru, je na ní dostatek místa pro všechny návštěvníky.

Zátoka Pissouri
Zátoka Pissouri, Kypr

Pláž Coral Bay: písečný půlměsíc oceněný Modrou vlajkou

Coral Bay je dokonale čistá pláž ve tvaru půlměsíce pokrytá jemným světlým pískem nedaleko skalnatých výběžků s mořskými jeskyněmi. Nachází se severně od města Paphos a je považována za nejkrásnější pláž na západním pobřeží Kypru. Díky své čistotě a kvalitě získala pláž Coral Bay ocenění Modré vlajky EU.

Korálová pláž v Paphosu
Korálová pláž v Paphosu, Kypr

 

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže na Kypru? Pak se vám možná budou líbit nejhezčí italské, maltskébulharské, španělskéchorvatské, řecké či turecké pláže nebo nejlepší pláže světa.

Co se vám bude líbit