800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Maroka

od 11 790 Kč za
Rady na cestu do Maroka

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Rabat-Salé

29,6 mil. (r. 2002)

4:30 h

arabština, francouzština (v úředním styku)

Marocký dirham (MAD)

710.850 km2

Doklady a víza

Občané ČR potřebují k cestě do Maroka cestovní pas platný nejméně 6 měsíců. Bezvízový styk platí v případě pobytu nepřesahujícího 90 dnů.

Občané ČR musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu.

Přihlašovací povinnost v Maroku plní hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Maroka, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Na základě mezistátní dohody, uzavřené mezi Českou republikou a Marokem, poskytují státní zdravotnická zařízení nezbytnou první pomoc českým turistům zdarma. Jejich úroveň a vybavení však vyhovuje pouze základnímu ošetření. Ve vážnějších případech je třeba vyhledat ošetření na specializované soukromé klinice, kde se náklady na jeden pobytový den pohybují kolem 100,- USD.

Před cestou do Maroka je nutno uzavřít kvalitní zdravotní pojištění.

Pro cestu do Maroka není třeba speciální očkování, v případě cesty do odlehlých oblastí se doporučuje očkování hepatitidě A, B a tyfu.

V Maroku je třeba dávat si pozor na vzrůstající kriminalitu v turisticky exponovaných místech.

Bezproblémové je cestování s českou nebo místní cestovní kanceláří. Vedoucí zájezdu by měl ovládat francouzštinu nebo arabštinu.

Velká obezřetnost je potřebná při cestování pouštními oblastmi těsně u hranic s Alžírskem či na jihu země, kde hrozí přepadení.

Ve městech, jako Fes nebo Marrakéš, se nabízejí samozvaní průvodci turistů, kteří za své „služby“ požadují nepřiměřeně vysoké finanční odměny. Řádní turističtí průvodci mají příslušné průkazy a kvalifikaci.

Pro turisty je nepřístupná oblast Západní Sahary. Vyšší obezřetnost se doporučuje ve městech Tetouan, Tanger a na hraničním přechodu ze španělské Ceuty.

Opatrnost je nutná při cestování po Rifu, kde se ve velké míře pěstuje indické konopí k výrobě drogy a oblast je do značné míry kontrolována místními mafiemi. Držení a přeprava jakéhokoliv množství drog je v Maroku trestná.

Individuální cestování po Maroku autostopem není považováno za bezpečné.

Zajímavosti

Marrakesh

Královské město Marrakesh je turisticky nejoblíbenějším místem. Patří mezi nejvýznamnější města marockého jihu a po Casablance je druhým největším městem současného Maroka. Pyšní se honosnými paláci nebo mešitou Koutoubia s minaretem vysokým téměř 80 metrů, která je považována za nejdokonalejší islámskou stavbu v severní Africe. Náměstí Jemal El Fna se k večeru mění v místo, kde se scházejí zaklínači hadů a kumštýři, aby turisty pobavili a připravili jim nevšední zážitky.

Fés

Město založené v roce 789 patří k největším dochovaným starověkým královským městům s bohatou historií a kulturou. Fés byl vždy významné centrum vzdělanosti, kde vzkvétal obchod a řemesla, stavěly se paláce, mešity a islámské školy. Jeho historické jádro je zapsáno na seznam památek UNESCO. V centru medíny stojí překrásná Mešita Karaouliyne. Dalšími zajímavými památkami jsou Mauzoleum Moulay Idrisse II, univerzita Médersa Attrarien, pevnosti z 16. stol, či stará židovská čtvrť.

Vodopády Ouzoud

Budete-li ochotni urazit přibližně 170 km od Marrakeshe, poznáte nejkrásnější vodopády Maroka. Třístupňové vodopády, vysoké 110 m vytváří neuvěřitelnou podívanou. Od vodopádů se můžete vydat příjemnou procházkou k jeskyním a soutěskám al-Abíd. Stezka Vás dovede až k tůním, kde se nabízí krásné místo pro koupání a odpočinek.

Soutěska Todra

Z přírodních krás je velkým lákadlem Todra Gorde, nacházející se v oblasti palmových oáz, cca 15 km od města Tinerhíru. Nejkrásnější soutěska Maroka je místem, kde říčka protéká mezi 300 m vysokými skalami a v nejužším místě má pouhých 10 m. Barvy rokle se během dne mění. V posledních letech je vyhledávána především příznivci horolezectví.

Maroko - vybrané hotely

CARIBBEAN VILLAGE EL PUEBLO TAMLELT
8,7

CARIBBEAN VILLAGE EL PUEBLO TAMLELT

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 13 790 Kč

Pro skupinu:

HOTEL GOLDEN TULIP ANEZI

HOTEL GOLDEN TULIP ANEZI

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 12 590 Kč

Pro skupinu:

HOTEL AGADIR BEACH CLUB

HOTEL AGADIR BEACH CLUB

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 14 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL ARGANA
7,5

HOTEL ARGANA

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 11 790 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CLUB AL MOGGAR

HOTEL CLUB AL MOGGAR

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 12 390 Kč

Pro skupinu:

HOTEL IBEROSTAR FOUNTY BEACH
8,8

HOTEL IBEROSTAR FOUNTY BEACH

Maroko, Antlantské pobřeží, Agadir

Cena od: 16 590 Kč

Pro skupinu:

Maroko - videa našich uživatelů

Maroko - hora Jebel Toubkal 4 167 m.n.m.

Jebel Toubkal 4 167 m.n.m. nejvyšší hora vysokého Atlasu a severní Afriky.

Jiří Hrdina

×