Naši klienti radí: co vidět a zažít v Maroku

Maroko - země, ve které si užijete atmosféru dávných civilizací, pozoruhodnou kulturu, koupání ve vlnách Atlantského oceánu, nákupy v tradičních bazarech i všudypřítomnou vůni orientálního koření. Inspirujte se tipy našich klientů, co v Maroku vidět a zažít:

Maroko trh

Nakupujte na marockých trzích

"Nezapomenutelným zážitkem jsou místní bazary - trhy, kde se dá koupit vše, samozřejmě za usmlouvanou cenu. 

Islám je zde dodržován velmi striktně, pozor na focení místních obyvatel, vždy je dobré se nejprve dotázat a pak zaplatit."

Autor: Zdeňka Bartošová


Maroko čaj

Ochutnejte proslulý marocký čaj a buďte svědky jeho obřadného servírování

"Typické je až obřadní pití velmi sladkého mátového čaje a určitě stoji za to se zúčastnit beduínské večeře s tanečníky, pestrým programem a výborným jídlem a vínem."

Autor: Zdeňka Bartošová


Maroko město
Maroko, autor snímku: F. Uhler

Poznejte divokou přírodu Maroka

"Maroko se velmi liší od oblíbených arabských zemí, jako jsou Tunisko nebo Egypt. Prvním rozdílem je moře, pobřeží Atlantiku v letovisku Agadir je jiné než u Středozemního moře. Vstup do moře je dlouhý, moře je chladnější, výjimkou nejsou velké vlny. Z tohoto důvodu je oblíbenější koupání v hotelových bazénech. Kdo trpí mořskou nemocí, ať si dá pozor na lodní výlety, vlny Atlantiku jsou opravdové vlny. Vše však vynahradí místní příroda, načervenalé pohoří Atlas, a jedinečná královská města, především Marakesh."

Autor: Zdeňka Bartošová


Navštivte pohoří Vysoký Atlas

"Pohled na marocké pohoří Vysoký Atlas a jeho nejvyšší horu Jebel Toubkal vysokou 4167 m n. m. je nádherná podívaná."

 

Autor videa: Jiří Hrdina

Nepřehlédněte