Základní informace o Maroku

Maroko se nachází v severozápadní Africe. Ze severu sousedí země se španělskými exklávami Ceutou a Melillou, z jihu se Západní Saharou a z východu s Alžírskem. Oficiální název země je Marocké království. Marocké břehy omývá ze západu Atlantský oceán a ze severu Středozemní moře. Celková rozloha Maroka je 446 550 km2.

Maroko je turisticky velmi atraktivní zemí. Návštěva Maroka je vhodná jako odpočinková dovolená u moře např. v letovisku Agadir nebo jako aktivní dovolená plná poznávání zajímavé marocké kultury a památek v královských městech Marrakesh a Fés či dovolená pro milovníky horské turistiky v pohoří Vysoký Atlas.

Co byste měli vědět o Maroku?

Ait Ben Haddou
Ait Ben Haddou Maroko

Hlavní město

Hlavním městem Maroka je Rabat, který leží na severozápadě země při pobřeží.

Měna

Měnou v Maroku je marocký dirham (MAD).

Jazyk

Úředním jazykem v Maroku je arabština.

Časový posun

V Maroku je v období letního času o 2 hodiny méně než v ČR a v období zimního času o 1 hodinu méně.

Vstupní formality

Pro cesty nepřesahující 90 dnů nepotřebují občané České republiky do Maroka vízum, postačí cestovní pas. Při vstupu do Maroka je nutné vyplnit formulář, který obdržíte v letadle, na lodi nebo před pasovou kontrolou. Existuje povinnost disponovat při vstupu do země přiměřenou částkou finančních prostředků na předpokládaný účel a délku pobytu. Přihlašovací povinnost plní za turisty v Maroku ubytovací zařízení.

Očkování

Žádné očkování do Maroka není povinně vyžadováno. Mezi doporučená cestovatelská očkování do Maroka patří očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat