Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
23.01.2018 - 22.02.2018
1 týden

Nejromantičtější místa na světě

Nejvíc milenců láká jednoznačně Paříž, i když ani takové Benátky nejsou vůbec špatnou volbou pro líbánkové prázdniny. Ale co když je nám Evropa malá? Vydejme se dál na místa, která jsou znalci považována za nejromantičtější na planetě.

 

Tahiti - vítězství nad puritány

Říká se mu ostrov lásky. Určitě si vybavíte především rozvlněné exotické krásky. Tradiční houpavý tanec s výmluvnými pohyby boků není jen erotickou hrou probouzející smyslnost. Pro Polynézany má hlubší kulturní význam, protože tancem vyprávějí svoji historii. Prudérní evropští kolonizátoři se s ním nedokázali smířit, a proto jej místním víc než sto let zakazovali. Nebylo jim to však nic platné, prastará kultura přežila do našich dnů. A to je určitě dobře.

 

Ostrov Tahiti je největším ostrovem Francouzské Polynézie uprostřed Pacifiku, někde na půli cesty mezi Austrálií a Chille. Díky jeho sopečnému původu tu kromě klasických bílých pláží najdeme i dost těch s černým pískem.

 

Cozumel - mexický ráj plodnosti

Největší mexický ostrov západně od pobřežní oblasti Maya Riviera. Cozumel býval centrem kultu mayské měsíční bohyně Ixchel. Ta se svým manželem Slunečním bohem přivedla na svět celé další mayské božstvo. Proto jako bohyně-matka pomáhá s plodností a porody. Takže není divu, že sem jezdí páry toužící po dítěti nejen z Mexika. Lásce a reprodukci se tu prý daří. Ať už je to dílo Ixchel, nebo vliv zdejšího klidného prostředí, soukromí a panenské přírody. 

 

Ostrov se nedávno stal také pravidelnou zastávkou plaveb po Karibiku. Naštěstí větší část turistů ze zaoceánských výletních lodí míří do hlavního města San Miguel a zdejší nádherné pláže zůstávají poklidnou oázou.

 

Mauritius - exkluzivní perla Indického oceánu 

Malý odlehlý ostrov Mauritius asi devět set kilometrů západně od Madagaskaru sází na exkluzivitu. Většina zdejší hotelů a resortů nabízí dražší, čtyř a pětihvězdičkové služby. Klid, neopakovatelná příroda, blankytná obloha, bílé pláže, tyrkysové moře a svěží šťavnatá vegetace dělají z tohoto odlehlého koutu světa pravý ráj na Zemi.

 

Nad horizont ostrova vystupuje majestátní masiv tajemné hory Morne. Sopečná činnost tu zanechala svou osobitou stopu v podobě zvrásněného různě vybarveného povrchu tak, jak jej stvořila nestejnoměrně tuhnoucí láva. A zdejší obrovský leknín Vikrorie amazonská má listy v průměru až dva metry široké a tak silné, že unesou i malé dítě.  

 

Kam dál?

Romantikou vás zahrnou i další místa v exotických rájích. Fantastické pláže najdete na Maledivách, filipínském ostrově Mindoro, Seychellách nebo na karibských ostrovech, například na Jamajce, v Dominikánské republice, na Guadeloupe nebo Barbadosu.