Vyberte zemi
02.08–01.10.2021

Nejromantičtější místa na světě

Z romantických měst láká nejvíce milenců jednoznačně Paříž, které se přezdívá "Město lásky". Další skvělou volbou pro líbánky v Evropě jsou Benátky, Řím, Barcelona i Florencie. Ale co když je nám Evropa malá a chceme si užít spíše exotiky a relaxace než poznávání měst? Vydejme se dál na místa, která jsou znalci považována za ta nejromantičtější na planetě a s láskou a milostnými příběhy jsou neodmyslitelně spjata.


Tahiti: vítězství nad puritány

Tahiti se přezdívá "Ostrov lásky". Určitě si vybavíte místní exotické krásky provádějící tradiční houpavý tanec s výmluvnými pohyby boků. Tento tanec však není jen erotickou hrou probouzející smyslnost. Pro Polynésany má hlubší kulturní význam, protože tancem vyprávějí svoji historii. Evropští kolonizátoři se s ním nedokázali smířit, a proto jej místním víc než sto let zakazovali. Prastará kultura si však udržela svoje zajímavé zvyky dodnes.

Ostrov Tahiti je největším ostrovem Francouzské Polynésie, leží uprostřed Pacifiku. Díky jeho sopečnému původu se tu kromě klasických bílých pláží nachází také pláže s černým pískem.


Cozumel: mexický ráj plodnosti

Cozumel je největší mexický ostrov, který leží západně od pobřežní oblasti Puerto Aventuras. Tento ostrov býval centrem kultu mayské měsíční bohyně Ixchel. Ta se svým manželem Slunečním bohem přivedla na svět celé mayské božstvo. Proto jako bohyně-matka pomáhá s plodností a porody. Není tedy divu, že sem jezdí páry toužící po dítěti z Mexika, ale i celého světa. Lásce a reprodukci se tu údajně velice daří. Ať už je to dílo Ixchel nebo vliv zdejšího klidného prostředí, soukromí a panenské přírody. 

Ostrov se nedávno stal pravidelnou zastávkou plaveb po Karibiku. Větší část turistů však ze zaoceánských výletních lodí míří do hlavního města San Miguel a zdejší nádherné pláže zůstávají poklidnou oázou.


Mauritius: exkluzivní perla Indického oceánu 

Ostrov Mauritius, který leží asi devět set kilometrů západně od Madagaskaru, sází na exkluzivitu. Většina zdejších hotelů a resortů nabízí luxusní čtyř a pětihvězdičkové služby. Klid, neopakovatelná příroda, blankytná obloha, bílé pláže, tyrkysové moře a svěží šťavnatá vegetace dělají z tohoto odlehlého koutu světa pravý ráj na Zemi plný romantické atmosféry.

Nad horizont ostrova vystupuje majestátní masiv tajemné hory Le Morne. Sopečná činnost tu zanechala svou osobitou stopu v podobě zvrásněného různě vybarveného povrchu tak, jak jej stvořila nestejnoměrně tuhnoucí láva.


Co by vás mohlo zajímat

Romantikou vás zahrnou i další místa v exotických rájích. Fantastické pláže najdete na Maledivách, filipínském ostrově Mindoro, Seychelách nebo na karibských ostrovech, například na Jamajce, v Dominikánské republice, na Guadeloupe nebo Barbadosu.