Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zájezdy
Letenky
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
2 dospělí | bez dětí
24.08–23.10.2019
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci
0 zájezdů. Upravte, prosím, parametry hledání

Dovolená pro páry: kam vyrazit po sezoně za romantikou, poznáním a odpočinkem?

Prázdniny skončily a blíží se také konec léta a sezony dovolených. To však není důvod ke smutku, naopak. Přichází podzim, který je ideální pro romantickou dovolenou pro páry všeho věku. Dětem začala škola, prázdninová letoviska se vylidnila od největších davů turistů a slibují klid, příjemné počasí, vyhřáté moře a nízké posezonní ceny ubytování i dalších služeb. Je čas vyrazit na dovolenou pro páry za romantikou, poznáním a odpočinkem. Doporučíme vám nejlepší destinace pro podzimní dovolenou ve dvou.

Muž nese dívku na pláži

Santorini: nejromantičtější z řeckých ostrovů

Řecké Santorini je jako stvořené pro romantickou dovolenou ve dvou. Toto sopečné souostroví vzniklo výbuchem sopky, který zničil původní ostrov a zanechal prstenec ostrůvků kolem bývalého vulkánu. Santorini vás na první pohled okouzlí tradičními bílými stavbami s modrými kopulovitými střechami, které se objevují na všech pohlednicích, plážemi s lávovým pískem a azurovým mořem i dech beroucími západy slunce. Romantické hotýlky, taverny s výhledem na moře, rybí speciality, výborné místní víno, výlety na lávové ostrůvky uprostřed sopečného kráteru – to vše dotváří jedinečnou atmosféru pro dokonalou dovolenou v páru.

V září a říjnu je na Santorini velice příjemné počasí, teploty v průměru dosahují více než 20 °C. Voda v moři je navíc vyhřátá na zhruba 24 °C.

Pár na Santorini
Snídající pár na Santorini

Tenerife: procházky fascinující přírodou pro zamilované

Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, je velmi vhodným místem pro podzimní dovolenou v páru. Tento rozmanitý ostrov nabízí relaxaci nejen na černých lávových plážích a procházky fascinující přírodou s kvetoucími stromy, keři a banánovými plantážemi. Pokud jste milovníky rozmanité flóry a fauny, zamiřte právě na Tenerife. Můžete vyjet lanovkou na nejvyšší horu Kanárských ostrovů i celého Španělska - Pico del Teide a kochat se úchvatnými výhledy, poznávat krásu přírody v Národním parku Teide nebo obdivovat zvířata v zoologické zahradě Loro Parque v Puerto de la Cruz.

Taktéž na Tenerife jsou v září a říjnu velice příjemné teploty vzduchu, které v průměru přesahují 20 °C. Moře je vyhřáté na krásných 23 °C, takže slibuje skvělé koupání.

Pláž na Tenerife
Playa de la Tejita, Tenerife

Porto: poznávání ve dvou s příchutí portského vína

Pokud vás více než romantické ostrovy lákají města a aktivní poznávání, doporučujeme vám navštívit portugalské Porto. Jde o jedno z nejmalebnějších měst s velice romantickou atmosférou vhodné pro podzimní dovolenou v páru. Úzké křivolaké uličky, překrásná architektura, řeka Douro s loděmi převážejícími dřevěné sudy s vínem, přes kterou vede most od samotného Eiffela, procházky po pobřeží, křik racků, útulné restaurace a portské víno - tato kombinace nadchne každou romantickou duši.

V září a v říjnu se průměrné teploty v Portu pohybují přes den nad 20 °C, takže jde o velice vhodné období pro poznávání města. 

Pár ve městě

Bali: pohádková dovolená pro páry v exotice

Párům, které vyhledávají exotiku a tropické teploty, doporučujeme na podzim vyrazit na Bali. Tento populární ostrov je mnohými považován za nejkrásnější ostrov celé Indonésie. Odpočinete si zde při relaxaci na bělostných plážích, prožijete romantiku díky úchvatným scenériím, poznáte bohatou místní kulturu a tradice a spatříte terasovitá rýžová pole i působivé chrámy, kterých je na Bali neuvěřitelné množství.

Pro cestu na Bali je vhodné zvolit právě podzimní měsíce září nebo říjen, kdy zde maximální průměrné teploty nedosahují více než 30 °C a zároveň příliš neprší.

Chrám na Bali
Chrám Pura Ulun Danu na jezeru Beratan, Bali, Indonésie

Co by se vám mohlo líbit