Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Dovolená pro páry: kam vyrazit na romantický pobyt za odpočinkem i poznáním?

Muž nese dívku na pláži

Santorini: nejromantičtější z řeckých ostrovů

Řecké Santorini je jako stvořené pro romantickou dovolenou ve dvou. Toto sopečné souostroví vzniklo výbuchem sopky, který zničil původní ostrov a zanechal prstenec ostrůvků kolem bývalého vulkánu. Santorini vás na první pohled okouzlí tradičními bílými stavbami s modrými kopulovitými střechami, které se objevují na všech pohlednicích, plážemi s lávovým pískem a azurovým mořem i dech beroucími západy slunce. Romantické hotýlky, taverny s výhledem na moře, rybí speciality, výborné místní víno, výlety na lávové ostrůvky uprostřed sopečného kráteru – to vše dotváří jedinečnou atmosféru pro dokonalou dovolenou v páru.

Pár na SantoriniSnídající pár na Santorini

Tenerife: procházky fascinující přírodou pro zamilované

Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, je velmi vhodným místem pro dovolenou v páru. Tento nádherný ostrov nabízí relaxaci nejen na černých lávových plážích a procházky fascinující přírodou s kvetoucími stromy, keři a banánovými plantážemi. Pokud jste milovníky rozmanité flóry a fauny, zamiřte právě na Tenerife. Můžete vyjet lanovkou na nejvyšší horu Kanárských ostrovů i celého Španělska - Pico del Teide a kochat se úchvatnými výhledy, poznávat krásu přírody v Národním parku Teide nebo obdivovat zvířata v zoologické zahradě Loro Parque v Puerto de la Cruz.

Pláž na TenerifePlaya de la Tejita, Tenerife

Porto: poznávání ve dvou s příchutí portského vína

Pokud vás více než romantické ostrovy lákají města a aktivní poznávání, doporučujeme vám navštívit portugalské Porto. Jde o jedno z nejmalebnějších měst s jedinečnou atmosférou vhodné pro dovolenou v páru. Úzké křivolaké uličky, překrásná architektura, řeka Douro s loděmi převážejícími dřevěné sudy s vínem, přes kterou vede most od samotného Eiffela, procházky po pobřeží, křik racků, útulné restaurace a portské víno - tato kombinace nadchne každou romantickou duši.

Pár ve městě

Bali: pohádková dovolená pro páry v exotice

Párům, které vyhledávají exotiku a tropické teploty, doporučujeme vyrazit na Bali. Tento populární ostrov je mnohými považován za nejkrásnější ostrov celé Indonésie. Odpočinete si zde při relaxaci na bělostných plážích, prožijete romantiku díky úchvatným scenériím, poznáte bohatou místní kulturu a tradice a spatříte terasovitá rýžová pole i působivé chrámy, kterých je na Bali neuvěřitelné množství.

Chrám na BaliChrám Pura Ulun Danu na jezeru Beratan, Bali, Indonésie

Co by se vám mohlo líbit