1. eTravel.cz
  2. Portugalsko
  3. Základní informace

Základní informace o Portugalsku

Jaké informace o Portugalsku byste měli před vaší dovolenou vědět?

Portugalsko se nachází na jihozápadě Evropy v západní části Pyrenejského poloostrova. Oficiální název země je Portugalská republika. Portugalsko sousedí ze severu a východu se Španělskem, jeho západní a jižní pobřeží omývá Atlantský oceán. Součástí Portugalska jsou Azorské ostrovy a Madeira.

Do Portugalska se cestuje především za poznáváním atmosférických měst Lisabon a Porto, za koupáním v oceánu, krásnou přírodou, zajímavou kulturou a také na ostrov věčného jara Madeiru nebo na vulkanické Azorské ostrovy.

Jaké informace byste měli vědět o Portugalsku?

Mys Portugalsko
    Mys sv. Vincenta, Portugalsko

Hlavní město

Portugalským hlavním městem je Lisabon, který se nachází na západním pobřeží země.

Měna

Portugalskou měnou je euro (EUR).

Jazyk

Úředním portugalským jazykem je portugalština.

Časový posun

Časový posun v Portugalsku je oproti ČR -1 hodina

Cestovní doklady

Portugalsko je členem Evropské unie, takže pro vstup a pobyt na jeho území vám postačí platný průkaz totožnosti, tedy buď občanský průkaz, nebo cestovní pas.

Očkování a zdravotní péče

Očkování do Portugalska není povinně vyžadováno. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B a tetanu. Občané ČR mají na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako občané Portugalska. Zdravotnická zařízení jsou v Portugalsku státní a soukromá. Státní se vyznačují poměrně nižší úrovní zdravotní péče, soukromá zařízení mají vyšší odbornou úroveň, jsou technicky lépe vybavena, ale samozřejmě mají i vyšší sazby. Všechna ošetření se platí. Doporučujeme sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Co by vás mohlo o Portugalsku dále zajímat