Objevte 5 nejkrásnějších pláží Rhodosu

Písečné nebo oblázkové, malé či rozlehlé, živé nebo klidné - takové jsou pláže na Rhodosu. Co však mají všechny rhodoské pláže společné, je dechberoucí krása a průzračná voda moře, která je omývá. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších pláží na Rhodosu. Objevte ty nejkrásnější pláže ostrova Rhodos, ať vaše dovolená stojí za to!

Pláž Rhodos

1. Tsambika

Námi zvolenou nejkrásnější pláží Rhodosu je Tsambika - oslňující pláž ležící na úpatí hory, kterou pokrývá jemný písek a omývá tyrkysové moře. Pláž se nachází v kouzelné přírodě poblíž Kolymbie. Pláž Tsambika je díky pozvolnému vstupu a klidné hladině moře oblíbená u rodin s dětmi. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky, dát si něco na zub v útulné taverně nebo si vyšlápnout na krásnou vyhlídku nad pláží a pokochat se úchvatnými výhledy.

Pláž Tsambika
Pláž Tsambika, Rhodos

2. Anthony Quinn

Pláž Anthony Quinn se nachází v romantickém zálivu na severovýchodě ostrova Rhodos u střediska Faliraki. Jde o menší pláž s jemným pískem, která je obklopena skalami. Průzračná voda přímo vybízí ke šnorchlování. Pláž Anthony Quinn je právem považována za jednu z nejkrásnějších pláží Rhodosu.

Pláž Anthony Quinn
Anthony Quinn, Rhodos

3. Lindos

Jemný světlý písek, mělký břeh a klidná tyrkysová voda moře v nádherné zátoce - tak vypadá třetí z našeho výběru nejkrásnějších pláží na Rhodosu. Není divu, že pláž pod Akropolí Lindos je oblíbená především u rodin s dětmi. Výlet na tuto úchvatnou pláž si navíc můžete zpříjemnit posezením v jedné z kouzelných místních taveren a nesmíte opomenout ani prohlídku pozůstatků starobylé Akropole či hradu nad pláží.

Lindos Bay
Lindos, Rhodos

4. Faliraki

Nádherná písečná pláž v rušném letovisku Faliraki je jednou z nejživějších pláží Rhodosu. Díky své úctyhodné délce (více než 4 kilometry), najdete však na pláži Faliraki i přes její popularitu vždy místečko k relaxaci. Faliraki je plně vybavená a vhodná pro rodiny s dětmi i pro fanoušky vodních sportů. Během koupání a slunění na pláži Faliraki jistě neodoláte návštěvě jedné z útulných taveren či výtečných restaurací podél zdejší promenády.

Faliraki
Pláž Faliraki, Rhodos

5. Kalathos

Jako pátou nejkrásnější pláž Rhodosu jsme pro vás vybrali oblíbenou pláž Kalathos v malém stejnojmenném letovisku, které se nachází na východním pobřeží ostrova nedaleko Lindosu. Širokou pláž Kalathos omývá křišťálově čisté moře a pokrývá ji zlatavý písek s oblázky. Pokud se rozhodnete zavítat na nádhernou pláž Kalathos a budete si chtít užít pohodlnou relaxaci, můžete využít pronájmu lehátek a slunečníků a objednat si osvěžující drink ve zdejším příjemném plážovém baru.

Pláž Kalathos
Pláž Kalathos, Rhodos

Co vás bude zajímat

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže Rhodosu? Pak si možná vyberete z našeho přehledného rozcestníku nejkouzelnějších pláží jednotlivých zemí, ostrovů i měst.