Vyberte zemi
13.06–12.08.2021

Rady na cestu na ostrov Rhodos

Popis oblasti

Rhodosu se přezdívá Ostrov růží nebo také Ostrov slunce, protože podle mytologie jej jako dar dostal bůh Slunce Hélios od nymfy Rhody. Ať už je to s mytologií jakkoliv, slunečné přízvisko si Rhodos určitě zaslouží, protože slunce tu svítí 300 dní v roce. Velice stálé jasné počasí od dubna až do půlky listopadu, nádherná příroda, kvetoucí subtropická flóra a především průzračné moře a čisté pláže sem lákají každoročně stále více turistů z celé Evropy. Bohatá a dramatická historie ostrova se datuje od homérských dob, je plná pověstí a mýtů, ale i původních antických staveb a měst. Nejznámější stavbu – kolos rhodský – sice už vidět nemůžete, ale při troše fantazie si ten obrovský maják v přístavu Mandraki hravě představíte. Jeho nohy prý byly rozkročeny právě v místech, kde dnes stojí sochy současných symbolů ostrova – laně a jelena. Neméně zajímavý je také středověk, kdy na Rhodosu našli útočiště johanitští rytíři, po nichž tu zůstaly monumentální hradby a paláce ve Starém městě. Rhodos je dlouhý 77 a široký 37 kilometrů, nejvyšší horou je Atáviros (1215 metrů). Východní pobřeží ostrova má písčité a písčito-kamenité pláže, je vhodné pro vyznavače koupání a slunění a pro rodiny s dětmi. Západní větrnější břehy si vybírají spíše milovníci adrenalinových sportů, zejména surfování. Přímořská letoviska žijí pestrým turistickým ruchem od rána až do noci, nabízejí od příjemných procházek kolem obchodů a butiků přes posezení v typických řeckých tavernách až po noční kluby a diskotéky vše, co si jen můžete přát. Pobyt na ostrově si můžete zpestřit fakultativními výlety. Pro ty, kdo chtějí ostrov poznat lépe, je připraven okruh ostrovem s profesionálním výkladem, lodní výlety pak míří na vedlejší ostrůvky Symi, Kos a také do nedalekého Turecka.

Proč je dobré navštívit Rhodos

Protože slunce tu svítí neuvěřitelných téměř 300 dní v roce. Velice stálé jasné počasí od dubna až do půlky listopadu, nádherná příroda, kvetoucí subtropická flóra a především průzračné moře a čisté pláže zaručují prožití pohodové dovolené. Přímořská letoviska žijí pestrým turistickým ruchem od rána až do noci, nabízejí od příjemných procházek kolem obchodů a butiků přes posezení v typických řeckých tavernách až po noční kluby a diskotéky vše, co si jen můžete přát.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Rhodos je 2057 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Doprava po ostrově místní autobusovou dopravou, pro spojení s hlavním městem jsou hlavně večer využívané taxíky. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.