Vyberte zemi
17.06–16.08.2021

Naši klienti radí: jaké jsou nejlepší pláže v Egyptě

Pokud dáváte přednost relaxační dovolené, jistě vás potěší odpočinek na krásných egyptských plážích a koupání v moři. Nechte si poradit od našich klientů, u kterých hotelů v Egyptě najdete ty nejkrásnější pláže.

Pláž u hotelu El Faraana Reef v Sharm El Sheikh

"Rozlehlý hotelový komplex je situován v oblasti Ras Om El Sid na útesu přímo nad vlastní dlouhou písčitou pláží, která patří k nejkrásnějším v oblasti. Přístup na pláž je po schodech. Písečný pozvolný vstup do moře je ideální pro rodiny s dětmi, blízkost nádherných korálů uspokojí milovníky šnorchlování a potápění. Hotel má několik bazénů, jeden z nich několikrát denně nabízí dovádění v umělém vlnobití. Do centra Naama Bay Vás denně dopraví hotelový minibus."

Autor: Helena Nezbedová

Pláž u resortu Prima Life Makadi v Makadi Bay

"Nádherná dovolená. Překrasne čisté moře, krásná pláž z pozvolným vstupem do moře. Hotel na špičkové urovni... Vřele doporučuji..."

Autor: Alena Kuchyňkova, navštíveno 03/2009

Makadi
Pláž u hotelu Prima Life Makadi v Makadi Bay

Pláž na ostrově Giftun

"Podnikli jsme výlet lodí z Hurghady na ostrov Giftun, kde je nádherná pláž s jemným pískem a azurovým mořem."

Autor: Milan Horký, navštíveno 07/2010

Giftun
Ostrov Giftun

Pláž u hotelu Magawish v Hurghadě: ráj kiteboardistů

"Na levé straně pláže hotelu Magawish, hned za molem kde kotví pár lodí, se táhne do moře pozvolně klesající mělčina. Po ujití téměř šedesáti metrů, už musí člověk začít plavat, aby se po několika desítkách metrů dostal na menší písčitý ostrůvek o rozloze cca 10 x 100 metrů. Terén vystupuje jen pár desítek centimetrů nad úroveň moře a při přílivu je zcela zatopen. Avšak přes den se stává oblíbeným místem kiteboardistů, kteří odtud vyrážejí s větrem v zádech. Magawish má velice dlouhou pláž, navíc je výhoda, že kiteboardisti se soustředí k ostrůvku, čímž si vzájemně nepřekáží s koupajícími se turisty."

Autor: Bittner Karel, věk 33 let, navštíveno 08/2009

Magawish
Pláž u hotelu Magawish

Na egyptských plážích se nemusíte o nic starat

"...po perfektní snídani (asi tak v 10.00 hod.) jsme se rozhodli jít opalovat a koupat na hotelovou pláž. Dostali jsme od mladého muže, který tam každý den dával hostům čistou osušku a začali jsme hledat volný slunečník a lehátka. Měli jsme jak se říká "smolu". Vše bylo obsazeno. Potkaly jsme tam však manžele, které jsme poznaly již první den a ti nám nabídli, abychom se přidali k nim. Tak jsme začaly hledat volné lehátka a - našly. Byly kousek dál od našich známých a tak jsem jedno vzala a odnesla k nim. Kamarádka to neunesla a tak jsem se vracela pro to druhé, ale to už tam byl ten madý muž od osušek a velice se na mě zlobil, že jsem to lehátko odnesla. Nevěděla jsem co jsem provedla, ale po chvíli jsem vše pochopila. On mi vysvětloval, že je to jeho práce donést mi to lehátko kam potřebuji a že kdyby to viděl jeho šéf, tak by ho mohl za to vyhodit z práce. Bylo mě ho docela líto a nerada bych mu způsobila nějaký problém, ale to je prostě zvyk - v česku by Vám řekl plavčík "odnes si to kam chceš" a nechal by Vás to odnést. Tak jsem se omluvila a myslím, že to dopadlo všecno dobře. Prostě na této dovolené jsme opravdu nic nepostrádaly a byly jsme spokojené."

Autor: Sylvie Honková, navštíveno 04/2009

Pláž v Egyptě
Pláž Reef Oasis v Egyptě, autor snímku: V. Brzáková

Pojeďte s námi na exotickou dovolenou!