Vyberte zemi
17.01–16.03.2021

Jaké zážitky mají naši klienti z potápění v Egyptě

Naši klienti jsou nadšení z potápění a šnorchlování v Egyptě. Hlubiny Rudého moře ukrývají jedinečné bohatství plné korálů, různých ryb i dalších podmořských živočichů. Podívejte se na zážitky z potápění v Egyptě, o které se s námi podělili naši klienti, a nechte se jimi inspirovat k dovolené v Egyptě.


Ryba
Ostenec žlutolemý

Přátelský pyskoun obrovský

"Do oblíbeného hotelu Gafy se vracíme rádi. Vždycky se tu setkáváme s velkými rybami. Tentokrát jsme se prakticky každý den mohli těšit z přítomnosti pyskouna obrovského, který se docela rád předváděl před našimi fotoaparáty a také murén úctyhodné velikosti. Za potápěním jsme se vydali k ostrovu Tiran na lokalitu Jackson Reef, kde na útesu jsou trosky kyperské nákladní lodi Lara, která tu ztroskotala v roce 1985. Zažili jsme "slušné proudy" a nečekaně velké vlny, jež některé z nás donutily, navzdory našim pevným zásadám ryby nekrmit, alespoň je "dokrmovat"."

Autor: Marie Hanzová, věk 64 let, navštíveno 10/2007


Pararejnok
Pararejnok

Chobotnice, ropušnice a pararejnok

"Hotel Happy Life Village jsme si oblíbili. Šnorchlování a potápění je tu skutečně zážitkem. Krásné moře, nezničení koráli, nic tu není ohraničené bójkami, takže si můžete plavat podél pobřeží, co vám jen síly stačí.

A je tu opravdu dost k vidění: parejnok elektrický, ropušnice, dráčci, slizouni i "rozverná" chobotnice, která si, stejně jako my, užívala focení. Navíc jsme se tu setkali i s několika prima lidmi."

Autor: Marie Hanzová, věk 64 let, navštíveno 08/2007


Kurz potápění v Egyptě

Potapěči
Jak se náš klient Karel učil potápět

"Rudé moře mi učarovalo natolik, že se do Egypta za ním každoročně vracím. Při předloňské dovolené jsem se rozhodl, že v následujícím roce absolvuji na další egyptské dovolené potápěčský kurz. Místem našeho pobytu se stal hotel Hilton v Dahabu. Na internetu jsem zjistil, že v Dahabu je potápěčské centrum Planet divers, kde měl být česky hovořící instruktor, což nakonec nedopadlo, ale manažer tohoto diving centra mi domluvil českého lektora ze sousední báze Lighthouse. Škoda, že jsem na internetu nenašel rovnou Lighthouse, protože toto centrum je lepší po všech stránkách. Je situováno přímo u pobřeží, centrum je větší, lépe uzpůsobené (např. oblékání do neoprénu neprobíhá na přímém slunci a tak nehrozí přehřátí organizmu), součástí je i restaurace. Manažerem tohoto centra je Slovák Laco, o můj výcvik se staral Boby, který pochází z Brna. Vše probíhalo perfektně a za 4 dny jsem kurz úspěšně absolvoval, po zbytek dovolené jsem si už jen užíval potápění a fotografování pod hladinou. A co je důležité, absolvování kurzu přímo v Egyptě mě stálo cca 185Euro, což je směšná částka s porovnáním ceny, kterou bych zaplatil v Čechách. Navíc vezměte v potaz to martirium, dojíždění do nějakého bazénu, kde budete trénovat v umělých podmínkách a ještě k tomu nezáživných, dále absolvování ponorů v nějakých studených lomech a nakonec stejně musíte dokončit kurz někde u moře na otevřené vodě…., když to sečtu, kromě spousty času a dojíždění, by se cena vyšplhala na nějakých cca 30 000,-Kč."

Autor: Bittner Karel, věk 35 let, navštíveno 07/2011


Neskutečné krásy podmořského světa v Egyptě

Potápění foto
Z potápění v Egyptě

"Než jsem jel poprvé do Egypta, trávil jsem dovolené v Evropě, až při prvním potopení obličeje s maskou pod hladinu Rudého moře jsem si uvědomil, o co jsem se celé roky ochuzoval. Život pod hladinou je totiž pestřejší a barevnější, než nad hladinou samotnou. Egypt jsem si zamiloval po všech stránkách, narodit a žít jako Egypťan, bych se tam nechtěl, ale jako místo pro trávení dovolené, je tato země perfektní. Do Egypta se každoročně vracím a asi mě nikdy neomrzí, nejen že je v této zemi nespočet památek, ale pod hladinou vždy spatřím něco nového. Šnorchlování během první dovolené v Egyptě mě přimělo k zakoupení fotoaparátu s podvodním pouzdrem, při další dovolené jsem se rozhodl k získání potápěčské licence. V loni jsem absolvoval potápěčský kurz v Dahabu. Jsem očarován světem pod mořskou hladinou, ani nelze popsat úžasné krásy, které jsou zde k vidění. Pro bližší připodobnění zážitku přidávám sadu fotografií, snad i Vás tento svět okouzlí…"

Autor: Bittner Karel, věk 35 let, navštíveno 08/2011


Setkání s dugongem

Dugong
Setkání s dugongem

"Česká zima nás vyhnala do teplejších krajin. Volba padla na Nefertari, hotel ležící asi 80 km jižně od Safagy. O pravém teplu jsme si mohli ale v tomto měsící jen vyprávět, zažili jsme i déletrvající déšť. Hotel byl v té době dost opuštěný, moře velmi neklidné, takže jsme se do vody u hotelu dostali jen při potápění.

Rádi jsme využili nabídku potápěče Mahmouda Husseina a vyjeli si s ním a jeho známým na delší výlet k Marsa Alam do lokality Marsa Abu Dabbab. Tady se vzácně objevuje Dugong dugon - "mořská kráva", který dosahuje délky 3 m a váhy až 400 kg. Měli jsme velké štěstí - hned při prvním ponoru jsme na dugonga narazili a současně s ním i na několik karet obrovských. Zpáteční cesta byla docela dramatická, protože jsme, po problémech s autem, museli použít autostop. Nicméně: celkový dojem z výletu, který v této podobě cestovní kanceláře nenabízejí, byl úžasný."

Autor: Marie Hanzová, věk 64 let, navštíveno 10/2007


První potápění v Egyptě

Rybky
Podmořský svět v Egyptě

"Vždy když jsem slyšela o krásách podmořského života v Rudém moři, chtěla jsem to vidět a užít" na vlastní oči". V hotelu kde jsem byla ubytovaná byla malá pláž, zkusila jsem se tam rozhlédnout s potápěčskými brýlemi, ale byl tam jen písek a nepořádek. Ve městě jsem náhodou potkala české potápěče, kteří denně vyjíždí lodí na krásné korály poblíž Hurghady a je možno s nimi šnorchlovat. Slovo dalo slovo a následující den jsem s nimi vyjela. Dokonce jsem se nechala přemluvit at to zkusím s přístrojem! Díky jejich přístupu a profesinalitě jsem se rychle zbavila strachu. Celou dobu ponoru je svámi instruktor který vás drží, takže není třeba se bát. Jelikož to byli Češi, odpadá jazyková bariéra...nedovedu si představit školení, které na lodi probíhá před ponorem v arabštině či angličtině...Byl to ohromný zážitek! Doporučuji." 

Autor: Jana Koutná, navštíveno 03/2012


Videa z potápění v Egyptě

Autor videa: Blanka Marešová

Anemonky a sasanka

Autor videa: Karel Bittner

Želva 

Autor videa: Karel Bittner

Nebezpečný perutýn

Autor videa: Blanka Marešová

Klipky páskované

Autor videa: Karel Bittner

Bodlok rudomořský

Autor videa: Karel Bittner

Hejno mořanů dvoupruhých

Autor videa: Karel Bittner

Co by vás mohlo dále zajímat