Vyberte zemi
03.03–02.05.2021

Jak vyzrát na průjem v Egyptě

Silný průjem neboli tzv. Faraonova pomsta dokáží na dovolené v Egyptě pěkně potrápit. Přečtěte si zkušenosti a doporučení našich klientů a zabraňte nepříjemným obtížím.

Jaké léky jsou na Faraonovu pomstu nejlepší

"V ČR je možné zakoupit na předpis Ercefuryl za cca 60Kč. Mnozí však doporučují zakoupit raději místní Antinal, Drotazide nebo Diax kvůli rychlejším účinkům. Já jsem koupil Drotazide v hotelové lékárně. Lékárník chtěl za 12 tobolek 40 egyptských liber. Jelikož jsem neměl libry, chtěl 5 euro. Dodatečně jsem pak zjistil, že mě natáhl, protože se lék má prodávat za 5 egyptských liber nebo 1 euro. Takže pozor na to. Podle egyptského zákona nesmí lékárny prodávat léky za vyšší cenu.

Drotazide je lepší než Ercefuryl, protože obsahuje kromě Nifuroxazidu (střevní antibiotikum) navíc ještě látku Drotaverin (uvolňuje křeče hladkého svalstva tj. trávícího traktu, žlučových a močových cest apod). Protikřečový účinek má i No-spa, kterou v ČR koupíte na recept za 45Kč. 

Před cestou do Egypta doporučuji zakoupit probiotika a užívat preventivně každý den."

Autor: Adam Blažek, 25 let, navštíveno 1/2010

Jak se vyhnout Faraonově pomstě

"Střevní potíže neboli Faraonova pomsta nás neminuly, chytlo nás to všechny asi v polovině pobytu a skončilo až týden po návratu. I když jsme pili pouze balenou vodu a dokonce si v ní i čistili zuby, stejně jsme se neubránili. Doporučuji nedávat si do pití led a nepít místní džusy, jsou ředěné vodou. V místní lékárně je možné koupit prostředek Antinal, který je na tyto potíže asi nejúčinnější."

Autor: Hana Šavarová, navštíveno 5/2008

"...tuto zemi navštěvuji 11 let a nic mi není neznámé... pomáhám i Čechům zde doma pokud se chystají poprvé do této země, aby věděli co a jak a jak se vyhnout faraonově pomstě, jde to, jen je třeba vědět, že není dobré pít jejich mléko, má jinou strukturu a ta nám právě způsobuje onu faraonovu pomstu. Osobně jsem ji nikdy neměla."

Autor: Danuše Neumannová, věk 48 let, navštíveno 10/2008

"Na cestu je dobré se vybavit léky proti střevním obtížím, nám postačila domácí slivovice a vodka z duty free shopu. Cokoli je možné zakoupit v místnch "supermarketech", kde jsou egyptské výrobky za velmi nízké ceny a ne tak drahé jako v hotelovém minimarketu."

Autor: Zdeňka Bartošová, věk 28 let, navštíveno 04/2007

Mohlo by vás zajímat