Prožijte dovolenou v Maroku s nádechem orientu!Láká vás dovolená v Maroku? Pokud chcete prožít pobyt plný poznávání pozoruhodné marocké kultury, královských měst, vyjížděk do nekonečné pouště, přírodních krás, nakupování na tradičních trzích s vůní koření, posezení u skleničky sladkého marockého čaje i relaxace na prosluněných plážích, inspirujte se našimi tipy, kam na dovolenou v Maroku.

Výhodné zájezdy do Maroka

Maroko poušť
Karavana v poušti

Marrákeš: pohádkový svět orientálních trhů s bohatou historií

Marrakéš je právem turisticky nejpopulárnějším městem celého Maroka. Kouzelné ubytování v budovách se střešními terasami, památky jako Kotúbijská mešita, palác El Badi, palác Bahia nebo proslulé náměstí Jamaa el-Fna hemžící se pouličními umělci i obchodníky s překrásnými marockými suvenýry, učiní z vaší dovolené v Maroku nezapomenutelný zážitek. Marrákeš je navíc skvělým výchozím bodem pro cestování po dalších krásách Maroka.

Trh v Marákeši
Trh v Marrákeši

Tipy na výlety z Marrákeše

Z Marrákeše doporučujeme podniknout výlet do Ait Ben Haddou s dochovanou hliněnou pevností (ksar) ze 17. století, která vypadá jako z pohádky. Pěkný výlet je také k překrásným třístupňovým vodopádům Uzúd. Pokud vás lákají právě přírodní krásy, bude se vám líbit i výlet do pohoří Vysoký Atlas. Navštivte např. Imlil - berberskou vesnici pod vrcholem nejvyšší hory pohoří Jebel Toubkal nebo vesničku Tiout. Jestliže vás láká největší poušť světa, můžete si udělat delší vyjížďku do osady Merzouga, která je výchozím bodem při výletech na Saharu a užít si procházky po opuštěných písečných dunách nebo projížďku na velbloudech.

Agadir: relaxace na písečných plážích a koupání v Atlantiku

Pokud vás více než dovolená ve městě láká pobyt v plážovém středisku, odkud budete moci do zmíněného Marrákeše, na Saharu, do berberských vesniček i pohoří Vysoký Atlas podniknout výlet, zvolte pro svoji dovolenou v Maroku Agadir. Agadir je nearabským letoviskem, které se pyšní krásnými písečnými plážemi, výtečnými restauracemi, nákupními možnostmi i zajímavou historií. Jde o nejvyhlášenější turistické letovisko celého Maroka se službami evropské úrovně a zároveň v dosahu toho nejlepšího z Maroka.

Pláž Maroko
Pláž v Maroku

Saidia: modrá perla Středomoří se zlatými plážemi

Chcete si užít exotickou dovolenou v Maroku s příjemným středomořským klimatem a zároveň blízko domovu? Vydejte se do letoviska Saidia na severovýchodě Maroka, kterému se přezdívá "modrá perla Středomoří". Užijete si tu skvělého koupání na plážích se zlatým pískem, zahrajete si golf na prvotřídních hřištích a navíc se můžete vydat poznávat krásy Maroka.

Asilah
Domy na pobřeží v severním Maroku

Tipy na cestování ze Saidia

Doporučujeme například výlet do královského města Fez s medínou plnou úzkých křivolakých uliček a kouzelné atmosféry. Budete svědky toho, jak se zde po dlouhé generace vyrábí kůže. Místní koželužny jsou zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Není divu, kůže z Fezu je proslulá svoji kvalitou po celé planetě. Nebo si udělejte výlet do vzdálenějšího královského hlavního města Rabat. Zde můžete obdivovat areál s římskými ruinami Chellah, který je domovem stovek čápů, dále Hassanovu věž, jež se měla stát nejvyšším minaretem světa s přilehlým mauzoleem, pevnost s andaluskými zahradami i medínu hemžící se prodejci s kořením, sladkostmi z ořechů a medu, sušenými fíky, arganovým olejem, šperky, bronzovým nádobím i berberskými koberci. 

Výhodné zájezdy do Maroka

Nepřehlédněte

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021