Láká vás návštěva Spojených arabských emirátů a rádi byste se o této zemi dozvěděli co nejvíce? Prohlédněte si před dovolenou zážitky našich klientů, kteří již SAE navštívili, nebo si přečtěte zkušenosti a rady na cestu do Spojených arabských emirátů. Najdete zde mnoho užitečných informací a inspirace.


Lyžování v Dubaji
Lyžování v Dubaji

Zchlaďte se při lyžování

"I když jsou v Dubaji tropická vedra, můžete si zde také zalyžovat. Součástí nákupního centra Mall of the Emirates je lyžařská hala „Sky Dubai“, kde uvnitř areálu dosahuje teplota cca -4 °C, zatímco venku je okolo 40 °C. Sjezdovek zde naleznete celkem pět, z toho jedna pro bobisty a další pro lyžaře, nejdelší z nich měří 400 m. I když pro zkušené lyžaře to není, určitě zde naleznete příjemné rozptýlení v jinak parných dnech. Skipas na 2 hodiny Vás tady vyjde na 150 AED + 30 AED zapůjčení lyžařské kombinézy a lyží. Můžete si také zaplatit vstup i bez lyží (pouze jako divák) za poplatek 80 AED – poplatek zahrnuje zapůjčení zimní bundy a bot."

Autor: Hana Šavarová, věk 27 let, navštíveno 04/2009


Burj Khalifa
Burj Khalifa od B. Dusíkové

Pohlédněte na Dubaj z vrcholu nejvyšší budovy Burj Khalifa

"Do 124. patra za méně než minutu? I toto zažijete při návštěvě nejvyšší budovy světa.

Vstup stojí cca kolem 120 dirhamů a je možné si jej zajistit přímo na webových stránkách budovy nebo přes některou z cestovních agentur na místě. Můžete si vybrat, zda chcete Dubaj vidět ve dne nebo v noci.

Při dobré viditelnosti je možné vidět celou Dubaj včetně Palm Island. Je možné si také zaplatit dalekohled za cenu 20 dirhamů.

Než vyjedete nahoru, projdete dlouhými chodbami, kde je popsána a animována celá výstavba budovy, vč. celého realizačního týmu a prvotního nápadu na stavbu."

Autor: Vlaďka Bortlová, věk 27 let, navštíveno 03/2012

 

 


Hotel SAE
Hotel v SAE od E. Řehákové

Nechte se hýčkat v nejluxusnějších hotelech v SAE

"Byli jsme v Dubaji v Habtoor Hotelu. Muž zde měl 65. narozeniny. Dostal dort a přání od ředitele hotelu. Služby na vysoké úrovni - to se nedá ani napsat, to se musí vidět a zažít.

Přála bych každému, aby takovou dovolenou zažil, to se zažije jen jednou za život."

Autor: Miluše Miklovičová, věk 27 let, navštíveno 09/2008

 


Udělejte si výlet do pouště

Poušť SAE
Poušť v SAE od B. Dusíkové

"Desert Safari je zhruba 5 hodinový výlet do pouště kousek za Dubají. Cena se pohybuje okolo 140 dirhamů a v ceně je odvoz hotel - pouštní kemp - hotel, jízda autem po dunách, jízda na velbloudovi, malování henou, vodní dýmka, večeře vč. nápojů, doprovodný tanec břišní tanečnice. Průběh zájezdu se může lišit na základě pořádající agentury.

Cestou do pouště pojedete kolem paláce a stájí dubajského Šejka. První zastávka je u menších stánků se suvenýry a občerstvením, kde můžete nakoupit. Poté následuje samotný vjezd do pouště, včetně asi 30 minutové jízdy v dunách. Řidiči jsou zkušení a znalí, takže se nemusíte bát, že se v poušti ztratíte. Po této mnohdy adrenalinové jízdě jste dovezeni do kempu, kde se můžete nechat zdarma namalovat henou, nakoupit suvenýry a vychutnat výborné jídlo (masové i vegetariánské), večeři Vám zpříjemní vystoupení břišní tanečnice.

Po skončení večeře Vás řidič zaveze zpět před hotel. Tento zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie. Kdo nechce absolvovat jízdu v dunách, je možné s řidičem nebo při koupi výletu domluvit odvoz přímo do kempu."

Autor: Vlaďka Bortlová, věk 27 let, navštíveno 04/2009


Buďte svědky představení zpívající fontány v Dubaji

Autor videa: Bohuslava Dusíková


Co ještě můžete zažít ve Spojených arabských emirátech?

Prohlédněte si také

Naši klienti radí: co vidět a zažít ve Spojených arabských emirátech