Vyberte zemi
28.07–27.09.2021

Dovolená u jezera: top 6 nejlepších jezer v Evropě

Léto je ve znamení vysokých teplot a pálícího slunce, takže přímo vybízí k dovolené u vody. Možná nepatříte k vyznavačům středomořských prázdninových letovisek nebo po létech ježdění k moři chcete vyzkoušet něco nového. Vyrazte na dovolenou k jezeru! Poradíme vám, kde v Evropě najdete ty nejkrásnější a nejzajímavější jezera.

Lago di Garda
Lago di Garda, Itálie

Jaké jsou hlavní výhody dovolené u jezera?

Ptáte se, proč měnit zažitá léta praxe ježdění k moři za dovolenou u jezera? Představíme vám hlavní důvody.

  • Jezera leží v krásné krajině uprostřed panenské přírody
  • Voda v jezerech je křišťálově čistá a osvěžující
  • Pláže u jezer nejsou tak přelidněné
  • Služby pro turisty jsou na vysoké úrovni
  • V okolí je mnoho doplňkových aktivit, jako např. vodní sporty, rybaření, cyklistika, turistika apod.

Nejkrásnější jezera v Rakousku

Jednou z nejlepších destinací pro dovolenou u jezera je Rakousko s křišťálově čistými jezery. Vydejte se objevovat krásy letní krajiny a koupání v průzračných vodách u rakouských hor například ke Klopeiner See či Faaker See v Korutanech.

Korutany: jezero Klopeiner See

Klopeiner See je jedním z nejteplelších evropských jezer, jehož teplota dosahuje v létě až 28 stupňů. Voda v jezeře je křišťálově čistá. Jde o skvělé místo ke strávení dovolené u jezera, pokud hledáte kombinaci koupání, vodních sportů, rybaření, turistiky a cyklistiky. Kromě Klopeiner See se můžete vykoupat ještě v blízkých pěti menších jezerech: Turnersee, Gösselsdorfer See, Pirkdorfer See, Sonnegger See či Linsendorfer See.

Klopeiner See
Klopeiner See, Korutany, Rakousko

Korutany: jezero Faaker See

Faaker See se pyšní neuvěřitelně čistou vodou, která je svoji kvalitou téměř srovnatelná s pitnou vodou. Toto rakouské jezero je navíc jednou z nejteplejších přírodních vodních ploch v zemi, takže nabízí perfektní koupání. Kromě vodních radovánek si u Faaker See do syta užijete turistiky v okolní krásné krajině a nedalekém pohoří Karavanky. Doporučujeme vyzkoušet také plavbu na loďkách, windsurfing a potápění.

Faaker See
Faaker See, Korutany, Rakousko

Dovolená u jezera v Itálii

Itálie je další zemí, která je naprosto ideální ke strávení perfektní dovolené u jezera. Z italských jezer prožijete skvělý pobyt například u nádherného Lago di Como či obrovského Lago di Garda.

Lago di Como

Lago di Como je fjordovité jezero, které leží na území provincií Como a Lecco v Lombardii. Jde o třetí největší jezero v Itálii. Lago di Como vás uchvátí nádhernými horskými scenériemi, krásnou okolní krajinou i příjemným koupáním ve vodě, která v létě dosahuje podobných teplot jako nedaleké moře.

Lago di Como
Lago di Como, Itálie

Lago di Garda

Největší a zároveň nejznámější italské jezero Lago di Garda se nachází na severu Itálie mezi Alpami a Pádskou nížinou. Dovolená u jezera Lago di Garda v sobě spojuje koupání v azurových vodách jezera a relaxaci na velkých i malých plážích s krásnými scenériemi hor a turistickými aktivitami v malebných městečkách na březích jezera. Na dovolené u Lago di Garda si kromě koupání můžete užít také cyklistiku, golf, horolezectví, kanoistiku, turistiku i zábavu v největším zábavním parku Itálie Gardalandu.

Lago di Garda
Lago di Garda, Itálie

Dovolená u jezera ve Švýcarsku: Brienzské jezero

Ze švýcarských jezer vám doporučujeme Brienzské jezero v kantonu Bern, u kterého prožijete luxusní dovolenou. Tyrkysově zbarvená voda jezera přímo vybízí ke koupání či k plavbě po jezeře výletní lodí v obklopení skalnatých břehů. Až si koupání ve Brienzském jezeře užijete do sytosti, udělejte si výlet do romantického městečka Brienz, které je známé krásnými řezbářskými výrobky. Můžete se odtud vydat také na projížďku výletní železnicí Rothorn Bahn, během níž spatříte nádherné výhledy. 

Brienzské jezero
Brienzské jezero, Švýcarsko

Nejkrásnější slovinské jezero: Bled

Nejkrásnějším jezerem ve Slovinsku je bezesporu jezero Bled ležící v severozápadní části země na úpatí Julských Alp. Bledské jezero je obemknuté horami a v jeho středu se nachází malý ostrůvek s kostelem, který dotváří romantické panorama tohoto nádherného ledovcového jezera. Najdete zde lázně i termální prameny, jež blahodárně působí na mnohé zdravotní obtíže. Kromě koupání se na dovolené u jezera Bled můžete věnovat rybaření, projížďkám na loďce i turistice.

Bled
Jezero Bled, Slovinsko

Kam dál?

Nezaujala vás dovolená u jezera? Nepřehlédněte naše další tipy na skvělé zájezdy: