Hotel
Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
26.02.2018 - 25.03.2018
1 týden

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - 1. díl

Náderné a neuvěřitelně variabilní pláže nabízí Chorvatsko. Jeho pobřeží i s otrovy měří víc než 4 000 kilometrů. To jsou stovky nádherných míst, klidných zátok i živých promenád, kde si užijete krásnou dovolenou. Takže si vybere určitě každý. Poradíme vám, kde najdete nejlepší chorvatské pláže.

Představíme vám rušné městské promenády, nejkrásnější písečné pláže vhodné pro děti a nejlepší chorvatské nudistické plážeDalší díl pak věnujeme romantickým plážím v Chorvatsku, rodinným plážím a místům pro mladé lidi, kde nechybí hudební kluby nebo kde se pořádají letní taneční party a festivaly elektronické hudby.

Městské pláže v Chorvatsku

Vela Plaža v letovisku Baška na ostrově Krk

Větší pláže, které se táhnou se podél prázdninových center. Bývá tu pěkně živo. Najdete tu bohaté zázemí od sprch a převlékáren přes možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky, zablbnout si na spoustě atrakcí až po nabídku suvenýrů a plážového zboží. Nechybí tu ani řada možností, jak se dobře najíst a napít: jsou tu stánky, obchůdky, restaurace, cukrárny, kavárny a někde i plážové hudební kluby. Zkrátka, pořád se tu něco děje.

Vyzkoušejte městské pláže 

  • Vela Plaža v prázdninovém centru Baška na ostrově KrkNáš tip: ať si sem vyjedete s rodinou nebo ve dvou, v bohatě vybaveném a zároveň cenově dostupném hotelu Corinthia s výtečnou kuchyní, navíc kousek od pláže se vám určitě bude líbit.
  • Pláž Dražica Biogradu na MoruSeverní Dalmácie. Velmi oblíbená rušná pláž, s až neuvěřitelně širokou nabídkou občerstvení i zábavy bude vyhovovat prostě všem. Náš tip: vyzkoušejte menší klidný hotel Adria na okraji městečka. Odtud to budete mít na pláž blízko, navíc k její nekrásnější písečné části zvané Soline.    
  • Plava pláž v oblíbeném letovisku Vodice patří k nejatraktivnějším v Chorvatsku. Tato 4 kilometry dlouhá, bohatě vybavená pláž vede až do města Tribunj. Náš tip: ubytujte se v městském hotelu Punta, 300 metrů od starobylého centra.

Chorvatské písčité pláže

Pláž Ninská Laguna poblíž městečka Nin v Severní Dalmácii

V Chorvatsku sice převládají pláže se štěrkem a kamínky nebo oblázky, případně členité břehy zpevněné umělými plošinami na opalování. Přesto se tu ale najdou i atraktivní pláže s jemným pískem. Jejich výhody jsou jasné: příjemné poležení na břehu a pohodlné koupání. A samozřejmě dětské hry na písku nebo plážový volejbal. Na písečné pláže v Chorvatsku tradičně míří nejen rodiny s dětmi.

Navštivte nejlepší pláže s jemným pískem

  • Ninská laguna poblíž historického městečka Nin s dech beroucím výhledem na pohoří Velebit je velmi populární jak u zahraničních turistů, tak u místních. Náš tip: Pěknou dovolenou si užijete v apartmánech Babun v příjemném domě s upravenou zahrádkou, venkovním sezením a dětskými houpačkami.   
  • Menší pláž Lovrečina v zátoce nedaleko letoviska Postira na ostrově Brač je dostupná po silnici, pěšinou nebo sem připlujete loďkou. Náš tip: Ubytujte se v moderně zařízených apartmánech Mendula přímo na pláži v blízkosti centra Postiry.
  • Pláž Vela Pržina ve městě Lumbarda na jižní straně ostrova Korčula proti ostrovu Lastovo má ideální poholu a je dobře chráněna před větry. Těší se velké oblibě i u místních. Náš tip: Výborným místem pro rodiny je příjemný apartmánový komplex Lina v borovém hájku s vlastním bazénem.

Nudistické pláže v Chorvatsku

Pobřeží ostrova Rab nabízí řadu pláží pro vyznavače naturizmu

Chorvatsko je rájem nudistů a naturistů s předlouhou tradicí. Prvním naháčem, který se tu kdy objevil, byl sám anglický král Edward VIII. V srpnu 1936 se společně se svou chotí Wallis Simpson vykoupali nazí na pláži Frkanj, nazývané také jako "Anglická pláž". Od té doby sem míří stovky vyznavačů nudistiky a není divu: Kdo někdy odložil plavky a vstoupil do moře tak, jak ho Bůh stvořil, navždy propadne jejímu kouzlu.

Které nudistické pláže navštívit

  • Pláž Kanadarola / Frkanj na ostrově Rab je mekkou naturismu v Chorvatsku a možná v celé Evropě. Dostanete se sem taxi lodí z města Rab. Náš tip: Luxusní dovolenou si vychutnáte ve stylovém hotelu Imperial v centru města uprostřed pečlivě udržovaného parku s bazénem a terasou.
  • Pláž Buculuka nedaleko prázdninového centra Baška na ostrově Krk. Krásná panensky čistá pláž s úžasným výhledem, na kterou navazuje naturistický kemp. Náš tip: Vyzkoušejte ubytování v moderních, dobře vybavených apartmánech Villa Adria v centru Bašky.
  • Romantická pláž Nugal pod strmým skalním masivem nedaleko letoviska Tučepi směrem do Makarské. Nádherné místo, kam se z Tučepi dostanete pěšky nebo autem. Náš tip: Líbit se vám bude v pěkně vybaveném příjemném hotelu Neptun s all inclusive.

Pokračování článku o plážích v Chorvatsku

V druhém dílu tohoto článku si přečtete o nejkrásnějších romantických plážích v Chorvatsku a najdete tu tipy na rodinné pláže vhodné pro malé děti. Podíváte se na místa, kam mají namířeno především mladí lidé, kteří se chtějí bavit až do rána. 

Kam dál?

Nejkrásnější pláže Itálie

Cestování do Řecka je bezpečné

Nejlepší výlety v Turecku