Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Nádherné a neuvěřitelně variabilní pláže nabízí Chorvatsko. Jeho pobřeží i s ostrovy měří víc než 4 000 kilometrů. To jsou stovky kouzelných míst, klidných zátok i živých promenád, kde si užijete krásnou dovolenou. Poradíme vám, kde najdete nejlepší chorvatské pláže.

Představíme vám rušné městské promenády, nejkrásnější písečné pláže vhodné pro děti, nejlepší chorvatské nudistické pláže, romantické pláže i pláže vhodné pro mladé lidi, kde nechybí hudební kluby nebo kde se pořádají letní taneční party a festivaly elektronické hudby.

Městské pláže v Chorvatsku

Vela Plaža v letovisku Baška na ostrově Krk

Městské pláže jsou obvykle větší pláže, které se táhnou podél prázdninových center. Bývá tu pěkně živo. Najdete zde bohaté zázemí od sprch a převlékáren, přes možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky a zařádit si na spoustě atrakcí až po nabídku suvenýrů a plážového zboží. Nechybí tu ani řada možností, kde se dobře najíst a napít - jsou zde stánky, obchůdky, restaurace, cukrárny, kavárny a někde i plážové hudební kluby. Na městských plážích se zkrátka pořád něco děje.

Vyzkoušejte nejlepší městské pláže Chorvatska

 • Vela Plaža v prázdninovém centru Baška na ostrově Krk nabízí vše, co můžete potřebovat. Náš tip: ať si sem vyjedete s rodinou nebo ve dvou, v bohatě vybaveném a zároveň cenově dostupném hotelu Corinthia s výtečnou kuchyní kousek od pláže se vám určitě bude líbit.
 • Dražica Biogradu na MoruSeverní Dalmácie - velmi oblíbená rušná pláž s až neuvěřitelně širokou nabídkou občerstvení i zábavy bude vyhovovat prostě všem. Náš tip: vyzkoušejte menší klidný hotel Adria na okraji městečka. Odtud to budete mít na pláž blízko, a to navíc k její nekrásnější písečné části zvané Soline.    
 • Plava pláž v oblíbeném letovisku Vodice patří k nejatraktivnějším v Chorvatsku. Tato 4 kilometry dlouhá a bohatě vybavená pláž vede až do města Tribunj. Náš tip: ubytujte se v městském hotelu Punta, který leží cca 300 metrů od starobylého centra.

Chorvatské písčité pláže

Pláž Ninská Laguna poblíž městečka Nin v Severní Dalmácii

V Chorvatsku sice převládají pláže se štěrkem a kamínky nebo oblázky, případně členité břehy zpevněné umělými plošinami na opalování. Přesto se tu ale najdou i atraktivní pláže s jemným pískem. Jejich výhody jsou jasné: příjemné poležení na břehu a pohodlné koupání. A samozřejmě dětské hry na písku nebo plážový volejbal. Na písečné pláže v Chorvatsku tradičně míří nejen rodiny s dětmi.

Navštivte nejlepší chorvatské pláže s jemným pískem

 • Ninská laguna poblíž historického městečka Nin s dech beroucím výhledem na pohoří Velebit je velmi populární jak u zahraničních turistů, tak u místních. Náš tip: pěknou dovolenou si užijete v apartmánech Babun v příjemném domě s upravenou zahrádkou, venkovním sezením a dětskými houpačkami.   
 • Lovrečina - menší pláž v zátoce nedaleko letoviska Postira na ostrově Brač je dostupná po silnici, pěšinou nebo sem připlujete loďkou. Náš tip: ubytujte se v moderně zařízených apartmánech Mendula přímo na pláži v blízkosti centra Postiry.
 • Vela Pržina - pláž ve městě Lumbarda na jižní straně ostrova Korčula proti ostrovu Lastovo má ideální polohu a je dobře chráněna před větrem. Těší se velké oblibě i u místních.

Nudistické pláže v Chorvatsku

Pobřeží ostrova Rab nabízí řadu pláží pro vyznavače naturizmu

Chorvatsko je rájem nudistů a naturistů s předlouhou tradicí. Prvním naháčem, který se tu kdy objevil, byl sám anglický král Edward VIII. V srpnu 1936 se společně se svou chotí Wallis Simpson vykoupali nazí na pláži Frkanj, nazývané také jako "Anglická pláž". Od té doby sem míří stovky vyznavačů nudistiky a není divu - kdo někdy odložil plavky a vstoupil do moře tak, jak ho Bůh stvořil, navždy propadne jejímu kouzlu.

Které nudistické pláže v Chorvatsku navštívit?

 • Pláž Kanadarola / Frkanj na ostrově Rab je mekkou naturismu v Chorvatsku a možná v celé Evropě. Dostanete se sem taxi lodí z města Rab.
 • Pláž Buculuka nedaleko prázdninového centra Baška na ostrově Krk je krásná panensky čistá pláž s úžasným výhledem, na kterou navazuje naturistický kemp.
 • Romantická pláž Nugal pod strmým skalním masivem nedaleko letoviska Tučepi směrem do Makarské je nádhernou pláží, kam se z Tučepi dostanete pěšky nebo autem. Náš tip: líbit se vám bude v pěkně vybaveném příjemném hotelu Neptun s all inclusive.

Romantické pláže v Chorvatsku

Opravdu romantické pláže se nacházejí na odlehlejších místech, kam zabloudí jen málo lidí. Na rozdíl od městských pláží tu nečekejte sprchy a převlékárny ani kavárny nebo stánky. V některých případech navíc počítejte, že se cestou pěkně zapotíte. Přístupové pěšinky někdy bývají dost nepohodlné a okolní příroda je o poznání divočejší než ta u nás. Odměnou je ale dokonalá pláž, krásné čisté moře a při troše štěstí i dostatek soukromí.

Jaké chorvatské romantické pláže doporučujeme navštívit?

 • Pláž na mysu Rt Kamenjak u vesničky Premantura asi 12 kilometrů od města Pula na chorvatské IstriiNáš tip: pěknou dovolenou strávíte například v solidně vybavených mobilních domcích Stupice umístěných v kempu kousek od moře.
 • Valun - nádherná pláž ukrytá v romantické zátoce v blízkosti obce Valun na ostrově CresNáš tip: udělejte si dovolenou ve městě Cres a na pláž se nechte odvézt lodním taxi. Bydlet můžete třeba v plážovém hotelu Kimen v klidnější části města.
 • Severní pláž - krásná a klidná oblázková pláž u městečka IgraneJižní Dalmácii.

Chorvatské rodinné pláže vhodné pro malé děti

Rajská pláž, Lopar na ostrově Rab, oblíbený cíl rodin s dětmi

Pokud trávíte dovolenou s dětmi, nejspíš vás zaujmou dobře přístupné písečné pláže nedaleko od ubytování. Nemělo by na nich chybět dobré hygienické zázemí, různé atrakce a možnosti občerstvení včetně báječné místní zmrzliny. Od věci není ani přírodní stín nebo možnost půjčit si lehátka a slunečníky. 

Jaké chorvatské rodinné pláže navštívit?

 • Pěkná písečná pláž Crni molo, která je součástí vyhlášeného pobřežního rekreačního místa Gradsko kupaliste v Crikvenici, se nachází v západní části Jadranského pobřeží zvané Kvarner.
 • Známá a velmi oblíbená je Rajská pláž se zvlášť jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře vhodným i pro nejmenší děti. Najdete ji na ostrově Rab v jeho severní části Lopar
  Náš tip: vyzkoušejte například moderně zařízenou rezidenci San Marino s polopenzí, která je prakticky na dosah od pláže. 
 • Vhodná pro rodiny je také pěkná pláž Slanica, kterou najdete v zátoce na okraji města Murter na nevelkém krásném ostrově Murter.

Hudební festivaly a noční život na chorvatských plážích

Pokud vás lákají taneční party, neváhejte a přijeďte do Chorvatska

K létu patří i open air zábava a festivaly. Zvláštní kapitolu proto tvoří místa, kam kromě milovníků pláží s jistotou míří i stovky vyznavačů nejrůznějších žánrů elektronické taneční hudby. Najdete tu stylové plážové kluby s výkonnými sound systémy, z nichž se šíří mocné hudební vibrace. Chorvatské pobřeží navíc bývá pravidelným dějištěm hned několika velkých party mezinárodního formátu.

Kam vyrazit za hudebními festivaly v Chorvatsku?

 • V městečku Tisno se koná akce Hospitality On The Beach plná hudby a zábavy. 
  Náš tip: pokud si nepřejete být přímo v epicentru, ubytujte se v hotelu Borovnik blízko soukromé pláže.
 • Pláž Zrce nedaleko města Novalja na ostrově Pag platí za vyhlášenou. Díky tanečním klubům jako Aquarius, Euphoria, Kalypso nebo Papaya je považována za "chorvatskou Ibizu". Pravidelně navíc bývá evropským centrem elektronické hudby díky mega pařbě Barrakud s mnoha zvučnými jmény. 
  Náš tip: kousek od místa dění, a přesto v příjemně klidném prostředí, budete v moderním kempu Straško u nádherné pláže. 
 • Vrcholem sezóny je obří akce Outlook ve městě Pula na Istrii, která si nárokuje titul "největší Soundsystem Culture festival" v Evropě. Zajímavá je nejen bohatým programem, ale i místem konání. Hlavní koncerty se pořádají přímo ve 2000 let staré římské aréně.
  Náš tip: ubytujte se v mobilních chatách v kempu Stoja v příjemném hájku na břehu moře.
 • Nemůžeme vynechat ani oblíbenou pláž Hangar v letovisku Vodice, nazývaném někdy "Saint Tropez Jadranu". Najdete tu několik luxusních plážových klubů, například bar Hookah, kde si užijete tu nejlepší živě reprodukovanou elektronickou hudbu.
  Náš tip: v centru dění budete, když vsadíte na dobře zařízené vilky Matilde s báječným bazénem umístěné takřka na pláži.

Mohlo by vás zajímat