Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
21.06.2018 - 20.08.2018
1 týden

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - 1. díl

Náderné a neuvěřitelně variabilní pláže nabízí Chorvatsko. Jeho pobřeží i s otrovy měří víc než 4 000 kilometrů. To jsou stovky nádherných míst, klidných zátok i živých promenád, kde si užijete krásnou dovolenou. Takže si vybere určitě každý. Poradíme vám, kde najdete nejlepší chorvatské pláže.

Představíme vám rušné městské promenády, nejkrásnější písečné pláže vhodné pro děti a nejlepší chorvatské nudistické plážeDalší díl pak věnujeme romantickým plážím v Chorvatsku, rodinným plážím a místům pro mladé lidi, kde nechybí hudební kluby nebo kde se pořádají letní taneční party a festivaly elektronické hudby.

Městské pláže v Chorvatsku

Vela Plaža v letovisku Baška na ostrově Krk

Větší pláže, které se táhnou podél prázdninových center. Bývá tu pěkně živo. Najdete tu bohaté zázemí od sprch a převlékáren přes možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky, zařádit si na spoustě atrakcí až po nabídku suvenýrů a plážového zboží. Nechybí tu ani řada možností, jak se dobře najíst a napít: jsou tu stánky, obchůdky, restaurace, cukrárny, kavárny a někde i plážové hudební kluby. Zkrátka, pořád se tu něco děje.

Vyzkoušejte městské pláže 

  • Vela Plaža v prázdninovém centru Baška na ostrově KrkNáš tip: ať si sem vyjedete s rodinou nebo ve dvou, v bohatě vybaveném a zároveň cenově dostupném hotelu Corinthia s výtečnou kuchyní, navíc kousek od pláže se vám určitě bude líbit.
  • Pláž Dražica Biogradu na MoruSeverní Dalmácie. Velmi oblíbená rušná pláž s až neuvěřitelně širokou nabídkou občerstvení i zábavy bude vyhovovat prostě všem. Náš tip: vyzkoušejte menší klidný hotel Adria na okraji městečka. Odtud to budete mít na pláž blízko, a to navíc k její nekrásnější písečné části zvané Soline.    
  • Plava pláž v oblíbeném letovisku Vodice patří k nejatraktivnějším v Chorvatsku. Tato 4 kilometry dlouhá, bohatě vybavená pláž vede až do města Tribunj. Náš tip: ubytujte se v městském hotelu Punta 300 metrů od starobylého centra.

Chorvatské písčité pláže

Pláž Ninská Laguna poblíž městečka Nin v Severní Dalmácii

V Chorvatsku sice převládají pláže se štěrkem a kamínky nebo oblázky, případně členité břehy zpevněné umělými plošinami na opalování. Přesto se tu ale najdou i atraktivní pláže s jemným pískem. Jejich výhody jsou jasné: příjemné poležení na břehu a pohodlné koupání. A samozřejmě dětské hry na písku nebo plážový volejbal. Na písečné pláže v Chorvatsku tradičně míří nejen rodiny s dětmi.

Navštivte nejlepší pláže s jemným pískem

  • Ninská laguna poblíž historického městečka Nin s dech beroucím výhledem na pohoří Velebit je velmi populární jak u zahraničních turistů, tak u místních. Náš tip: Pěknou dovolenou si užijete v apartmánech Babun v příjemném domě s upravenou zahrádkou, venkovním sezením a dětskými houpačkami.   
  • Menší pláž Lovrečina v zátoce nedaleko letoviska Postira na ostrově Brač je dostupná po silnici, pěšinou nebo sem připlujete loďkou. Náš tip: Ubytujte se v moderně zařízených apartmánech Mendula přímo na pláži v blízkosti centra Postiry.
  • Pláž Vela Pržina ve městě Lumbarda na jižní straně ostrova Korčula proti ostrovu Lastovo má ideální poholu a je dobře chráněna před větry. Těší se velké oblibě i u místních.

Nudistické pláže v Chorvatsku

Pobřeží ostrova Rab nabízí řadu pláží pro vyznavače naturizmu

Chorvatsko je rájem nudistů a naturistů s předlouhou tradicí. Prvním naháčem, který se tu kdy objevil, byl sám anglický král Edward VIII. V srpnu 1936 se společně se svou chotí Wallis Simpson vykoupali nazí na pláži Frkanj, nazývané také jako "Anglická pláž". Od té doby sem míří stovky vyznavačů nudistiky a není divu: kdo někdy odložil plavky a vstoupil do moře tak, jak ho Bůh stvořil, navždy propadne jejímu kouzlu.

Které nudistické pláže navštívit

  • Pláž Kanadarola / Frkanj na ostrově Rab je mekkou naturismu v Chorvatsku a možná v celé Evropě. Dostanete se sem taxi lodí z města Rab.
  • Pláž Buculuka nedaleko prázdninového centra Baška na ostrově Krk. Krásná panensky čistá pláž s úžasným výhledem, na kterou navazuje naturistický kemp.
  • Romantická pláž Nugal pod strmým skalním masivem nedaleko letoviska Tučepi směrem do Makarské. Nádherné místo, kam se z Tučepi dostanete pěšky nebo autem. Náš tip: Líbit se vám bude v pěkně vybaveném příjemném hotelu Neptun s all inclusive.

Pokračování článku o plážích v Chorvatsku

V druhém dílu tohoto článku si přečtete o nejkrásnějších romantických plážích v Chorvatsku a najdete tu tipy na rodinné pláže vhodné pro malé děti. Podíváte se na místa, kam mají namířeno především mladí lidé, kteří se chtějí bavit až do rána. 

Kam dál?