1. eTravel.cz
 2. Novinky
 3. Chorvatsko pláže

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku: náš TOP výběr

Pátek, 22.3.2024

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku: náš TOP výběr

Nádherné a neuvěřitelně variabilní pláže nabízí Chorvatsko. Jeho pobřeží i s ostrovy měří víc než 4 000 kilometrů. To jsou stovky kouzelných míst, klidných zátok i živých promenád, kde si užijete krásnou dovolenou. Poradíme vám, kde najdete nejlepší chorvatské pláže.

Představíme vám rušné městské promenády, nejkrásnější písečné pláže vhodné pro děti, nejlepší chorvatské nudistické pláže, romantické pláže i pláže vhodné pro mladé lidi, kde nechybí hudební kluby nebo kde se pořádají letní taneční párty a festivaly elektronické hudby.

VYBRAT ZÁJEZD DO CHORVATSKA

Městské pláže v Chorvatsku

Městské pláže jsou obvykle větší pláže, které se táhnou podél prázdninových center. Bývá tu pěkně živo. Najdete zde bohaté zázemí od sprch a převlékáren, přes možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky a zařádit si na spoustě atrakcí až po nabídku suvenýrů a plážového zboží. Nechybí tu ani řada možností, kde se dobře najíst a napít - jsou zde stánky, obchůdky, restaurace, cukrárny, kavárny a někde i plážové hudební kluby. Na městských plážích se zkrátka pořád něco děje.

Vyzkoušejte nejlepší městské pláže Chorvatska

 • Vela Plaža v prázdninovém centru Baška na ostrově Krk nabízí vše, co můžete potřebovat. 
 • Dražica Biogradu na MoruSeverní Dalmácie - velmi oblíbená rušná pláž s až neuvěřitelně širokou nabídkou občerstvení i zábavy bude vyhovovat prostě všem.
 • Plava pláž v oblíbeném letovisku Vodice patří k nejatraktivnějším v Chorvatsku. Tato 4 kilometry dlouhá a bohatě vybavená pláž vede až do města Tribunj.

Chorvatské písčité pláže

Pláž Lovrečina v Chorvatsku

V Chorvatsku sice převládají pláže se štěrkem a kamínky nebo oblázky, případně členité břehy zpevněné umělými plošinami na opalování. Přesto se tu ale najdou i atraktivní pláže s jemným pískem. Jejich výhody jsou jasné: příjemné poležení na břehu a pohodlné koupání. A samozřejmě dětské hry na písku nebo plážový volejbal. Na písečné pláže v Chorvatsku tradičně míří nejen rodiny s dětmi.

Navštivte nejlepší chorvatské pláže s jemným pískem

 • Ninská laguna poblíž historického městečka Nin s dechberoucím výhledem na pohoří Velebit je velmi populární jak u zahraničních turistů, tak u místních.
 • Lovrečina - menší pláž v zátoce nedaleko letoviska Postira na ostrově Brač je dostupná po silnici, pěšinou nebo sem připlujete loďkou.
 • Vela Pržina - pláž ve městě Lumbarda na jižní straně ostrova Korčula proti ostrovu Lastovo má ideální polohu a je dobře chráněna před větrem. Těší se velké oblibě i u místních.

Nudistické pláže v Chorvatsku

Chorvatská pláž Nugal

Chorvatsko je rájem nudistů a naturistů s předlouhou tradicí. Prvním naháčem, který se tu kdy objevil, byl sám anglický král Edward VIII. V srpnu 1936 se společně se svou chotí Wallis Simpson vykoupali nazí na pláži Frkanj, nazývané také jako "Anglická pláž". Od té doby sem míří stovky vyznavačů nudistiky a není divu - kdo někdy odložil plavky a vstoupil do moře tak, jak ho Bůh stvořil, navždy propadne jejímu kouzlu.

Které nudistické pláže v Chorvatsku navštívit?

 • Pláž Kanadarola / Frkanj na ostrově Rab je mekkou naturismu v Chorvatsku a možná v celé Evropě. Dostanete se sem taxi lodí z města Rab.
 • Pláž Buculuka nedaleko prázdninového centra Baška na ostrově Krk je krásná panensky čistá pláž s úžasným výhledem, na kterou navazuje naturistický kemp.
 • Romantická pláž Nugal pod strmým skalním masivem nedaleko letoviska Tučepi směrem do Makarské je nádhernou pláží, kam se z Tučepi dostanete pěšky nebo autem.

Romantické pláže v Chorvatsku

Pláž na mysu Kamenjak

Opravdu romantické pláže se nacházejí na odlehlejších místech, kam zabloudí jen málo lidí. Na rozdíl od městských pláží tu nečekejte sprchy a převlékárny ani kavárny nebo stánky. V některých případech navíc počítejte, že se cestou pěkně zapotíte. Přístupové pěšinky někdy bývají dost nepohodlné a okolní příroda je o poznání divočejší než ta u nás. Odměnou je ale dokonalá pláž, krásné čisté moře a při troše štěstí i dostatek soukromí.

Jaké chorvatské romantické pláže doporučujeme navštívit?


Chorvatské rodinné pláže vhodné pro malé děti

Krásná pláž Slanica v Chorvatsku

Pokud trávíte dovolenou s dětmi, nejspíš vás zaujmou dobře přístupné písečné pláže nedaleko od ubytování. Nemělo by na nich chybět dobré hygienické zázemí, různé atrakce a možnosti občerstvení včetně báječné místní zmrzliny. Od věci není ani přírodní stín nebo možnost půjčit si lehátka a slunečníky. 

Jaké chorvatské rodinné pláže navštívit?

 • Pěkná písečná pláž Crni molo, která je součástí vyhlášeného pobřežního rekreačního místa Gradsko kupaliste v Crikvenici, se nachází v západní části Jadranského pobřeží zvané Kvarner.
 • Známá a velmi oblíbená je Rajská pláž se zvlášť jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře vhodným i pro nejmenší děti. Najdete ji na ostrově Rab v jeho severní části Lopar
 • Vhodná pro rodiny je také pěkná pláž Slanica, kterou najdete v zátoce na okraji města Murter na nevelkém krásném ostrově Murter.

Hudební festivaly a noční život na chorvatských plážích

Pláž Zrce na ostrově Pag

K létu patří i open air zábava a festivaly. Zvláštní kapitolu proto tvoří místa, kam kromě milovníků pláží s jistotou míří i stovky vyznavačů nejrůznějších žánrů elektronické taneční hudby. Najdete tu stylové plážové kluby s výkonnými sound systémy, z nichž se šíří mocné hudební vibrace. Chorvatské pobřeží navíc bývá pravidelným dějištěm hned několika velkých party mezinárodního formátu.

Kam vyrazit za hudebními festivaly v Chorvatsku?

 • Pláž Zrce nedaleko města Novalja na ostrově Pag platí za vyhlášenou. Díky tanečním klubům jako Aquarius, Euphoria, Kalypso nebo Papaya je považována za "chorvatskou Ibizu". Pravidelně navíc bývá evropským centrem elektronické hudby díky mega pařbě Barrakud s mnoha zvučnými jmény. 
 • Tisnu se koná například Love International, Defected Croatia, Dimensions festival a mnoho dalších s bohatým programem.
 • Nemůžeme vynechat ani oblíbenou pláž  Hangar v letovisku Vodice, nazývaném někdy "Saint Tropez Jadranu". Najdete tu několik luxusních plážových klubů, například bar Hookah, kde si užijete tu nejlepší živě reprodukovanou elektronickou hudbu.

DOVOLENÁ V CHORVATSKU

Mohlo by vás zajímat

Další články

Váháte, kam na rodinnou dovolenou k moři? Poradíme vám, které destinace jsou pro vaše ratolesti nejvhodnější, ať už preferujete Itálii, Řecko či jiné země.
Inspirujte se naším žebříčkem TOP 7 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2024, které jsme pro vás vybrali s důrazem na krásné pláže, skvělé turistické zázemí, zajímavé výletní cíle a jedinečné zážitky.
Láká vás navštívit exotickou destinaci? Inspirujte se našimi tipy na oblíbená místa a splňte si sen o dalekém tropickém ráji. Čekají vás luxusní hotely, úžasné pláže i kouzelná atmosféra. Stačí si pouze vybrat.
Přečtěte si, kde se přes zimu ohřejete a užijete si levnou exotickou dovolenou. Ať už vás lákají bližší nebo vzdálenější exotické destinace, s našimi tipy zažijete zimu, která vám díru do rozpočtu rozhodně neudělá.
Vánoce se blíží a s nimi i tradiční vánoční trhy. Připravte se na sváteční atmosféru, krásnou výzdobu, zvuk koled i chuť svařeného vína a cukroví. Náš průvodce vám prozradí, které evropské metropole letos stojí za to navštívit.
Stýská se vám po létě a chcete si ještě dopřát teplé počasí? Poradíme vám, kam vyrazit na nejlepší říjnovou dovolenou u moře. Nechte se inspirovat nejlepšími destinacemi, kde jsou i na podzim pláže krásně vyhřáté nebo letovisky u břehů severní Afriky, kde si užijete koupání v příjemně teplé vodě.