TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2022

Pátek, 4.3.2022

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2022

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se naším žebříčkem TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2022, které jsme pro vás vybrali.

  1. Omán
  2. Mauricius
  3. Egypt
  4. Slovinsko
  5. Nepál

Omán

Ani největší, ani nejznámější, ani nejnavštěvovanější z arabských zemí. Přestože se Omán nepyšní žádným významným „NEJ“ můžeme mu dát jedno, které opravdu stojí za to – nejkouzelnější. Bohaté kulturní dědictví, hrdost na vlastní historii a uchování tradičních hodnot, typická architektura bez nadměrné modernity, důraz na rozvoj a vzdělání, tím vším se Omán odlišuje od ostatních arabských zemí a stává se naší destinací roku 2022. A co vás na dovolené v Ománu čeká? Nedotčené pobřeží s nádhernými plážemi, rozlehlé pouště, velkolepé hory, vůně kadidla, impozantní mešita sultána Kábúse v hlavním městě Maskatu s obřím, ručně tkaným kobercem a hlavně starobylá duše arabského světa.

Výhodné zájezdy do Ománu

Mauricius

Byl to Mark Twain, kdo napsal, že nejprve vznikl Mauricius a až potom nebe, které si ho vzalo příkladem. Naši stříbrnou medaili pro nejkrásnější zemi světa na dovolenou 2022 získává právě Mauricius pro svoje safírové vody, prachově bílé pláže a luxusní resorty, kde se sny stávající skutečností. Nemusíte ale být zrovna plážoví povaleči, aby vás Mauricius přitáhl a už nepustil. Můžete zde podnikat treky do hornatého zalesněného vnitrozemí, potápět se či šnorchlovat v Indickém oceánu, vyrazit na plavbu lodí na okolní rajské ostrovy, obdivovat botanické zahrady či koloniální plantáže, ochutnávat zdejší speciality, zatoulat se do poklidných rybářských vesniček či pozorovat zvířata.

Výhodné zájezdy na Mauricius

Egypt

Že máme Egypt relativně kousek, zájezdy do něj jsou cenově velmi příznivé a navíc zde panuje teplo po celý rok, to není nic nového. Přestože je Egypt považován za běžnou destinaci, my dobře víme, proč je tak oblíbený a zaslouží si třetí místo v soutěži o nejlepší zemi na dovolenou v roce 2022. Vždyť kde jinde byste poznali tolik světových divů a unikátů! Starobylé pyramidy, hrobky a chrámy, nad jejichž historií zůstává rozum stát, kultura plná příběhů, nespoutaný Nil, ohromující poušť, moře plné pestrobarevného bohatství a krásné pláže, to všechno činí z Egypta doslova cestovatelský sen, který si můžete splnit právě v roce 2022.

Výhodné zájezdy do Egypta

Slovinsko

Mezi našimi top zeměmi roku 2022 nesmí chybět ani evropský zástupce. Jedna z nejzelenějších zemí světa, Slovinsko, ač maličké, je pozemským rájem zasněžených vrcholků Julských Alp, smaragdových jezer a řek, podzemních jeskyní, zelených lesů i spanilého pobřeží Jaderského moře. Nejen přírodní poklady, ale i okouzlující rustikální kultura, malebná architektura a neotřelá kuchyně plná čerstvých surovin a skvělého vína vás v roce 2022 čeká na dovolené ve Slovinsku. Ať už vás láká lyžování, pěší turistika, cyklistika, rafting nebo relaxační dovolená, Slovinsko je sázka na jistotu.

Výhodné zájezdy do Slovinska

Nepál

Naši pětici nejlepších zemí, kam na dovolenou 2022, uzavírá Nepál, ráj turistiky. Představte si kombinaci výhledů na Himálaj, zlaté chrámy, okouzlující vesničky v horách, divokou džungli a bude vám jasné, proč musíte Nepál zařadit na svůj cestovatelský bucket list, než ztratí svoje kouzlo. Nepál, to nejsou jen náročné výstupy na Everest či Annapurnu, ale i adrenalinové zážitky při sjíždění burácejících nepálských řek, bungee jumping do himálajských soutěsek, horolezectví, paragliding, procházky ke starobylým buddhistickým chrámům, obdivování chrámového umění i výlety do divokých národních parků se subtropickými stromy, exotickými druhy ptáků, nosorožci, tygry a krokodýly.

Výhodné zájezdy do Nepálu

Bude vás zajímat

Další články

Tipy na dovolenou v říjnu, kde se ohřát

12.09.2022

Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v pohodě a bez starostí?

27.06.2022

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

23.06.2022

Kam na hory v létě a zkraje podzimu?

12.06.2022

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.04.2022

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

21.04.2022