Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
07.12.2019–06.02.2020

TOP 5 nejlepších destinací na dovolenou v roce 2019

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se naším výběrem TOP 5 nejlepších exotických zemí na dovolenou v roce 2019, které jsme vybrali z první desítky žhavých tipů oblíbeného turistického průvodce Lonely Planet pro letošní cestování.

Pobřeží Srí Lanky
Pobřeží Srí Lanky

Srí Lanka: ostrov čajových plantáží a slonů

Srí Lanka, to není jen ostrov, na němž si užijete relaxaci na liduprázdných exotických plážích, ale především ostrov, na kterém prožijete neuvěřitelné množství jedinečných zážitků. Směsice náboženství a kultur, divoká příroda, nespoutaný oceán a pohostinnost zdejších usměvavých lidí nadchne každého cestovatele. Na Srí Lance se každým rokem navíc zvyšuje kvalita hotelů, turistických kanceláří a dalších služeb, takže tento ráj na zemi může poznat bez nadsázky každý z vás. Na Srí Lance doporučujeme především návštěvu zelených čajových plantáží, národních parků s volně žijícími živočichy (především slony), surfování na vlnách oceánu a poznávání zdejší kultury a památek.

Slon před Sigiriya, Srí Lanka

Panama: přírodní poklady daleko od davů turistů

Panama je na rozdíl od Srí Lanky zatím méně žádanou turistickou destinací. Je s podivem, že zdejší přírodní poklady v podobě bílých písečných pláží, tropických deštných pralesů, mlhavých hor a pozoruhodné domorodé kultury ještě nenalákaly davy turistů. Pokud v roce 2019 plánujete dovolenou v jedné z nejlepších, ale zároveň netradičních destinací světa, zvolte si právě Panamu. Na této křižovatce Amerik poznáte neskutečné bohatství přírody v národních parcích nebo slavném Biomuseu, pochutnáte si na skvělé panamské kuchyni v jedněch z nejlepších restaurací světa a v roce 2019 můžete být navíc svědky bujarých oslav 500. narozenin hlavního města.

Tukan v parku Summit v Gamboa, Panama
Tukan v parku Gamboa v Panamě

Indonésie: ostrovní ráj bílých pláží, chrámů a tradiční kultury

Indonésie patří v posledních letech mezi vůbec nejoblíbenější destinace na dovolenou. Rozmanitost země láká jak klasické dovolenkáře, tak i dobrodruhy. Na více než 17 tisících indonéských ostrovech si každý najde to svoje. Bali se svými překrásnými bílými plážemi, bujarým nočním životem a tradiční kulturou stojí v čele turistického zájmu, zatímco méně známé ostrovy okouzlují přírodním bohatstvím, možností objevování pestrého podmořského života i unikátními rituály zdejších kultur. Neváhejte a vydejte se do Indonésie - jedné z nejlepších destinací na dovolenou roku 2019.

Chrám v Indonésii
Chrám Pura Ulun Danu Bratan na Bali, Indonésie

Belize: relaxace a potápění v mořských hlubinách

Belize - tento malý středoamerický stát stále ještě čeká na své objevení davy turistů. V klidu krásné přírody si zde můžete užít odpočinek na tropických plážích, potápění u korálových útesů, výlety do džungle s volně žijícími živočichy, plavby mezi atoly, návštěvy kakaových farem i prohlídky pozůstatků mayské kultury. Doporučujeme vám potápění v tzv. "Deep Hole" - přírodní mořské díře hluboké 24 metrů, která vám kromě podmořských krás zajistí také dávku adrenalinu a prohlídku mayského podsvětí v jeskyni Actun Tunichil Muknal. 

Belize
Tobacco Caye, Belize

Jordánsko: skalní město Petra a krásy přírody

Když se řekne Jordánsko, každý z nás si představí starobylé skalní město Petra. Nejen toto archeologické naleziště zapsané na seznamu UNESCO a považované za jeden z divů světa je však důvodem, proč navštívit Jordánsko. Také krásy přírody, podmořského světa, pouštní safari, plavba na kánoi po Rudém moři, relaxace na krásných plážích, koupání v neuvěřitelně slaném Mrtvém moři i bohatá místní kultura uchvátí každého cestovatele. Poznejte s námi Jordánsko - jednu z nejlepších destinací na dovolenou pro rok 2019.

Petra
Ad Deir, skalní město Petra, Jordánsko

Bude vás zajímat