Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

TOP 5 nejlepších destinací na dovolenou v roce 2020

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se naším žebříčkem TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2020, které jsme vybrali z první desítky žhavých tipů oblíbeného turistického průvodce Lonely Planet pro letošní cestování.

Maroko: jedinečná směsice kultur, barev a vůní

První z top destinací roku 2020 je Maroko, země s nádechem orientu, která okouzlí každého cestovatele. Poslední království severní Afriky je pozoruhodnou směsicí arabské, francouzské a berberské kultury. Maroko nabízí nespočet zajímavých míst k poznávání, ať už vás lákají výlety do pouště nebo berberských vesnic v pohoří Vysoký Atlas, surfování a slunění na krásných plážích či poznávání starobylých medín ve Fezu a Marrákeši. Ikonické město Marrákeš se díky svému kulturnímu bohatství stane v roce 2020 prvním Africkým hlavním městem kultury.

Kostarika: zelená perla naší planety

Středoamerická Kostarika je jedním z posledních zelených rájů na Zemi, který by na svůj seznam cestovatelských snů roku 2020 měli zařadit především milovníci přírody. Žijí zde neuvěřitelná 4,5 % ze všech rostlinných a živočišných druhů na světě. Kostarika je jako stvořená k objevování přírodních krás, pyšní se téměř čtyřtisícovými horami, tropickými pralesy, vodopády, činnými sopkami, jezery i překrásnými plážemi na pobřeží Tichého oceánu a Karibského moře. Aby bylo toto úžasné přírodní bohatství zachováno, je 90 % energie na Kostarice tvořeno z obnovitelných zdrojů a v roce 2020 se Kostarika pravděpodobně stane jednou z prvních uhlíkově neutrálních zemí planety.

Anglie: fascinující pobřežní krajina

Mezi našimi top destinacemi roku 2020 nesmí chybět ani evropský zástupce. Anglie stojí za návštěvu z nespočtu důvodů – ať už vás lákají anglická města plná jedinečné atmosféry a památek, tajuplné hrady, malebný venkov, návštěvy tradičních pubů nebo poznávání úchvatné pobřežní krajiny. V roce 2020 se můžete těšit na otevření nové sekce pobřežní cesty „England Coast Path“. Cesta má být po dokončení se svými téměř 3 000 km nejdelší svého druhu na světě a umožní nekonečné procházky podél pobřeží plného divokých útesů, mol a půvabných pláží.

Aruba: plážový ráj na zemi

Aruba, to jsou oslnivě bílé pláže lemované palmami a omývané Karibským mořem. Tento ostrovní klenot jižního Karibiku je přímo stvořený pro relaxační dovolenou jako vystřiženou z katalogu. Na Arubě prožijete prázdniny, o jakých se vám nesnilo. Kromě luxusního koupání v moři si užijete fantastické potápění a šnorchlování, bujarý noční život i výlety za přírodními krásami tropické flóry a fauny, modrých lagun, pozoruhodných skalních formací, jeskyní a písečných dun. Na Arubě si navíc v roce 2020 můžete vyzkoušet „ekologicky udržitelnou dovolenou“ – jde o testovací ostrov pro řešení obnovitelných zdrojů energie, který pracuje na zákazu používání jednorázových plastů a opalovacích krémů ničících korálové útesy.

Uruguay: nedotčená krása Latinské Ameriky

Náš žebříček top pěti destinací, které navštívit v roce 2020, uzavírá jihoamerická Uruguay. Dlouhé Atlantické pobřeží s krásnými plážemi, vlnící se pohoří a rozlehlé nížiny s pastvinami – to vše charakterizuje uchvacující uruguayskou krajinu. Kromě ní stojí za zmínku i uruguayské hlavní město Montevideo se zajímavou architekturou, pohostinní místní obyvatelé s nikdy nemizícím úsměvem na tváři a uruguayská kuchyně plná výborného masa a vína. Připočtěte k tomu nedotčenost masovým turismem a podporu udržitelného cestovního ruchu a dostanete jasnou odpověď na to, proč v roce 2020 doporučujeme navštívit právě Uruguay.

Bude vás zajímat