TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

Úterý, 10.1.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se naším žebříčkem TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023, které jsme pro vás vybrali.

  1. Jordánsko
  2. Turecko
  3. Mauricius
  4. Omán
  5. Egypt

Jordánsko

Mrtvé moře, Jordánsko

Jordánsko, dříve země poznávacích zájezdů, dnes už také destinace netradiční letní dovolené u moře. Aby ne, pláže při pobřeží Akabského zálivu jsou krásné a moře dokonale čisté. Jordánsko je ideální místo pro relaxaci, potápění či šnorchlování u korálových útesů a hlavně skvělý výchozí bod pro poznávání fascinujících historických míst. Představte si, jak obdivujete velkolepé skalní město Petra, zkoušíte, jaké to je doslova „levitovat“ při koupání v Mrtvém moři, poznáváte slavná biblická místa a archeologická naleziště. Taková je dovolená v Jordánsku, zemi v srdci Blízkého východu.

Výhodné zájezdy do Jordánska

Turecko

Pláž v tureckém Sarigerme

Že je Turecko klasika? Ani náhodou! V Turecku můžete stále objevovat nová a nová místa. Co třeba městečko Sarigerme kousek od Dalamánu, které turisté téměř neznají, takže vás zde čekají prázdnější pláže a navíc fajn atmosféra bez davů? Pláže jsou zde krásné, pokryté jemným pískem a omývané čistým Egejským mořem a hotely převážně novější s velmi kvalitními službami. Sarigerme se mezi naše destinace, kam na dovolenou 2023, dostalo i díky zdejší zelené přírodě plné hor a borovicových lesů, v jejímž obklopení zkrátka chcete prožít letní pobyt.

Výhodné zájezdy do Turecka

Mauricius

Pláž na Mauriciu

Byl to Mark Twain, kdo napsal, že nejprve vznikl Mauricius a až potom nebe, které si ho vzalo příkladem. Naši bronzovou medaili pro nejkrásnější zemi světa na dovolenou 2023 získává právě Mauricius pro svoje safírové vody, prachově bílé pláže a luxusní resorty, kde se sny stávající skutečností. Nemusíte ale být zrovna plážoví povaleči, aby vás Mauricius přitáhl a už nepustil. Můžete zde podnikat treky do hornatého zalesněného vnitrozemí, potápět se či šnorchlovat v Indickém oceánu, vyrazit na plavbu lodí na okolní rajské ostrovy, obdivovat botanické zahrady či koloniální plantáže, ochutnávat zdejší speciality, zatoulat se do poklidných rybářských vesniček či pozorovat zvířata.

Výhodné zájezdy na Mauricius

Omán

Maskat, Omán

Ani největší, ani nejznámější, ani nejnavštěvovanější z arabských zemí. Přestože se Omán nepyšní žádným významným „NEJ“, můžeme mu dát jedno, které opravdu stojí za to – nejkouzelnější. Bohaté kulturní dědictví, hrdost na vlastní historii a uchování tradičních hodnot, typická architektura bez nadměrné modernity, důraz na rozvoj a vzdělání, tím vším se Omán odlišuje od ostatních arabských zemí a stává se naší další destinací roku 2023. A co vás na dovolené v Ománu čeká? Nedotčené pobřeží s nádhernými plážemi, rozlehlé pouště, velkolepé hory, vůně kadidla, impozantní mešita sultána Kábúse v hlavním městě Maskatu s obřím, ručně tkaným kobercem a hlavně starobylá duše arabského světa.

Výhodné zájezdy do Ománu

Egypt

Archeologické naleziště, Egypt

Že máme Egypt relativně kousek, zájezdy do něj jsou cenově velmi příznivé a navíc zde panuje teplo po celý rok, to není nic nového. Přestože je Egypt považován za běžnou destinaci, my dobře víme, proč je tak oblíbený a zaslouží si páté místo v soutěži o nejlepší zemi na dovolenou v roce 2023. Vždyť kde jinde byste poznali tolik světových divů a unikátů! Starobylé pyramidy, hrobky a chrámy, nad jejichž historií zůstává rozum stát, kultura plná příběhů, nespoutaný Nil, ohromující poušť, moře plné pestrobarevného bohatství a krásné pláže, to všechno činí z Egypta doslova cestovatelský sen, který si můžete splnit právě v roce 2023.

Výhodné zájezdy do Egypta

Bude vás zajímat

Další články

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

27.11.2023

Nejkrásnější vánoční trhy 2023 v evropských městech

24.10.2023

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023