Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

Čtvrtek, 2.2.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

Chcete vzít děti na dovolenou k moři? Poradíme vám, jaké jsou nejlepší země pro dovolenou s dětmi. Mezi nejoblíbenější destinace pro rodinnou dovolenou patří výhodné Bulharsko, tradiční Chorvatsko, pohodová Itálie a oblíbené Řecko. Ve všech těchto zemích na vás čeká bohatá nabídka hotelů ideálních pro rodinnou dovolenou.

Vyberte hotel, který budou vaše děti milovat

Základem skvělé rodinné dovolené je dobrý výběr hotelu. Ubytování by mělo plně vyhovět dětským nárokům. Zatímco dospělí dokáží ledacos odpustit a přehlédnout, děti jsou nekompromisní. A nejsou-li na 100 % spokojeny vaše ratolesti, pravděpodobně si dovolenou neužijete naplno ani vy. Přinejmenším ne tak, jak jste o tom celý rok snili.

Zázemí pro rodiny s dětmi

Ty nejlepší hotely pro rodinnou dovolenou u moře by měly ležet přímo u pláže, nejlépe u písečné s pozvolným vstupem. Hotelové zázemí a vybavení by mělo počítat s dostatkem bazénů včetně dětského brouzdaliště pro nejmenší a optimálně také alespoň s několika klouzačkami a tobogány. Přičemž platí čím více, tím lépe. Součástí hotelu musí být jednoznačně také dětské venkovní hřiště a dostatečně vybavený dětský koutek či herna.

Menu přizpůsobené dětským chutím

Na dovolené jistě budete moct ochutnat mnoho nových jídel. Ačkoliv děti nové exotické chutě příliš neocení, kvalitní hotely mají vždy pestrý výběr z dětského menu, bohatou nabídku ovoce a zeleniny a pro mlsné dětské jazýčky nabízejí tolik oblíbené zmrzliny, ledové tříště nebo barevné nealko koktejly.

Nesmí chybět dětský klub

Ideální rodinný hotel pořádá celodenní animace, při kterých se děti vyřádí. Kvalitní program je zaměřený na zábavu, sport i dobrodružné aktivity. Mnohé z cestovních kanceláří nabízejí v hotelech vlastní kluby s českými animátory, které fungují po celý den. Klub je vynikající variantou pro celou rodinu - děti se zabaví s novými kamarády pod dohledem zkušených animátorů a rodiče mají zasloužené chvilky sami pro sebe.

Řecko: tradiční destinace pro rodinnou dovolenou

Tradiční a bezpečnou zemí pro dovolenou s dětmi je Řecko. Na řeckých ostrovech najdete spousty nádherných písčitých pláží nebo pláží s jemnými kamínky, křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do moře pro bezpečné dětské hry. Vypravte se například na ostrovy Rhodos, Zakynthos nebo Kos. Krásné pláže vhodné pro děti najdete i na Krétě.

Děti na LefkaděDěti na bílé pláži, Egramni, Lefkada, Řecko

Výhodné zájezdy do Řecka

Itálie: ideální pro zájezdy k moři i s miminkem

Další skvělou volbou, kam odcestovat na dovolenou s dětmi, je Itálie. Velké oblibě se těší oblast Benátska na severu země. Pláže s jemným pískem, pozvolný vstup do moře, krátká dojezdová vzdálenost i cenová dostupnost - to jsou důvody, proč právě sem míří nejvíc Čechů. Jde o rodiny se staršími i těmi nejmenšími dětmi. Relativně krátkou cestu autem totiž zvládnete i s miminkem. Rodiny s dětmi si oblíbily také oblast Gargano v Apulii. Spokojeni budete i v Kampánii.

Děti na pláži v ItáliiBěžící děti na pláži v Itálii

Výhodné zájezdy do Itálie

Chorvatsko: nejoblíbenější dovolenková destinace Čechů

Chorvatsko platí mezi českými turisty už léta za nejoblíbenější destinaci pro letní dovolenou. Dosažitelnost autem, průzračné čisté moře, vysoká úroveň služeb a množství ubytovacích kapacit činí z Chorvatska skvělé místo pro letní dovolenou s dětmi u moře. Ačkoliv ne všechny pláže v Chorvatsku jsou písečné, tedy ideální pro ty nejmenší, rodin s dětmi sem jezdí stále dost. Pokud si přejete pláž s vysloveně jemným pískem, zamiřte na sever ostrova Rab do letoviska Lopar. Písčitá pláž je i v Brele ve Střední Dalmácii. Pěkné místo se světlým pískem s názvem Soline, které je součástí živé městské pláže Dražice, najdete i v Biorgradu na Moru.

ChorvatskoPláž u Jaderského moře, Chorvatsko

Výhodné zájezdy do Chorvatska

Bulharsko: výhodná letní dovolená s dětmi u moře

Dovolená v Bulharsku s dětmi je velice populární díky krásným a bezpečným plážím, skvělé vybavenosti místních hotelů a velmi příznivým cenám. V Bulharsku na vás čekají živá přímořská letoviska plná zábavy s novými moderními hotely i staršími renovovanými hotely a dlouhé písečné pláže. Pokud máte namířeno do Bulharska s dětmi, doporučujeme navštívit 7 kilometrů dlouhý pás Slunečného pobřeží, kudy jezdí oblíbený turistický vláček, Varnu či letoviska Albena, Primorsko nebo Obzor.

Akvapark Slunečné pobřežíVodní park Action na Slunečném pobřeží v Bulharsku

Výhodné zájezdy do Bulharska

Kam dál?

Další články

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

27.11.2023

Nejkrásnější vánoční trhy 2023 v evropských městech

24.10.2023

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023