800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Kam s dětmi na dovolenou k moři

12. listopad 2017

Chcete vzít děti na dovolenou k moři a nevíte si rady? Jaké jsou nejlepší země pro dovolenou s dětmi? Mezi nejoblíbenější destinace pro rodinnou dovolenou patří stále populárnější Bulharsko, tradiční Chorvatsko, Itálie, Řecko i Turecko. Ve všech těchto zemích na vás čeká bohatá nabídka hotelů, v nichž nechybí dětské bazény a hřiště, dětské kluby s pestrými program ani aquaparky či hlídání dětí.

Jaký vybrat hotel pro rodinnou dovolenou? Skvělou a po všech stránkách vydařenou dovolenou s dětmi strávíte v hotelu s dobrým zázemím pro děti a all inclusive programem. Nejlepší je ubytování nedaleko pláže, ideálně písečně, s postupným vstupem do moře.

Bulharsko - kde je pěkná dovolená

Pohled na letovisko Albena v Bulharsku

Staronová destinace, kterou si možná pamatujete se svého dětství, a která opět přichází do módy. Čekají tu na vás dlouhé písečné pláže a živá přímořská letoviska s novými moderními hotely i s těmi staršími, které prošly obnovou. Pokud máte namířeno do Bulharska s dětmi, doporučujeme navštívit 7 kilometrů dlouhý pás Slunečného pobřeží, kudy jezdí oblíbený turistický vláček, město Varnu, či letoviska Albena nebo Obzor.

Doporučujeme například moderní hotel s dětským programem v češtině nedaleko akquaparku Funtazie Klub Laguna Mare v letovisku Albena, oblíbený hotel Tiara Beach pláže na Slunečném pobřeží nebo rodinný hotel Sol Luna Mare v Obzoru.

Chorvatsko pro děti

Pláž v oblíbeném letovisku Brela, Dalmácie, Chorvatsko

Tato balkánská země platí mezi českými turisty už léta za nejoblíbenější. Ačkoliv ne všechny pláže v Chorvatsku jsou písečné, rodin s dětmi sem jezdí stále dost. Pokud si ale přejete pláž s vysloveně jemným pískem, zamiřte na sever ostrova Rab do letoviska Lopar. Písčitá pláž je i v Brele ve Střední Dalmácii. Pěkné místo se světlým pískem s názvem Soline, které je součástí živé městské pláže Dražice, najdete i v Biorgradu na Moru.

Doporučujeme hotel Lopar Family v Loparu nedaleko Rajské pláže, bohatě vybavený Blue San Hotel Marina na krásném místě v Brele nebo hotel Adria v samém centru Biogradu na Moru nabízející rodinné pokoje.   

Kam s dětmi v Itálii

Malebné městečko Peschici, Gargano, Apulie, Itálie

Další skvělou volbou, kam odcestovat na dovolenou s dětmi, je Itálie. Velké oblibě se těší oblast Benátska na severu země. Pláže s jemným pískem, pozvolný vstup do moře, relativně krátká dojezdová vzdálenost i cenová dostupnost - to jsou důvody, proč právě sem míří nejvíc Čechů. Rodiny s dětmi si oblíbily také oblast Gargano v Apulii. Spokojeni budete i v Kampánii.

Doporučujeme pěkný komplex s bazénem na střeše Colombo v Caorle v Severní Itálii, výborně vybavený hotel Marechiaro ideální pro rodiny na Garganu nebo mezi rodinami oblíbené Villagio le Palme v centru letoviska Ascea Marina v Kampánii.

Řecko - výborné místo pro děti

Písčitá pláž v letovisku Laganas, ostrov Zakynthos, Řecko

Tradiční a bezpečnou zemí pro dovolenou s dětmi je Řecko. Po celé zemi najdete spousty nádherných písčitých pláží nebo pláží s jemnými kamínky, křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do moře pro bezpečné dětské hry. Vypravte se například na ostrovy Rhodos, Zakynthos nebo Kos. Krásné pláže vhodné pro děti najdete i na Krétě.

Pokud cestujete na dovolenou s dětmi, doporučujeme zvolit si některý z pohodlných, dobře vybavených hoteů přímo na plážích s programem all inclusive. Vyzkoušejte například hotel Blue Sea s akvaparkem v oblíbeném letovisku Faliraki na ostrově Rhodos nebo hotel Galaxy ve známém Lanagans na Zakynthosu, komfortní hotel Marmari Palace v prázdninovém středisku Marmari na ostrově Kos.

Turecko se hodí pro dovolenou s dětmi

Hotelový bazén jednoho z rezortů v letovisku Belek, Turecká riviéra, Turecko

Velmi populární a cenově dostupné Turecko se právem těší stále větší oblibě. Turistické oblasti na Turecké riviéře a Egejské riviéře nabízejí spousty výborně vybavených hotelů zařízených pro rodiny s dětmi a bohaté zázemí pro turisty. Je tu nádherná příroda obdivovat můžete i bohatou historii. Podobně jako v Řecku tu najdete řadu slavných památek z antických dob.

Doporučujeme vyzkoušet pohodlný hotel Ideal Beach v letovisku Kargicak, plážový hotel Grand Uysal v Alanyi s animačními programy a hlídáním dětí, bohatě vybavený luxusní hotel Papillon Bevil v letovisku Belek nebo klubový hotel s programem s českými animátorkami Funtazie Klub Oleander v Kumkoy

Kam dál?

Nabídka dovolené s dětmi

Kde si užít dovolenou s dětmi u moře

Kde je letos bezpečná dovolená

Informace pro cestovatele

Další novinky eTravel.cz

×