Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2020 v evropských městech

Aktualizace: 14. 10. 2020

Vánoce se kvapem blíží a ani letos nebudou bez tradičních vánočních trhů. Vzhledem k aktuální situaci byly některé vánoční trhy sice zrušeny, ale většina nejoblíbenějších trhů v evropských metropolích se podle plánu konat má. Nenechte si ujít sváteční atmosféru, překrásnou vánoční výzdobu, nákupy originálních dárků u pouličních stánků, chuť svařeného vína, vůni hřebíčku a skořice, zvuk koled a třeba i sněhové vločky. Poradíme vám, do kterých evropských metropolí letos stojí za to na vánoční trhy vyrazit.

Pár na vánočním trhu

Budapešť

Naším prvním tipem na kouzelné vánoční trhy je Budapešť. Do Budapešti je do 1. 11. 2020 cizincům zakázán vstup  pokud se toto nařízení neprodlouží, vánoční trhy v Budapešti budou i letos nejen pro místní obyvatele, ale i zahraniční turisty.

Ty nejkrásnější vánoční trhy v Budapešti najdete na náměstí Vörösmarty – začínají 6. 11. 2020 a končí 1. 1. 2021. Dalšími oblíbenými vánočními trhy v maďarské metropoli jsou trhy u baziliky sv. Štěpána, které zahajují 20. 11. 2020 a končí 1. 1. 2021. Na budapešťských vánočních trzích můžete obdivovat dovednosti lidových umělců, řemeslníků a jistě si vyberete krásnou vánoční nadílku z bohaté nabídky jejich rukodělných výrobků. Navíc si pochutnáte nejen na klasickém svařáku, trdelníku, štrúdlu a cukroví, ale také na tradičních maďarských langoších, klobásách, guláši a jiných specialitách. Po dni stráveném na vánočních trzích vám jistě přijde vhod relaxace ve vyhlášených budapešťských termálních lázních.

Vánoční trhy Budapešť

Drážďany

Z vánočních trhů v Německu vám doporučujeme drážďanské vánoční trhy. Za svoji oblibu mezi Čechy vděčí nejenom skvělé dostupnosti, ale také dlouholeté tradici a kouzelné atmosféře. Nejoblíbenější a bezesporu nejkrásnější vánoční trh v Drážďanech, Striezelmarkt, se stejně jako každý rok koná na náměstí Altmarkt. Trhy zde letos začínají 23. 11. a končí 24. 12. 2020. Čekají vás na nich stánky s nejrůznějšími ozdobami, keramikou, textilními výrobky a dobrotami a vysoká vánoční pyramida, jejíž roztočení vánoční trhy tradičně otevírá.

Drážďany vánoční trhy

Vídeň

Vídeň zahajuje vánoční trhy o něco dříve než Drážďany, a to již v polovině listopadu. Největším a nejkrásnějším vánočním trhem v rakouské metropoli je "Vídeňský vánoční sen" před vídeňskou radnicí, který letos startuje 15. 11. 2020. U stánků s krásnými vánočními předměty, laskominami a oblíbeným punčem či svařeným vínem můžete nakupovat až do 26. 12. 2020. Ve Vídni stojí za vidění také Starovídeňský vánoční trh na náměstí Freyung (21. 11. – 23. 12. 2020), Vánoční vesnička na náměstí Maria-Theresien-Platz (18. 11. 2020 – 6. 1. 2021), umělecký a řemeslný trh "Art Advent" na náměstí Karlsplatz (20. 11. – 23. 12. 2020) či Kulturní a vánoční trhy u zámku Schönbrunn (21. 11. – 26. 12. 2020).

Vídeňské trhy

Londýn

Londýnské vánoční trhy můžete v roce 2020 navštívit už od listopadu. Končit mají na začátku ledna 2021. Pokud vás lákají ze všech nejkrásnější vánoční trhy v Londýně, vydejte se do Southbank Centre, kde v mnoha dřevěných stáncích můžete nakoupit vánoční dárky i laskominy. Dále vyzkoušejte vánoční trhy na Leicester Square s klasickými stánky, Santovou jeskyní a bohatou nabídkou různých vystoupení a představení. Největší londýnské vánoční trhy Winter Wonderland v Hyde Parku s ledovým kluzištěm, obřím ruským kolem a magickým ledovým královstvím jsou v roce 2020 s ohledem na aktuální situaci bohužel zrušeny.

Vánoce v Hyde Parku

Paříž

Pařížské vánoční trhy jsou ve znamení ochutnávek lahodných sýrů, klobásek, pečených kaštanů a dalších regionálních specialit a svařeného vína. Pařížané i turisté z celého světa nakupují různé umělecké a řemeslné předměty u dřevěných stánků až do noci a fotografují se s Père Noëlem – francouzskou obdobu Santa Clause. Mezi ty vůbec nejkrásnější vánoční trhy v Paříži patří trhy v Tuilerijských zahradách (dříve byly pořádány na Champs-Élysées), dále vánoční trhy u katedrály Notre-Dame, Saint-Germain-des-Prés a v La Défense. Letos se mají vánoční trhy v Paříži konat zhruba od půlky listopadu do 5. ledna 2021.

Zimní Paříž

Mohlo by vás zajímat