Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
23.09–22.10.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Kam a kdy na exotickou dovolenou

Chcete si splnit sen o exotice a ještě nevíte, kam zamířit? Prohlédněte si našeho malého průvodce osvědčenými a oblíbenými místy, kde si užijete tu nejlepší exotickou dovolenou.

Máme pro vás široký výběr zájezdů do všech míst, kam se létá k moři nejen v zimě.

Na dovolenou do Spojených arabských emirátů

Bohaté, moderní, kosmopolitní. Takové jsou Spojené arabské emiráty. Nachází se na východě Arabského poloostrova na pobřeží Perského zálivu. V Emirátech si přijdou na své nejen milovníci dokonalých pláží a nádherného koupání v moři, ale i vyznavači nákupů či obdivovatelé supermoderní architektury.

Nejlepší místa v SAE a kdy tam vyrazit

Pokud milujete pulzující městský život, obchodní centra, divadla, muzea a galerie a vyznáváte aktivní životní styl, zamiřte do bohatých metropolí Abu Dhabi a Dubaj. K nesporným přednostem menšího emirátu Ras-Al-Khaimah zase patří nabídka komfortních plážových hotelů a o něco klidnější prostředí. Ačkoliv tu turistická sezóna trvá po celý rok, příjemnou dobou pro návštěvu země je od října do dubna, kdy se teploty pohybují kolem snesitelných 30 stupňů a dovolují tak užít si lenošení na pláži i poznávání měst.

Náš tip

Doporučujeme například pětihvězdičkový hotel Double Tree by Hilton Resort & Spa Marjan Island u krásné pláže na umělém ostrově.

Omán - vycházející hvězda mezi dovolenými

Turistický resort nedaleko Muscatu, Omán

Východní soused Spojených arabských emirátů Omán, oficiálně Sultanát Omán, si jako nedávno nově objevená turistická destinace rychle získává dobrou pověst. A právem. Díky své nedostupnosti v minulých obdobích si země zachovala typická arabský ráz, který nijak nenarušuje ani moderní každodenní realita.

Nejlepší místa v Ománu a kdy tam vyrazit

V této dědičné monarchii, jíž vládne sultán z dynastie al-Saídů, je nyní ve velkém podporován turistický ruch, jehož výkladní skříní jsou města Muscat a Salalah. Spolu s příznivými klimatickými podmínkami pro celoroční dovolenou se tu nabízí bohaté kulturní dědictví, krásné pláže i zcela nové luxusní turistické zázemí. Nejpříhodnější dobou pro návštěvu této země je říjen až duben.

Náš tip 

Chcete-li si dopřát opravdový luxus za dobrou cenu, vsaďte na stylový hotel Juweira Boutique.

Dominikánská republika - nejoblíbenější exotická dovolená

Tato pohádkově krásná země na ostrově Hispaniola v Karibiku v každém ohledu naplňuje představy o tropickém ráji. Pláže z toho nejjemnějšího bílého písku, průzračné moře a celé háje kokosových palem. Nádherné barvy i vůně, obrovská přírodní rozmanitost čítající tisíce rostlinných a živočišných druhů. K tomu řada zajímavých míst spjatých s historií a ovšem i moderní hotelové resorty. To je Dominikánská republika.

Nejlepší místo v Dominikánské republice a kdy tam vyrazit

Turisticky nejatraktivnějším místem je nejspíš oblast Punta Cana podél proslulé pláže Bavaro. Nejvhodnější doba pro cestu do Dominikánské republiky je od listopadu do dubna.

Náš tip

Vyzkoušejte například příjemný, dobře vybavený hotel Whala! Bavaro kousek od dokonalé pláže. 

Okouzlující dovolená na Kubě

Kdysi si hrdě říkala Ostrov svobody, dnes se potýká se skomírajícím totalitním režimem. Kuba je temperamentní, osobitá, veselá i chudá. Charakterizuje ji půvabná příroda, spousta nádherných pláží, tyrkysové moře, koloniální architektura, dobrosrdeční lidé, žhavé merenque, ty nejlepší doutníky na světě a prastará americká auta, která dodnes slouží svým majitelům.

Nejlepší místo na Kubě a kdy tam vyrazit

Když se vypravíte z některého z moderních prázdninových resortů, například ve světoznámém Varaderu, zažijete dokonalou bezstarostnou dovolenou se vším, co k ní patří. Hlavní turistická sezóna na Kubě trvá od listopadu do dubna.

Náš tip

Chcete-li zažít pravou kubánskou atmosféru, ubytujte se například v nenáročném hotelu Club Tropical v samém centru Varadera.

Thajsko - sázka na jistotu

Přenesme se na druhý konec světa, do Thajska. Také tato země má turistům co nabídnout. Na prvním místě je to příznivé klima, kouzelné pláže a dech beroucí krásy přírody. Evropana ale jistě okouzlí i celá zdejší kultura a životní styl, velebné budhistické chrámy, oslnivé moderní metropole, které nikdy nespí a v neposlední řadě i místní kuchyně.

Nejlepší místa v Thajsku a kdy tam vyrazit

Mezi nejoblíbenější turistické cíle v Thajsku patří Pattaya, ostrovy Ko Samui a Phuket, ale i světová metropole Bangkok. Do Thajska se dá cestovat v kteroukoliv roční dobu, turistická sezóna tu vrcholí od konce listopadu do konce února.

Náš tip

Vyzkoušejte luxusní hotel Grand Jomtien Palace v živé části letoviska Pattaya.

Kam dál

Nabídka exotické dovolené

Informace pro cestovatele

Kdy na Maledivy a co tam dělat

Nejromantičtější místa na světě