Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
18.09–17.11.2019
Vyberte dopravu
Cena za osobu

Kam za exotikou? Poradíme vám nejlepší exotické destinace!

Chcete si splnit sen o dalekém tropickém ráji, ale nevíte, kam za exotikou zamířit? Prohlédněte si našeho malého průvodce osvědčenými a oblíbenými místy, kde si užijete tu nejlepší exotickou dovolenou. Vybrali jsme pro vás místa s nejkrásnějšími plážemi na světě, nejluxusnějšími hotely, supermoderní architekturou, zajímavou kulturou i pohádkovou atmosférou. Stačí si vybrat.

Tropická pláž

Katar: dovolená plná přepychu

Žhavou novinkou mezi tipy, kam vyrazit za exotikou, je přepychový Katar obklopený vodami Perského zálivu. Nejluxusnější letoviska, obdivuhodná architektura, dlouhé pobřeží plné prosluněných pláží, úchvatný podmořský svět, golf, pravá orientální kultura, poušť a hlavně neskutečné zážitky - to vše vás čeká na dovolené v pohádkovém Kataru.

Kdy jet do Kataru a kam?

Vydejte se do hlavního města Doha, klenotu Kataru, kde si užijete krásné pláže, supermoderní architekturu, historické památky a hlavně luxusní služby v metropoli, která ještě není přeplněna davy turistů a nabízí opravdu přepychovou dovolenou v krásném prostředí. Nejlepším obdobím pro návštěvu Kataru je jaro a podzim, kdy tu panují příjemné teploty na koupání v moři i výlety.

Náš tip na hotel v Kataru

Doporučujeme vám luxusní a zároveň cenově přijatelný Marriott Hotel Doha v blízkosti starého centra města Doha nedaleko souku Waqif, který je ideální pro kombinaci poznávací a plážové dovolené. Soukromá pláž je přímo součástí hotelu.

Doha, Katar
Corniche, Doha, Katar

Spojené arabské emiráty: luxus v Perském zálivu

Bohaté, moderní, kosmopolitní a hlavně jedinečné - takové jsou Spojené arabské emiráty. Nachází se na východě Arabského poloostrova na pobřeží Perského zálivu. Za exotikou do Emirátů mohou vyrazit nejen milovníci dokonalých pláží a nádherného koupání v moři, ale i vyznavači nákupů či obdivovatelé supermoderní architektury.

Kam a kdy jet do SAE?

Pokud milujete pulzující městský život, obchodní centra, divadla, muzea a galerie a vyznáváte aktivní životní styl, zamiřte do bohatých metropolí Abu Dhabi a Dubaje. K nesporným přednostem menšího emirátu Ras Al-Khaimah zase patří nabídka komfortních plážových hotelů a o něco klidnější prostředí. Ačkoliv tu turistická sezóna trvá po celý rok, příjemná doba pro návštěvu Spojených arabských emirátů je od října do dubna, kdy se teploty pohybují kolem snesitelných 30 stupňů Celsia a umožňují tak lenošení na pláži i poznávání měst.

Náš tip na ubytování ve Spojených arabských emirátech

Doporučujeme vám luxusní pětihvězdičkový Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort přímo na pláži, který je skvěle hodnocen. 

Abu Dhabi
Sheikh Zayed Grand Mosque, Abu Dhabi

Omán: dovolená jako v pohádce z Tisíce a jedné noci

Omán, oficiálně Sultanát Omán, si jako nedávno nově objevená turistická destinace rychle získává dobrou pověst. A právem. Díky své nedostupnosti v minulých obdobích si země zachovala typická arabský ráz, který nijak nenarušuje ani moderní každodenní realita. Pokud chcete tip, kam za exotikou s pozoruhodnou kulturou, pohádkovými stavbami, luxusem a zároveň atmosférou dob dávno minulých, vyberte si pro svoji dovolenou právě Omán.

Kdy jet do Ománu a kam?

V této dědičné monarchii, jíž vládne sultán z dynastie al-Saídů, je nyní ve velkém podporován turistický ruch, jehož výkladní skříní jsou města Muscat a Salalah. Spolu s příznivými klimatickými podmínkami pro celoroční dovolenou se tu nabízí bohaté kulturní dědictví, krásné pláže i nové luxusní turistické zázemí. Nejpříhodnější dobou pro návštěvu Ománu je říjen až duben.

Náš tip na hotel v Ománu

Chcete-li si dopřát opravdový luxus za dobrou cenu, vsaďte na stylový hotel Juweira Boutique ve městě Salalah.

Pobřeží v Muskatu
Muscat, Omán

Dominikánská republika: nejkrásnější pláže Karibiku

Tato pohádkově krásná země na ostrově Hispaniola v Karibiku v každém ohledu naplňuje představy o tropickém ráji. Pláže z toho nejjemnějšího bílého písku, průzračné moře a celé háje kokosových palem. Nádherné barvy i vůně, obrovská přírodní rozmanitost čítající tisíce rostlinných a živočišných druhů. K tomu řada zajímavých míst spjatých s koloniální historií a moderní hotelové resorty - to je Dominikánská republika. Neváhejte a vyrazte do oblíbené Dominikány za exotikou.

Kam a kdy jet do Dominikánské republiky?

Turisticky nejatraktivnějším místem je oblast Punta Cana podél proslulé pláže Bavaro. Nejvhodnější doba pro cestu do Dominikánské republiky je od listopadu do dubna.

Náš tip na ubytování v Dominikáně

Vyzkoušejte například atraktivní hotel Sunscape Bavaro Beach Punta Cana ve východní části ostrova Hispaniola ve svěžím palmovém háji, odkud to je jen pár kroků k nádherné pláži.

Punta Cana
Punta Cana, Dominikánská republika

Kuba: dovolená s příchutí karibského rumu a doutníků

Kuba je temperamentní, osobitá, veselá i rozporuplná. Charakterizuje ji půvabná příroda, spousta nádherných pláží, tyrkysové moře, koloniální architektura, dobrosrdeční lidé, žhavé merenque, ty nejlepší doutníky na světě a stará americká auta, která dodnes slouží svým majitelům.

Kdy jet na Kubu a kam?

Když se vypravíte do některého z moderních prázdninových resortů, například do světoznámého Varadera, zažijete dokonalou dovolenou v exotice se vším, co k ní patří. Hlavní turistická sezóna na Kubě trvá od listopadu do dubna.

Náš tip na hotel na Kubě

Chcete-li okusit pravou kubánskou atmosféru, ubytujte se například v nenáročném hotelu Club Tropical v samém centru Varadera.

Pár na Kubě
Kuba

Thajsko: exotika plná skvělého jídla a krásných pláží

Přenesme se na druhý konec světa - do Thajska. Také tato země má turistům toužícím po exotické dovolené co nabídnout. Na prvním místě je to příznivé klima, kouzelné pláže a dech beroucí krásy přírody. Evropana ale jistě okouzlí i celá zdejší kultura a životní styl, velkolepé buddhistické chrámy, oslnivá města, která nikdy nespí a v neposlední řadě proslulá thajská kuchyně.

Kam a kdy jet do Thajska?

Mezi nejoblíbenější turistické cíle v Thajsku patří Pattaya, ostrovy Ko Samui a Phuket, ale i světová metropole Bangkok. Do Thajska se dá cestovat v kteroukoliv roční dobu, záleží na konkrétní destinaci. Turistická sezóna v Thajsku vrcholí od konce listopadu do konce února.

Náš tip na ubytování v Thajsku

Vyzkoušejte luxusní hotel Grand Jomtien Palace v živé části letoviska Pattaya poblíž písečné pláže.

Loď v Thajsku
Tradiční thajská loď

Další tipy na exotickou dovolenou

Kromě výše zmíněných míst existuje mnoho dalších exotických destinací a tropických rájů, které slibují perfektní dovolenou plnou slunce a nezapomenutelných zážitků. Pokud vás láká pobyt na exotickém ostrově, vyberte si z nejkrásnějších ostrovních rájů světa. Co takhle exotická dovolená na Kapverdských ostrovech, Seychelách, Zanzibaru, Mauriciu, Srí Lance, Maledivách, Filipínách nebo na Bali

Jak se připravit na dovolenou v exotice?

Dovolená v exotice je spojená s náročnější přípravou, jelikož se jedná o daleké destinace s odlišnými kulturními, klimatickými a hygienickými podmínkami. Není však čeho se bát. Oblíbené exotické destinace jsou dnes přizpůsobeny potřebám turistů a poskytují skvělé zázemí i služby. Ještě než vyrazíte na cestu, přečtěte si náš článek "Co zařídit před dovolenou", aby proběhla v pohodě a bez starostí. Před cestou do exotiky nezapomeňte především:

  1. zajistit si platný cestovní doklad, případně vízum, pokud je to nutné,
  2. informovat se o nutnosti očkování a podstoupit ho v dostatečném předstihu,
  3. sjednat si kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity pojistného plnění a širokým rozsahem krytí,
  4. zjistit důležité kontakty na instituce, které vám v případě potřeby na dovolené pomůžou,
  5. informovat se o počasí v destinaci v daném období,
  6. seznámit se s rizikem tropických nákaz a exotických průjmových onemocnění a vhodným obsahem cestovní lékárničky,
  7. zabalit všechny potřebné věci (pomůže vám náš přehledný seznam věcí na dovolenou v PDF k tisku),
  8. informovat se o místních zvycích a odlišnostech v chování.

Cap Cana, Dominikánská republika

Kam dál