Vyberte zemi
07.05–06.07.2021

Rady na cestu na ostrov Korfu

Popis oblasti

Ostrov Korfu, řecky Kerkyra, je nejsevernější z více než dvou tisíc řeckých ostrovů. Už dlouhá léta patří mezi nejoblíbenější místa dovolených našich turistů. Díky své poloze v mírném pásmu jsou zdejší přírodní a klimatické podmínky pro Středoevropany velice příznivé. Na rozdíl od ostrovů ve Středomoří je Korfu zcela pokryto zelení, ať se jedná o olivovníky, kterých tu rostou téměř dva miliony, nebo o vznešené štíhlé cypřiše, jež ostrovu dodávají až aristokratickou podobu. Ostrov Korfu si zamilovala známá rakouská císařovna Sissi natolik, že si zde nechala postavit luxusní letní sídlo Achillion, byl oblíbeným místem odpočinku německého císaře Viléma II. a okouzlil i anglické spisovatele bratry Durrelovy, kteří zde před II. světovou válkou po několik let žili a tvořili. Malé a přívětivé hlavní město Korfu – Kerkyra, postavené v benátském stylu, otevírá svoji pohostinnou náruč všem návštěvníkům, stejně jako letoviska, která lemují pobřeží ostrova. Při toulkách ostrovem vás jistě zaujmou malé zapadlé horské vesničky, osamělé kláštery i středověké pevnosti, stejně tak jako krásné pláže a průzračné moře nebo stylové taverny s nezapomenutelnými místními specialitami a kvalitním řeckým vínem.

Proč je dobré jet na Korfu

Díky své poloze v mírném pásmu jsou zdejší přírodní a klimatické podmínky pro Středoevropany velice příznivé. Na rozdíl od jiných ostrovů ve Středomoří je Korfu zcela pokryto zelení, ať se jedná o olivovníky, kterých tu rostou téměř dva miliony, nebo o vznešené štíhlé cypřiše. Při toulkách ostrovem vás zaujmou malé zapadlé horské vesničky, osamělé kláštery i středověké pevnosti, stejně tak jako krásné pláže a průzračné moře nebo stylové taverny s nezapomenutelnými místními specialitami a kvalitním řeckým vínem.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Korfu je 1415 km Průměrná doba letu letu je 2 hodiny. Ostrov má spolehlivou autobusovou síť. Na místě si můžete půjčit moped nebo auto.