Vyberte zemi
01.08–01.10.2021

Když to nevyšlo o prázdninách, vyrazte na dovolenou v září!

Letošní léto uteklo pod vlivem aktuální situace snad ještě rychleji než kdy jindy a mnozí z nás si ještě ani nestihli udělat prázdniny u moře. Pokud také patříte k těm, kteří odkládali dovolenou na vhodnější dobu, vězte, že září je tím pravým obdobím. Většina dovolenkových destinací je v září již otevřena turistům bez omezení a navíc bez obvyklých davů a za neopakovatelnou cenu.

Kam na dovolenou v září 2020?

  1. Řecké ostrovy 
  2. Tunisko
  3. Sardinie

Řecko: babí léto přeje poznávání antických památek i koupání

Lindos, Rhodos

Řecko je tradičně jednou z nejoblíbenějších zemí pro dovolenou u moře nejen v létě, ale i na jeho konci. Řecké ostrovy totiž zajišťují krásné počasí a příjemné koupání i v září. Můžete se těšit na o poznání prázdnější pláže, mnohem snesitelnější teploty vzduchu jen kousek pod třicítkou a stále ještě vyhřáté moře (kolem 25 stupňů). Kromě koupání je navíc září jako stvořené pro poznávání antických památek i výlety do přírody. 

Zkuste v září dovolenou na Rhodosu. „Ostrov slunce“ se pyšní mnoha krásnými plážemi, z nichž některé byly pro svoji čistotu a kvalitu oceněny „Modrou vlajkou“. Příroda Rhodosu je neuvěřitelně rozmanitá a můžete se zde pokochat vzácnými antickými památkami v čele se starobylým Lindosem.

Tunisko: kde slunce stále září i v září

Velbloudí karavana v Tunisku

Jedna z prvních exotických destinací, která se otevřela organizovanému turismu, láká i v září na oblohu bez mráčku, žhavé slunce a koupání ve vyhřátém moři. Průměrné teploty vzduchu v Tunisku ještě na konci léta atakují třicítku, zatímco voda má 25 stupňů. Tunisko je jako stvořené pro ty z vás, kteří si chtějí na dovolené opravdu odpočinout. Nabízí komfortní hotelové zázemí s bohatými programy all inclusive, zpravidla privátní pláže i možnost vyrazit  v rámci organizovaných výletů za poznáním, nákupy či na pouštní výpravu na velbloudech, a to za skvělé ceny. Existuje spousta dalších důvodů, proč se vám bude líbit v Tunisku.

Pro zářijové termíny doporučujeme tuniskou pevninu a prosluněná letoviska Sousse a Mahdia, líbit se vám bude také na ostrově Djerba, který vás okouzlí krásou svých pláží, bělostných kopulí i zelených palem.

Sardinie: poslední možnost objevit evropský Karibik

La Pelosa Stintino, ostrov Sardinie

Za plážemi jako vystřiženými z katalogu exotiky nemusíte cestovat daleko. Na Sardinii vás čeká bílý písek, průzračné moře těch nejkrásnějších odstínů modré a liduprázdné pláže. V září navíc teploty vzduchu dosahují v průměru příjemných 27 °C a voda je vyhřátá na 23 °C. Na rozdíl od exotických destinací se tedy můžete těšit na osvěžující koupání v moři, při kterém však ještě nebudete kvůli prokřehlým končetinám rychle prchat z vody. Kromě milovníků nádherných pláží ocení dovolenou na Sardinii zamilované páry a fanoušci procházek v krásné přírodě i nadšenci do historických památek.

A kam přesně na Sardinii v září vyrazit? Nikam jinam než do letoviska Costa Rei, které bylo zařazeno mezi desítku nejkrásnějších pobřeží na světě prestižním vydavatelem Lonely Planet.

Nepřehlédněte!

Placeholder

 

Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v pohodě a bez starostí?

Dovolená je pro většinu z nás dlouho očekávaným obdobím, ve kterém si odpočineme od stresu i povinností všedních dnů a vydáme se za poznáváním nebo relaxací do zahraničí. Aby dovolená v cizí zemi proběhla v pohodě a bez starostí, je nezbytné před ní zařídit spoustu věcí. Přinášíme vám seznam rad a tipů, na co nezapomenout.

 

Placeholder

 

 

Nejkrásnější pláže světa

Jste vyloženě plážový typ a láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži? Nevadí vám nechat dovolenou až na podzim nebo zimu a chcete si dopřát tu pravou exotiku? Poznejte nejkrásnější pláže světa, ať vaše dovolená stojí za to!

Poradíme vám, které pláže na naší planetě hodnotí cestovatelé z celého světa jako ty nejkrásnější.

 

Placeholder

 

Jak vyřídit cestovní pas?

Chystáte se na dovolenou a potřebujete cestovní pas? V tomto článku se dozvíte vše o vydávání cestovních dokladů, jejich platnosti, poplatcích za vystavení i ostatní informace užitečné pro vyřízení nového cestovního pasu. Dozvíte se také, jak je to s cestovním pasem na počkání a s cestovním pasem pro dítě.