Když to nevyšlo o prázdninách, vyrazte na dovolenou v září!

Pondělí, 24.8.2020

Letošní léto uteklo pod vlivem aktuální situace snad ještě rychleji než kdy jindy a mnozí z nás si ještě ani nestihli udělat prázdniny u moře. Pokud také patříte k těm, kteří odkládali dovolenou na vhodnější dobu, vězte, že září je tím pravým obdobím. Většina dovolenkových destinací je v září již otevřena turistům bez omezení a navíc bez obvyklých davů a za neopakovatelnou cenu.

Kam na dovolenou v září 2020?

  1. Řecké ostrovy 
  2. Tunisko
  3. Sardinie

Řecko: babí léto přeje poznávání antických památek i koupání

Lindos, Rhodos

Řecko je tradičně jednou z nejoblíbenějších zemí pro dovolenou u moře nejen v létě, ale i na jeho konci. Řecké ostrovy totiž zajišťují krásné počasí a příjemné koupání i v září. Můžete se těšit na o poznání prázdnější pláže, mnohem snesitelnější teploty vzduchu jen kousek pod třicítkou a stále ještě vyhřáté moře (kolem 25 stupňů). Kromě koupání je navíc září jako stvořené pro poznávání antických památek i výlety do přírody. 

Zkuste v září dovolenou na Rhodosu. „Ostrov slunce“ se pyšní mnoha krásnými plážemi, z nichž některé byly pro svoji čistotu a kvalitu oceněny „Modrou vlajkou“. Příroda Rhodosu je neuvěřitelně rozmanitá a můžete se zde pokochat vzácnými antickými památkami v čele se starobylým Lindosem.

Tunisko: kde slunce stále září i v září

Velbloudí karavana v Tunisku

Jedna z prvních exotických destinací, která se otevřela organizovanému turismu, láká i v září na oblohu bez mráčku, žhavé slunce a koupání ve vyhřátém moři. Průměrné teploty vzduchu v Tunisku ještě na konci léta atakují třicítku, zatímco voda má 25 stupňů. Tunisko je jako stvořené pro ty z vás, kteří si chtějí na dovolené opravdu odpočinout. Nabízí komfortní hotelové zázemí s bohatými programy all inclusive, zpravidla privátní pláže i možnost vyrazit  v rámci organizovaných výletů za poznáním, nákupy či na pouštní výpravu na velbloudech, a to za skvělé ceny. Existuje spousta dalších důvodů, proč se vám bude líbit v Tunisku.

Pro zářijové termíny doporučujeme tuniskou pevninu a prosluněná letoviska Sousse a Mahdia, líbit se vám bude také na ostrově Djerba, který vás okouzlí krásou svých pláží, bělostných kopulí i zelených palem.

Sardinie: poslední možnost objevit evropský Karibik

La Pelosa Stintino, ostrov Sardinie

Za plážemi jako vystřiženými z katalogu exotiky nemusíte cestovat daleko. Na Sardinii vás čeká bílý písek, průzračné moře těch nejkrásnějších odstínů modré a liduprázdné pláže. V září navíc teploty vzduchu dosahují v průměru příjemných 27 °C a voda je vyhřátá na 23 °C. Na rozdíl od exotických destinací se tedy můžete těšit na osvěžující koupání v moři, při kterém však ještě nebudete kvůli prokřehlým končetinám rychle prchat z vody. Kromě milovníků nádherných pláží ocení dovolenou na Sardinii zamilované páry a fanoušci procházek v krásné přírodě i nadšenci do historických památek.

A kam přesně na Sardinii v září vyrazit? Nikam jinam než do letoviska Costa Rei, které bylo zařazeno mezi desítku nejkrásnějších pobřeží na světě prestižním vydavatelem Lonely Planet.

Týdenní pobytTýdenní pobytTýdenní pobyt

Nepřehlédněte!

 

Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v pohodě a bez starostí?

Dovolená je pro většinu z nás dlouho očekávaným obdobím, ve kterém si odpočineme od stresu i povinností všedních dnů a vydáme se za poznáváním nebo relaxací do zahraničí. Aby dovolená v cizí zemi proběhla v pohodě a bez starostí, je nezbytné před ní zařídit spoustu věcí. Přinášíme vám seznam rad a tipů, na co nezapomenout.

 

 

 

Nejkrásnější pláže světa

Jste vyloženě plážový typ a láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži? Nevadí vám nechat dovolenou až na podzim nebo zimu a chcete si dopřát tu pravou exotiku? Poznejte nejkrásnější pláže světa, ať vaše dovolená stojí za to!

Poradíme vám, které pláže na naší planetě hodnotí cestovatelé z celého světa jako ty nejkrásnější.

 

 

Jak vyřídit cestovní pas?

Chystáte se na dovolenou a potřebujete cestovní pas? V tomto článku se dozvíte vše o vydávání cestovních dokladů, jejich platnosti, poplatcích za vystavení i ostatní informace užitečné pro vyřízení nového cestovního pasu. Dozvíte se také, jak je to s cestovním pasem na počkání a s cestovním pasem pro dítě.

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021