Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

Pondělí, 18.9.2023

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

V říjnu se můžete vydat hned do několika oblíbených destinací, kde vás sluneční paprsky zahřejí po celý den. Přinášíme vám inspiraci a tipy na oblíbené destinace pro říjnovou dovolenou. Zapomeňte na chladné podzimní počasí, vycestujte do tepla a užijte si tyrkysovou vodu na písečných plážích. Vychutnejte si zasloužený odpočinek nebo vyrazte za výlety a navštivte jedinečné památky.

Egypt: 100% jistota slunce i na podzim

Egypt je destinací, kde si na prosluněnou říjnovou dovolenou u moře můžete klidně vsadit. Teploty se drží okolo třicítky a moře je nádherně prohřáté. Egyptské hotely, zejména vyšších kategorií, jsou známé svým vysokým standardem služeb a pestrými programy all inclusive. Pláž bývá u většiny kvalitních resortů přímo u hotelu, takže vás od koupání a odpočinku bude dělit pouze pár kroků. Moře je v Egyptě nejen teplé, ale také velmi čisté, což přímo svádí k pozdravení pestrobarevných obyvatel podmořského světa při šnorchlování nebo potápění.

Náš tip: Inspirujte se našimi tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři.

Egypt – Marsa Alam

Říjnové zájezdy do Egypta jsou nejvýhodnější v případě vyhlášených oblastí Hurghada a Marsa Alam, kde i nejoblíbenější hotely lze letos v říjnu navštívit za super cenu.

Chci v říjnu do Egypta

Tunisko: říjen ve znamení příjemných teplot

Pro dovolenou u moře v říjnu 2023 lze vřele doporučit také turisty oblíbené tuniské pobřeží. Není sice tak horké jako to egyptské, ale slibuje příjemné letní podmínky, které by neurazily ani v prázdninových měsících. V době, kdy jsou v Česku deštníky naším denním chlebem, v tuniských letoviscích pláže lákají k opalování a o osvěžení se postarají vlnky průzračného moře. V Tunisku si navíc kromě lenošení na pláži užijete výlety za starobylými památkami nebo do pouště.

Monastir v Tunisku

Říjnové zájezdy do Tuniska letos patří k extra cenově výhodným. Kvalita tuniských hotelů je i přesto prvotřídní, doporučujeme zejména resorty hodnocené čtyřmi hvězdičkami a více. Pro dokonalý zážitek a relaxaci je samozřejmostí bohatý program all inclusive.

Chci v říjnu do Tuniska

Řecko: podzim je ideální doba k cestování po ostrovech

Řecko je turistický magnet snad v každém ročním období. Pokud si chcete užít babího léta a vyrazit poznávat krásy řeckých ostrovů v říjnu, nebudete litovat. Ačkoliv je moře na koupání už poměrně osvěžující, na výlety je počasí tak akorát. Půjčte si auto a vyjeďte vstříc malebným řeckým vesničkám a jedinečným antickým památkám. Dopřejte si skvělou řeckou kuchyni, výtečná vína a poddejte se řecké pohostinnosti.

Kréta – Agios Nikolaos

Náš tip: Podívejte se, kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023.

Na říjen 2023 doporučujeme zájezdy na Krétu, která je jedním z nejkouzelnějších řeckých ostrovů. Chlubí se celou řadou lákadel - hlavním městem Heraklion s mnoha významnými antickými památkami především z minojského období a dalšími jedinečnými místy jako Agios Nikolaos, Rethymnon nebo Chania.

Chci v říjnu do Řecka

Turecko: vyhřáté pláže na pomezí Evropy a Orientu

Vhodnou destinací pro dovolenou v říjnu je i Turecká riviéra ležící na jihu Turecka. Letní horka opadají, ale teploty jsou zde stále příjemné, v první polovině měsíce se pohybují okolo 25-27 °C. Jestli se chcete zahřát u krásně vyhřátého moře, pořádně si odpočinout na pláži a netoužíte po úmorném horku, tak vás toto místo nezklame. Populární a skvěle vybavená přímořská destinace však nabízí v říjnu mnohem víc – objevte atmosféru starobylých měst, vyzkoušejte nejrůznější vodní sporty, užijte si jedinečnou atmosféru s jemným nádechem Orientu, navštivte místní trhy a ochutnejte typickou tureckou kuchyni.

Turecká riviéra v Turecku

Náš tip: Jaké jsou TOP nejlepší země na dovolenou v roce 2023?

Říjnové zájezdy do Turecka a především na Tureckou riviéru chytnete za skvělé ceny. Vybírat si můžete z mnoha luxusních hotelových resortů přímo u moře s programem all inclusive. Doporučujeme oblíbené středisko Side, kde vás čekají krásné pláže i bohatý noční život, nebo moderní letovisko Alanya s historickými památkami, nekonečným množstvím obchodů a vyhlášenou Kleopatřinou pláží.

Chci v říjnu do Turecka

Bude se vám líbit

Další články

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

27.11.2023

Nejkrásnější vánoční trhy 2023 v evropských městech

24.10.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023