Vyberte zemi
28.07–27.09.2021

Kam na dovolenou v říjnu 2020? Máme pro vás tipy, kde se na podzim ohřejete

Stýská se vám po létě a chcete si ještě dopřát teplého počasí? Poradíme vám, kam vyrazit na nejlepší říjnovou dovolenou u moře. Nechte se inspirovat středomořskými destinacemi, kde jsou i na podzim pláže krásně vyhřáté, nebo letovisky u břehů severní Afriky, kde si užijete koupání v příjemně teplé vodě. Využijte letošních výhodných cen říjnových zájezdů k moři!

Egypt: 100% jistota slunce i na podzim

Egypt je destinací, kde si na prosluněnou říjnovou dovolenou u moře můžete klidně vsadit. Teploty se drží okolo třicítky a moře je nádherně prohřáté. Egyptské hotely, zejména vyšších kategorií, jsou známé svým vysokým standardem služeb a pestrými programy all inclusive. Pláž bývá u většiny kvalitních resortů přímo u hotelu. Moře je v Egyptě nejen teplé, ale také velmi čisté, což přímo svádí k pozdravení pestrobarevných obyvatel podmořského světa při šnorchlování nebo potápění.

Egypt, Marsa Alam

Říjnové zájezdy do Egypta jsou nyní nejvýhodnější v případě destinace Hurghada, kde i nejoblíbenější hotely lze letos v říjnu navštívit za super cenu.

Tunisko: říjen ve znamení příjemných teplot

Pro dovolenou u moře v říjnu 2020 lze vřele doporučit také tuniské pobřeží. Není sice tak horké jako to egyptské, ale slibuje příjemné letní podmínky, které by neurazily ani v prázdninových měsících. V Tunisku na podzim málokdy spadne pouhých pár kapek, a tak v době, kdy jsou deštníky naším denním chlebem, v tuniských letoviscích pláže lákají k opalování a o osvěžení se postarají vlnky průzračného moře. V Tunisku si navíc kromě lenošení na pláži užijete výlety za starobylými památkami nebo do pouště.

Monastir v Tunisku

Říjnové zájezdy do Tuniska letos patří k extra cenově výhodným. Kvalita tuniských hotelů je i přesto prvotřídní, doporučujeme zejména resorty hodnocené čtyřmi hvězdičkami a více. Pro dokonalý zážitek a relaxaci je samozřejmostí program all inclusive.

Řecko: říjen je ideální doba k cestování po ostrovech

Řecko je turistický magnet snad v každém ročním období. Pokud si chcete užít babího léta a vyrazit poznávat krásy řeckých ostrovů v říjnu, nebudete litovat. Ačkoliv je moře na koupání už poměrně osvěžující, na výlety je počasí tak akorát. Půjčte si auto a vyjeďte vstříc malebným řeckým vesničkám a jedinečným antickým památkám. Dopřejte si skvělou řeckou kuchyni, výtečná vína a poddejte se pohostinnosti Řecku vlastní.

Lindos, Rhodos

Na říjen 2020 doporučujeme zájezdy na Rhodos, který je jedním z nejkouzelnějších řeckých ostrovů a chlubí se celou řadou lákadel - hlavním městem Rhodos s mnoha antickými památkami, místem, kde stával Kolos rhódský, který býval jedním ze sedmi divů světa, „údolím motýlů“ a dalšími jedinečnými místy.

Bude se vám líbit