Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
24.01.2018 - 23.02.2018
1 týden

Kam vyrazit na svatého Valentýna

Nejvíc zamilovaných párů má na svatého Valentýna tradičně namířeno do Paříže. Vy ale můžete vyrazit i někam jinam: například do Dubaje, Istanbulu, Florencie nebo Amsterdamu.

Valentýn v Paříži

Nejvíc zamilovaných míří na svatého Valenýna do Paříže

Jedním z nejromantičtějších míst na světě je jistě Paříž. Kromě zamilované poetiky v bohémské čtvrti Montmartre tu najdete mnohem víc. Například luxus ulice Champs-Élysées nebo historii a umění ve zdejších muzeích a galeriích v čele s Louvre. 

Až se sem vypravíte oslavit svátek Valentýna, vedle tradičních taháků jako Eiffelovka, katedrála Notre-Dame, nebo bazilika Sacré-Coeur navštivte i nové muzeum parfémů Fragonard, otevřené teprve v září 2015. Bydlet můžete například v hotelu Nord Et Champagne nedaleko centra.

Prodloužený víkend v Istanbulu

Romantiku ve dvou si užijete i v Istanbulu

Někdejší metropole Osmanské říše je důležitou kulturní a obchodní křižovatkou na rozhraní Evropy a Asie. Istanbul je známý především jako město na dvou kontinentech, které protíná i spojuje Bosporská úžina, a také místo s obrovskou koncentrací památek - a ovšem i skvělé místo pro romantickou oslavu svatého Valenýna.

V evropské části města najdete tu historické centrum a míst, která stojí pozornost, jako Haghia Sophia, Modrá mešita, palác Topkapi s harémem, Velký bazar, Hipodrom, palác Dolmabahce nebo mešitu Süleymana Nádherného. Ubytovat se můžete v hotelu Hagia Sophia nebo ve skromějším Olimpiyatu, vyplatí se letět z Vídně.

Florencie: památky i romantika

Florencie - kolébka renesance a krásné místo pro víkend ve dvou

Skvostná toskánská metropole byla už ve středověku mocným centrem umění a obchodu. Největšího rozkvětu se ale dočkala v 15. a 16. století v době renesance za vlády rodu Medicejských.

Historické centrum s množstvím uměleckých děl je magnetem pro miliony návštěvníků. Baptisterium San Giovanni, Bazilika Santa Croce, Katedrála Santa Maria del Fiore, Palazzo Pitti, Palazzo Vecchio, zahrady Boboli nebo most Ponte Vecchio - to je jen několik položek z předlouhého seznamu památek ve Florencii. Ubytujte se v Grand Hotel Mediterraneo.

Víkend pro dva v Amsterdamu

Amsterdam, jedno z nejkouzelnějších měst v EvropěPůvabné město na řece Amstel svými kanály připomíná atmosféru italských Benátek. Má obrovské historické centrum a je proslulé svými muzei a galeriemi. Známé jsou Rijksmuseum, muzeum Stedelijk a Van Goghovo muzeum.

Navštívíte jistě centrální náměstí Dam s Královským palácem a Novým kostelem, ochutnáte vyhlášené holandské sýry nebo pravé herynky a třeba zavítáte i do čtvrti červených luceren nebo se osmělíte do zdejších coffeeshopů. Ubytovat se můžete v centru města poblíž hlavních atrakcí v hotelu Radisson Sas nebo v o něco vzdálenějším Vondel Amsterdam Centre.

V Dubaji na svatého Valentýna

Luxusní prodloužený víkend v orientálním stylu si užijete v DubajiPokud hledáte supermoderní, bohaté a stylové místo pro oslavu Valentýna, vyzkoušejte Dubaj, centrum stejnojmenného emirátu v Arabském zálivu. Najdete tu přepychové hotely a obchodní centra, rozlehlé udržované parky i honosné mešity. K tomu úžasné promenády a pláže s jemným pískem i celoroční koupání v moři. 

Najdete tu galerie, divadla, kina, stadiony, zábavní park, dostihový areál i skiareál nebo kluziště. Obdivovat budete nejvyšší budovu světa i umělé ostrovy. Doporučujeme ubytování v hotelu Citymax Bur Dubai nebo Media Rotana pro náročnější.

Přečtěte si také

Co musíte vidět v Římě