800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Kam vyrazit na svatého Valentýna

31. leden 2017

Nevíte, kam se spolu podívat na svatého Valentýna? Nejvíc zamilovaných párů má na svatého Valentýna tradičně namířeno do Paříže. Vy ale můžete vyrazit i někam jinam: například do Barcelony, Benátek, DubajeLondýna, Lisabonu nebo Petrohradu.

Valentýn v Paříži

Jedním z nejromantičtějších míst na světě je jistě Paříž. Kromě zamilované poetiky v bohémské čtvrti Montmartre tu najdete mnohem víc. Například luxus ulice Champs-Élysées nebo historii a umění ve zdejších muzeích a galeriích v čele s Louvre. 

Až se sem vypravíte oslavit svátek Valentýna, vedle tradičních taháků jako Eiffelovka, katedrála Notre-Dame, nebo bazilika Sacré-Coeur navštivte i nové muzeum parfémů Fragonard, otevřené teprve v září 2015. Bydlet můžete například v hotelu Nord Et Champagne nedaleko centra.

Prodloužený víkend v Londýně

Romantickou oslavu svátku zamilovaných můžete zažít také v Londýně, magickém městě na řece Temži. Místo, kde si tradice podává ruku s pulzující modernou. Kdo by si nevybavil zdvořilé strážníky, červené telefonní budky či proslulé patrové autobusy s téže barvě?

Až přijedete do Londýna, kromě povinných zastávek u věže Elizabeth Tower se zvonem jménem Big Ben, most přes Temži Tower Bridge, Katedrály svatého Pavla či Buckinghamského paláce věnujte pozornost i moderním dominantám města v Londýnské City. Chcete-li být nablízku londýnským lákadlům, ubytujte se například v hotelu Americana v centru města.

Romantický víkend v Benátkách

Co může být krásnějšího než oslava svatého Valentýna v Benátkách – navíc v čase karnevalu? Podmanivé město vystavěné v mělké laguně na severu Itálie láká statisíce turistů svou jedinečnou polohou a neopakovatelným šarmem. Jejich umělecké a historické dědictví z nich dělá doslova světové kulturní centrum. 

V Benátkách určitě neminete náměstí Svatého Marka s Baziliku svatého Marka, Dóžecím palácem a hodinovou věží Torre dell’Orologio. Zajděte také do některé z galerií nebo muzeí a nenechte si ujít ani romantikou překypující projížďku gondolou po Canale Grande. Doporučujeme ubytovat se například v hotelu Le Boulevard na benátském ostrově Lido, 12 minut plavby místní lodní dopravou od centra.  

Víkend pro dva v Lisabonu

Nezapomenutelný romantický pobyt ve dvou strávíte i portugalské metropoli Lisabonu. Město sedmi pahorků vás určitě potěší celoročně vlídným počasím, mořem i svými pamětihodnostmi. Lisabonský hrad Castelo de Sao Jorge, Belémská věž, klášter Mosteiro dos Jerónimos či Památník objevitelů, to jsou místa, která by neměla ujít vaší pozornosti.

Typické strmé ulice, po kterých se pohybuje žlutá tramvaj č. 28. Dopravu po členitém městském terénu obstarávají také spousty lanovek. Přehlédnout nelze ani výtah Elevador de Santa Justa, prohlášený za technickou památku. Ubytujte se například v hotelu Neya Lisboa poblíž centra.

Bracelona pro dva

Hlavní město Katalánska španělská Barcelona nabízí nejen kulturu a umění, ale také sport a v létě pláže. Takže je výborným místem pro strávení romantické dovolené ve dvou. Budete obdivovat muzea a parky, ale především nepřehlédnutelné stavby, kterými se v městě nesmazatelně zapsal věhlasný španělský architekt Antonio Gaudí. Symbolem města je jeho dosud nedokončená katedrála Sagrada Familia.

Až sem přijedete oslavit svátek svatého Valentýna, určitě nevynecháte procházku po živém bulváru La Rambla plném kaváren, obchodů, stánků i pouličních umělců všeho druhu. Dobře se vám bude bydlet například v designovém hotelu Barcelo Raval v živé čtvrti. 

Romantika v Petrohradu

Výstavní město Petrohlad, nebo také Benátky severu, vás ohromí řadou monumentálních staveb a památek. V tomto jedinečném městě na stovkách ostrovů se snoubí evropská a ryze ruská kultura. Místo zaslíbené umění se spoustou muzeí, výstavní sálům a památníků. 

Není možné sem přijet a nenavštívit slavnou Ermitáž s rozsáhlými sbírkami, Státní ruské muzeum, Smolenskou či Kazanskou katedrálu nebo Zimní palác. Nenechte si ujít ani Petropavlovskou pevnost či Něvský prospekt. Romantický víkend ve velkém stylu si užijete například  v butikovém hotelu Golden Garden

V Dubaji na svatého Valentýna

Pokud hledáte supermoderní, bohaté a stylové místo pro oslavu Valentýna, vyzkoušejte Dubaj, centrum stejnojmenného emirátu v Arabském zálivu. Najdete tu přepychové hotely a obchodní centra, rozlehlé udržované parky i honosné mešity. K tomu úžasné promenády a pláže s jemným pískem i celoroční koupání v moři. 

Najdete tu galerie, divadla, kina, stadiony, zábavní park, dostihový areál i skiareál nebo kluziště. Obdivovat budete nejvyšší budovu světa i umělé ostrovy. Doporučujeme ubytování v hotelu Citymax Bur Dubai nebo Media Rotana pro náročnější.

Přečtěte si také

Prohlédněte si naši nabídku eurovíkendů nebo se si přečtěte článek Co musíte vidět v Římě.

Další novinky eTravel.cz

×