Kam na hory v létě a zkraje podzimu?

Neděle, 12.6.2022

Kam na hory v létě a zkraje podzimu?

Do Alp jezdíme především v zimě kvůli lyžování. Když ale zmizí sníh, odhalí horská krajina celou svou krásu. Hluboká údolí, nekonečné rozkvetlé louky, zelené lesy, křišťálově čistá jezera i malebná městečka - to vše na pozadí impozantních horských masivů. Chcete vědět, kde je nejlepší dovolená v létě či zkraje podzimu na horách?

Ať už si vyberete letní dovolenou v Alpách v Rakousku nebo v Itálii, nebudete zklamaní. Čeká vás aktivně strávený a na zážitky bohatý pobyt v panensky čisté přírodě. Těšit se můžete také na kvalitní infrastrukturu a služby, báječnou gastronomii i vřelost a pohostinnost místních.

Kam na hory v létě do Rakouska?

Za letním lyžováním na ledovci a paletou dalších aktivit

Za jedno z nejoblíbenějších míst pro letní dovolenou v Alpách je považováno tyrolské údolí Zillertal, které nabízí neuvěřitelné možnosti aktivit. S širokou sítí cyklistických tras, půjčoven kol a okruhů pro jízdu na horských kolech s vysokým převýšením jde doslova o ráj pro cyklisty a díky kráse zdejší přírody také pro vyznavače pěší a vysokohorské turistiky. Kromě toho si zde přijdou na své i milovníci adrenalinu - rafting, paragliding, horolezectví, toboganová dráha Arena Coaster v Zell am Ziller, vodní svět Freizeitzentrum Zillertal ve Fügenu i letní lyžování na ledovci Hintertux - to vše zde v létě můžete zažít. Rozhodně si nenechte ujít ani návštěvu nedalekého městečka Alpbach, které bylo díky jednotné architektuře v souladu s alpskou přírodou několikrát vyhlášeno nejkrásnější vesnicí celého Rakouska.

Pokud si nechcete odpustit lyžování ani v létě, bude se vám líbit také v městečkách Kaprun a Zell am See, která leží v překrásné přírodě mezi Zellským jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a ledovcem Kitzsteinhorn, jenž umožňuje i letní lyžování. Vhodná k letnímu pobytu pro vás budou taktéž nedaleká údolí Gasteinertal či Grossarltal poblíž radonových lázní Bad Gastein a Bad Hofgastein. Oblast je ideální také pro aktivity typu golf, tenis a lukostřelba. Kromě toho si zde můžete do sytosti užívat pěší, cyklistické a vysokohorské turistiky a horolezectví.

Lake-Zell-in-summer-with-Kitzsteinhorn-glacier,-Salzburg,-Austria_547906624-(2).jpg
Ledovec Kitzsteinhorn

Za koupáním v jezerech a turistikou

Také vysokohorské středisko Katschberg na hranicích Salcburska a Korutan nabízí bohaté možnosti náročné pěší turistiky, cyklistiky, rybaření v horských říčkách, ale i zázemí pro rodinnou dovolenou na čerstvém vzduchu (najdete zde dětská hřiště a parky, slavný vláček „Tschu-Tschu-Bahn“ apod.).

Korutanské městečko Feldkirchen im Kärnten ocení především milovníci koupání. Zdejší jezera Maltschacher See a Flatschacher See jsou nejkrásnějšími jezery v regionu a zároveň jsou považována za nejteplejší v celém Rakousku. Mimo koupání v jezeře se zde můžete oddávat turistice, cykloturistice, horolezectví, rybaření, golfu nebo navštívit lázně ve Villachu.

Letní dovolená v Rakousku

NP NockbergeNP Nockberge

Kam na hory v létě do Itálie?

Jezdíte do Itálie pouze k moři? To je velká škoda! Italské Alpy a jezera nabízejí aktivní dovolenou, kterou prožijete daleko od davů turistů v panenském prostředí. Kam doporučujeme v italských Alpách v létě vyrazit?

Peší turistika a cyklistika v italských Alpách

Dolomity nenavštěvují jenom nadšenci do lyžování, ale také milovníci krásné letní alpské přírody. Zdejší velikáni jsou ideálním cílem fanoušků pěší turistiky (např. masiv Sella) a horské průsmyky zase vyznavačů cyklistiky (např. Sella, Pordoi, Fedaia). Letní dovolená v Dolomitech stojí za to především díky úchvatným výhledům z vrcholů, kterým vás přiblíží pohodlné lanovky nebo bezpečné ferraty.

Dovolená v italských Dolomitech

Naším dalším tipem na dovolenou v italských Alpách je údolí Valtellina táhnoucí se oblastí Lombardie od severoitalských jezer až ke švýcarským hranicím. Najdete zde blahodárné léčivé prameny, v nichž se můžete do sytosti koupat v místních lázeňských zařízeních (např. Bormio), panenskou horskou přírodu Národního parku Stelvio, která stojí za to objevovat při pěší turistice nebo cyklistice, i možnost letního lyžování na průsmyku Stelvio.

Dovolená Valtellina

Dolomiti
Catinaccio, Dolomity

Koupání u severoitalských jezer

Jestli v létě toužíte především po koupání a nechcete se už tísnit mezi davy turistů na horkém italském pobřeží, zvolte si dovolenou u Lago di Garda, které je největším jezerem v celé Itálii. V létě je jeho voda příjemně vyhřátá, ale teploty vzduchu zde nejsou tak vysoké jako u moře, což zajišťuje perfektní letní dovolenou plnou osvěžujícího koupání a vodních sportů. Okolní horská příroda a promenády lemované palmami přímo vybízejí k procházkám, cyklistice či paraglidingu.

Dalším jezerem ke strávení perfektní letní dovolené je Lago di Como, jež leží severně od Milána. Jde o třetí největší italské jezero. Jeho vody jsou tyrkysově modré a příjemně osvěžující. Místní krajina je doslova úchvatná a vhodná k pěší turistice a cyklistice. Bohatství jezerních vod láká také mnoho rybářů. 

Dovolená u italských jezer

Lake-Zell-in-summer-with-Kitzsteinhorn-glacier,-Salzburg,-Austria_547906624-(1).jpg
Malcesine, Lago di Garda

Kam dál?

Nezaujala vás letní dovolená na horách? Vybírejte z našich dalších zájezdů:

Další články

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

27.11.2023

Nejkrásnější vánoční trhy 2023 v evropských městech

24.10.2023

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023