Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Zahrajte si Pokémon Go i na dovolené

Pokémonmánie se jako lavina rozšířila po celém světě a v mnoha rodinách to vypadá podobně. Děti si nepřejí nic jiného než s telefonem v ruce pobíhat venku a honit nějaké potvůrky. Populární mobilní hra Pokémon Go, která zaujme i nejednoho rodiče, se dá hrát i na dovolené. V následujícím článku si přečtete, jak na to.

Největší výhodou Pokémon Go je aktivní pohyb venku.

Zdroj: https://pixabay.com/cs/pokemon-pokemon-j%C3%ADt-pocket-monster-1543353/

Principem hry Pokémon GO je chytání příšerek ve skutečném světě. Mobilní aplikace kombinuje záběry z reálného světa pomocí čočky fotoaparátu spolu s herními prvky. Abyste příšerky ulovili, musíte k nim dojít po svých. Na mapě vašeho okolí si poté můžete prohlédnout, kde jsou ulovení Pokémoni, a kteří vám ještě chybí. Vaší úlohou je pochytat jich co nejvíc, ideálně úplně všechny. 

Hlavní předností hry Pokémon Go je fyzická aktivita venku. Nejen, že si zahrajete, ale uděláte něco pro své zdraví a často vás hra zavede i na nová místa, která byste jinak ani nepoznali.

Kde hrát?

Hra je rozšířená v mnoha zemích po celém světě. Hrát ji můžete doma, ale i na dovolené. Pokémon Go je vlastně zároveň aplikací pro průzkum terénu a získání autentických zážitků v neznámém prostředí.

Nejpopulárnější země pro hraní Pokémon Go

Nizozemsko

Známý Zuiderpark v Haagu je díky velkému výskytu Pokémonů jedním z nejlepších míst pro lov. Pro své výborné podmínky dokonce získal novou přezdívku: Pikachu Park.
Náš tip: udělejte si dovolenou do Nizozemí ještě dnes.

Spojené státy

Ve městech, jako Seattle, Boston, San Francisco, New York a Washington naleznete velké množství Pokémonů, ale i mnoho speciálních obchodů a Pokémon kaváren.
Náš tip: vždycky jste si chtěli splnit sen a podívat se do Ameriky? Prohlédněte si aktuální seznam last minute dovolené v USA

Nový Zéland

V zemi je dostupná speciální aplikace PokémonGoNZ, se kterou při lovu Pokémonů získáte mnoho informací o historii tohoto překrásného ostrova.
Náš tip: zaujal vás Nový Zéland a chystáte se tam? Přečtěte si rady na cestu.

Austrálie

Prožijte úžasný lov vodních Pokémonů při jízdě na kajaku, nebo při procházce po přístavech v okolí Sydney.
Náš tip: podívejte se na aktuální zájezdy do Sydney.

Pokémon Go hrají děti i dospělí po celém světě

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/140521268@N03/27947940226

Pokémon Go - jak začít?

Hra je bezplatně dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android (verze 4.4 a novější) a iOS. Uživatele Windows a vlastníci tabletů mají prozatím smůlu. Prvním krokem tedy bude stažení hry do vašeho zařízení.

Vytvoření herní postavy

Po spuštění hry budete vyzvání k vytvoření vlastního účtu. Můžete si vytvořit nový účet, nebo si jej propojit s účtem na Googlu, pokud jej máte. Výhodou tohoto řešení je, že se váš herní postup bude zálohovat a nepřijdete o něj ani v případě ztráty telefonu.

Po přihlášení si již můžete zvolit vaši herní postavu. Stejně, jako v jiných hrách, i tady si můžete vybrat, jestli chcete být mužem nebo ženou. Volitelné jsou i doplňky, barva vlasů, očí a oděvu. Vybírejte pečlivě, s takto vytvořenou postavou budete hrát napořád, pozdější změna už není možná.

První kroky

Na řadu přichází výběr prvního Pokémona. Zvolit si můžete listnatého Bulbasaura, ohnivého Charmandera, nebo vodního Squirtla. Vyberte si jednoho z pokémonů a pusťte se do hry.

Náš tip: podívejte se na návod, jak pro začátek hry získat oblíbeného Pikachu.

Abyste mohli ulovit dalšího Pokémona, je nutné vyrazit do ulic. Proto si zkontrolujte, zda máte zapnuté internetové připojení a povolenou GPS. Vaše dobrodružná cesta za lovem Pokémonů právě začíná.
Nejpopulárnější postavičkou v celé hře je Pikachu

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/140521268@N03/27947940226

Statistiky a zajímavosti ze světa

•    Až 16 % hráčů věnuje lovu Pokémonů více než 4 hodiny denně.
•    Více než 43 % hráčů uvádí, že při hře výrazně zhublo či zformovalo svoji postavu.
•    85 % hráčů někdy lovilo pokémony i při řízení vozidla.
•    10 % hráčů uvádí, že nerespektuje zákazy vstupu na pozemky, na kterých se nacházejí Pokémoni.

Druhy pokémonů

Ve hře Pokémon Go narazíte na velké množství příšerek. Kvůli omezené kapacitě Pokémon Storage je dobré vědět, které chytat a které můžete nechat být, protože se vyskytují prakticky všude. Také je třeba myslet na to, že různé příšerky se objevují v různých místech. Vodní Pokémony ulovíte blízko rybníků a řek, jiní se nejčastěji vyskytují v městském prostředí. Také v noci chytíte jiné pokémony než ve dne. 

Vzácnost Pokémonů

Tabulka vzácnosti Pokémonů ve hře Pokémon Go

Zdroj: http://www.viralsvet.cz/pokemon-go-kteri-pokemoni-jsou-vzacni-a-ktere-chytite-vsude

Tipy a triky

Hra Pokémon GO je poměrně jednoduchá a přehledná, i proto se těší tak velké oblibě. Přesto vám prozradíme několik tipů a triků, díky kterým budete ještě úspěšnější a které se vám budou hodit:

  1. Při chytání Pokémonů roztočte krouživým pohybem prstu po display pokéball a hoďte jej mírně do strany. Když chytíte Pokémona roztočeným pokéballem, získáte 10XP navíc.
  2. Vypínejte AR mód. V tomto módu se kombinuje obraz z fotoaparátu s animací, ovšem rapidně narůstá spotřeba baterie. Baterii šetřete a AR mód vypínejte.
  3. Lovte ve dne i v noci. Někteří Pokémoni se ve dne neukazují a chytíte je pouze v noci. A naopak někteří jsou těžko k nalezení v jiné než denní hodiny.
  4. Měňte prostředí, udělejte si výlet do přírody nebo naopak procházku městem. Na různých místech naleznete různé Pokémony.

Cestování za Pokémony může být finančně náročným koníčkem. S last minute zájezdy od eTravel může být ale o něco levnější. Při výběru si nezapomeňte pročíst recenze letovisek a hotelů, ať vás nic nezaskočí.

Upozornění

Při lovu Pokémonů se pohybujete v reálném světě s mobilem v ruce. Je proto třeba věnovat dostatek pozornosti nejen hře, ale především svému okolí. Držte se proto několika zásad:

•    Udržujte pozornost a nezapomínejte na pravidla silničního provozu, nevstupujte do vozovky a nebezpečného terénu.
•    Noví Pokémoni se mohou objevit i na soukromých pozemcích, proto respektujte případný zákaz vstupu.
•    Menší děti by se měly za lovem Pokémonů vypravit v doprovodu starší osoby, nikdy ne úplně sami a v cizím prostředí.