Lefkada: pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě

Pláže Lefkady patří mezi nejkrásnější pláže Řecka a dokonce i celého světa. Slavná lefkádská pláž Porto Katsiki se pravidelně umisťuje v různých žebříčcích desítky nekrásnějších pláží planety a pláže Egremni a Milos patří mezi TOP pláže Řecka. Čím to, že jsou pláže Lefkady tak oblíbené? Neuvěřitelně čisté moře zde hraje všemi odstíny modré od azurové přes tyrkysovou až po sytě modrou. Podívejte se, které pláže Lefkady jsou ty nejkrásnější!

Pláž Egremni
Pláž Egremni, Lefkada

Porto Katsiki: nejkrásnější pláž Lefkady

Pláž Porto Katsiki je bezpochyby tou nejkrásnější pláží Lefkady. Asi 300 metrů dlouhý pás bílého písku nedaleko letoviska Vassiliki obklopují vápencové útesy stoupající z moře a tvoří úchvatnou scenérii. Není divu, že Porto Katsiki patří mezi nejkrásnější pláže Lefkady i celého světa. Tuto malou pláž najdete v jižní části západního pobřeží Lefkady a dostanete se k ní klikatými cestičkami.

Pohled na pláž Porto Katsiki
Pohled na pláž Porto Katsiki, Lefkada

Kathisima: populární a skvěle vybavená pláž

Pláž Kathisima je jednou z nejoblíbenějších a zároveň snadno dostupných pláží Lefkady na severozápadním pobřeží ostrova u letoviska Agios Nikitas. Čeká zde na vás průzračné čisté moře, bílý písek i krásné prostředí s kopci bujícími vegetací. Kathisma je populární obzvlášť u milovníků vodních sportů díky poměrně častým vlnám. Pláž je plně vybavená, najdete zde lehátka, slunečníky a v okolí spoustu taveren s výtečnou kuchyní.

Egremni: pláž jako z Karibiku

Pláž Egremni právem patří k nejhezčím plážím Lefkady. Pokud chcete strávit dovolenou na pláži, která vypadá jako by byla vystřižena z katalogu exotické dovolené, vydejte se právě na Egremni nedaleko letoviska Vassiliki. Jde o 2 kilometry dlouhou pláž na jihozápadě ostrova pokrytou bílým pískem a kamínky, kterou obklopují vápencové skály a omývají modré vody moře. Egremni je přístupná po necelých 300 schodech z parkoviště. Pláž Egremni nebývá díky své velikosti a horší přístupnosti příliš přeplněná turisty ani v hlavní sezoně. Pozvolný vstup do moře zajišťuje příjemné koupání i neplavcům a rodinám s dětmi.

Letecký pohled na pláž Egremni
Letecký pohled na pláž Egremni, Lefkada

Milos: plážová romantika při západu slunce

Pláž Milos je další z kouzelných pláží Lefkady. Hledáte-li romantiku, klid a krásné scenérie, je pláž Milos na severozápadním pobřeží ostrova u letoviska Agios Nikitas tou pravou pro vás. Právě zde spatříte nejromantičtější západy slunce a budete se moci kochat pozůstatky větrných mlýnů nad pláží. Pláž Milos je hůře přístupná – můžete si vybrat mezi zdoláním poměrně vysokého kopce nebo výletu lodí z Agios Nikitas. Milos je vhodná také pro nudisty.

Pláž Milos
Pláž Milos, Lefkada

Gialos: číslo 5 mezi plážemi Lefkady

Pláž Gialos se nachází na západním pobřeží Lefkady. Pláž je obklopená vysokými kopci, mísí se na ní písek s kamínky a omývá ji čistá voda moře. Občas se zde tvoří vlny. Pláž Gialos poskytuje veškerý plážový servis s možností pronájmu slunečníků a lehátek i nákupu občerstvení. Pláž je velmi dlouhá a doporučujeme především její hůře dostupnou jižní část, kde bývá méně lidí a větší klid.

Pro milovníky krásných pláží

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže Lefkady? Pak si možná vyberete z našeho přehledného rozcestníku nejkouzelnějších pláží jednotlivých zemí, ostrovů i měst.