Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Kde jsou v Řecku nejkrásnější pláže?

Uvažujete o dovolené v Řecku a už se vidíte na pláži? Poradíme vám, kde hledat nejkrásnější řecké pláže, které jsou jako stvořené ke koupání, slunění a prázdninovému lenošení. Sestavili jsme pro vás žebříček top 8 nejkrásnějších pláží na řeckých ostrovech Zakynthos, Lefkada, Santorini, Kefalonie, Naxos, Samos a Korfu. Tady jsou naši vítězové:

  1. Navagio, Zakynthos
  2. Laganas, Zakynthos
  3. Porto Katsiki, Lefkada
  4. Red Beach, Santorini
  5. Plaka Beach, Naxos
  6. Myrtos, Kefalonie
  7. Canal d'Amour, Korfu
  8. Tsamadou, Samos

Dvě nejkrásnější pláže Zakynthosu

Nejkrásnějšími plážemi Zakynthosu jsou bezpochyby proslulá Navagio s vrakem lodi a neméně slavná Laganas, která je známá jako "želví pláž".

Pláž ztroskotání Navagio

Navagio na severozápadě Zakynthosu je legendární a snad nejfotografovanější pláží Řecka. V roce 1980 u jejího břehu ztroskotala turecká loď podezřelá z pašeráctví a od té doby tu na písku spočívá její vrak, který se stal turistickou atrakcí. Pláž je přístupná jedině po moři. V sezóně sem každý den mají namířeno desítky výletních lodí z různých přístavů na ostrově.

Pláž Navagio, Zakynthos

Želví pláž Laganas

Patrně nejdelší pláží v Řecku je unikátní Laganas, která je domovem vzácné a přísně chráněné želvy karety obrovské. Souvislý pobřežní pás pokrytý jemným pískem s pozvolným vstupem do moře se táhne více než devět kilometrů podél jihovýchodního pobřeží Zakynthosu. Na pláži v určitou dobu během sezóny platí některá opatření, aby se zajistilo nerušené vyvedení malých želviček. Který turista by je ale nepřijmul s pochopením?

Želví pláž Laganas, Zakynthos  

Kouzelná pláž Porto Katsiki na Lefkadě

Členité pobřeží jihovýchodního cípu Lefkady nabízí nepochybně jedno z nejkrásnějších míst ke koupání na světě - Porto Katsiki. Nad poměrně dlouhou otevřenou pláží s jemným pískem se dramaticky zvedá masivní bílý útes z druhé strany ohraničený divokým výběžkem do moře, který je dostupný po lávce. Tuto oblíbenou pláž každé léto navštíví tisíce turistů. Cestovat se sem dá autem nebo výletní lodí z letovisek Vassiliki nebo Nidri.

Pláž Porto Katsiki, Lefkada

Unikátní Red Beach na Santorini

Velmi známým turistickým cílem je nevšední červená "Red Beach". Rozkládá se pod dočervena zbarveným masivem na jižní straně ostrova Santorini. Na pláž se dostanete výletní lodí z Perissy nebo sem dojdete pěšky z nedalekého letoviska Akrotiri. Během procházky si zaručeně užijete přenádherný výhled na celou kalderu, která zřetelně prozrazuje sopečný původ souostroví Santorini.

Červená pláž, Red Beach Santorini

Populární Plaka Beach na Naxosu

Další velmi krásnou otevřenou písečnou pláží je Plaka Beach. Několik kilometrů dlouhý pás jemného písku tvoří oblíbenou prázdninovou rekreační oblast v západní části ostrova Naxos. Dostanete se na ni pohodlnou procházkou podél moře například z nedalekého letoviska Agia Anna.

Pláž Plaka Beach, Naxos

Fotogenická pláž Myrtos na Kefalonii

Myrtos Beach patří mezi nejkrásnější a nejfotogeničtější přírodní scenérie nejen v Řecku. Pláž s jemnými bílými kamínky, které z dálky vypadají jako písek, je obklopena světlými útesy. Nachází se v zálivu Myrtou v západní části ostrova Kefalonie. Jedná se o oblíbené místo pro výlety, kam lze dojet autem. Cestou vám okolní krajina nabídne nejeden nevšední výhled na moře i nespoutané pobřeží.

Pláž Myrtos, Kefallonie

Romantická pláž Canal d'Amour na Korfu

Podle slavné pobřežní jeskyně opředené různými pověstmi je pojmenovaná pláž Canal d'Amour. Legenda praví, že žena, která proplave kanálem lásky, navždy získá srdce svého vyvoleného. Tento pozoruhodný přírodní útvar s menší písečnou pláží můžete obdivovat u letoviska Sidari na severu ostrova Korfu. 

Pláž Canal d'Amour, Korfu

Oblázková pláž Tsamadou na Samosu

Mezi nejkrásnější pláže v Řecku dozajista patří také oblázková pláž Tsamadou s průzračně čistým mořem. Nachází se na severní straně ostrova Samos, asi 12,5 km severozápadně od stejnojmenného hlavního města. Navazuje na pláž Lemonakia u městečka Kokkari. Tato část pobřeží není chráněna před nárazovým větrem, je proto potřeba počítat s občasnými většími vlnami. 

Pláž Tsamadou, Samos

Nejhezčí pláže na dalších řeckých ostrovech

Kam dál?