Vyberte zemi
18.05–17.07.2021

Nejhezčí pláže na Krétě

Ostrov Kréta je ideální destinací pro dovolenou u moře. Jemný písek, průzračná voda, hřejivé sluneční paprsky a relaxace ve stínu palem - tak vypadá dovolená na jedné z nejkrásnějších pláží Kréty.

Jaké jsou top 3 krétské nejkrásnější pláže?

Mezi nejkrásnější pláže Kréty patří bezesporu pláž Vai, Laguna Balos a Elafonisi.

Pláž Elafonisi

Ne nadarmo se Elafonisi přezdívá "evropské Tichomoří". Elafonisi je překrásná písečná pláž, kterou najdete na jihozápadě Kréty. Pláž je vlastně spojnicí ostrůvku Elafonisi s Krétou. Tento přírodní unikát je velmi vhodný pro relaxaci u mělkého a příjemně vyhřátého moře. Pláž poskytuje servis v podobě slunečníků a lehátek k pronájmu a nachází se zde i několik taveren. Je vhodná pro rodiny s dětmi.

Elafonisi

Palmová pláž Vai

Tuto hojně navštěvovanou písečnou pláž u otevřeného moře hledejte v severovýchodním cípu ostrova Kréta, asi 24 km od letoviska Sitia. Kouzelné místo na břehu křišťálového moře obklopuje bohatý háj čítající na 5 000 vzrostlých palem, které tu vyrostly samy. Pláž je dobře přístupná a dá se zde zaparkovat.

Palmová pláž Vai, Kréta

Laguna Balos

Na severozápadní výspě ostrova se nachází vůbec jedno z nejkrásnějších míst Řecka – laguna s křišťálovou vodou s jemným, růžově zbarveným pískem. Nejpohodlněji se sem dostanete po moři, z přístavu u města Kissamos sem směřují výletní lodě. Cestování autem je velmi náročné, navíc poslední asi 1,5 km se jde pěšky. Odměnou za útrapy cestování vám ale bude dech beroucí pohled na lagunu Balos v celé její kráse.

Laguna Balos, Kréta

Líbily se vám nejkrásnější pláže Kréty? Jistě vás zaujmou také nejhezčí pláže řeckých ostrovů, nejlepší pláže na Kosu, Korfu, Lefkadě, Rhodosu nebo nejkrásnější pláže v Řecku podle našich klientů.

Mohlo by vás zajímat