1. eTravel.cz
  2. Španělsko
  3. Nejkrásnější pláže

Přehled nejkrásnějších pláží Španělska

Španělsko a jeho ostrovy se pyšní stovkami kilometrů překrásných pláží. Jak si vybrat tu nejlepší z nich? Sestavili jsme pro vás přehled nejkrásnějších španělských pláží. Ať už chcete strávit dovolenou v pevninském Španělsku, na Kanárech nebo Baleárských ostrovech, u nás si vyberete tu nejkrásnější španělskou pláž ideální pro vaši letní dovolenou.

Ostrov Es vedra
Ostrov Es vedra, Baleárské ostrovy

Nejlepší pláže na španělském pobřeží

San Sebastian: pláž La Concha

Pláž La Concha se nachází na severu Španělska. Jde o městskou pláž, která je obvykle beznadějně zaplněna lidmi, přesto je právem řazena mezi nejkrásnější španělské pláže. La Concha je dlouhá necelý kilometr a půl, pokrývá ji jemný písek a z jedné strany ji obklopuje rušná promenáda s mnoha výtečnými španělskými restauracemi, zatímco z druhé strany ji omývají modré vody Atlantského oceánu.

Costa de la Luz: pláž Bolonia

Pláž Bolonia se nachází na pobřeží Costa de la LuzAndalusii. Jemňoučký písek přímo vybízí k relaxaci na pláži a čisté moře k osvěžení v modrých vodách. Tato pláž je zajímavá přilehlými písečnými dunami, které jsou přírodní památkou.

Písečná duna na pláži Bolonia
Písečná duna na pláži Bolonia, Andalusie

Costa Brava: pláž Tamariu

Pláž Tamariu se nachází na španělském pobřeží Costa Brava. Tamariu se pyšní širokými úseky zlatavého písku, je lemovaná borovicemi a omývá ji křišťálově čistá voda moře. Navíc zde najdete narůžovělé korálové útesy, které z koupání učiní nezapomenutelný zážitek. Ne nadarmo se pláž Tamariu řadí k nejhezčím plážím Španělska. V okolí jsou restaurace a bary nabízející tradiční španělskou kuchyni.

Nejkrásnější pláže Kanárských ostrovů

Fuerteventura: pláž El Cotillo

Ve vesnici El Cotillo na severozápadě ostrova Fuerteventura se nachází několik pláží s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Pláže jsou klidné a není problém zde najít místo pro relaxaci či slunění. Krásu zdejších pláží oceníte nejen při koupání, ale také při večeři v jedné z blízkých restaurací s terasou s výhledem na moře.

Pevnost na pláži El Cotillo
Pevnost u pláže El Cotillo, Fuerteventura

Gran Canaria: pláž Las Canteras

Pláž Las Canteras se nachází přímo v Las Palmas na severovýchodě ostrova Gran Canaria. Jde o velmi populární, několik kilometrů dlouhou písečnou pláž se zlatavým pískem, kterou omývá čisté modré moře a právem patří mezi nejkrásnější španělské pláže.

Lanzarote: pláž Papagayo

Není jednoduché vybrat tu nejlepší z pláží úchvatného vulkanického ostrova Lanzarote. Doporučujeme vám pláž Papagayo na jihu ostrova v zátoce chráněné útesy, z které dohlédnete až na nedalekou Fuerteventuru.

Písečná pláž Papagayo
Písečná pláž Papagayo, Lanzarote

Nejhezčí pláže na Baleárských ostrovech

Nejkrásnější pláže na Mallorce: Cala Comtesa a Es Trenc

Cala Comtesa je malou zátokou na jihozápadě Mallorky nedaleko města Palma, kterou ukrývají piniové lesíky a skály. Tato malebná zátočina přímo vybízí k relaxaci v jemném písku a koupání v čistém moři, které je díky své pozvolnosti vhodné i pro neplavce a rodiny s dětmi.

Pláž Es Trenc je považována za nejkrásnější pláž Mallorky a jednu z nejhezčích pláží celého Španělska. Leží na jihu ostrova stranou hotelů a restaurací, přesto je však kvůli své věhlasné kráse během turistické sezony plná lidí. Pláž pokrývá jemný bílý písek a omývá ji průzračné azurově modré moře. Na pláži Es Trenc se budete cítit jako na exotické dovolené v Karibiku.

Pláž Es Trenc na pobřeží Mallorcy
Pláž Es Trenc na pobřeží Mallorcy

Nejkrásnější pláže na Ibize: Cala Bassa a Cala d´Hort

Pláž Cala Bassa najdete na západním pobřeží ostrova Ibiza. Jde o písečnou pláž, která byla pro svoji čistotu a kvalitu oceněna Modrou vlajkou Evropské unie a právem se řadí k nejkrásnějším plážím Ibizy. Pláž lemuje klidný borovicový a jalovcový les.

Západně od hlavního města ostrova Ibiza se nachází pláž Cala d´Hort. Najdete na ní příjemný písek, koupání v čisté vodě a úchvatné výhledy na Es Vedrà – skalnatý ostrůvek vystupující z moře. Pláž má kouzelnou atmosféru, kterou si nejlépe užijete při romantických západech slunce.

Pohled na pláž Cala d'Hort
Pohled na pláž Cala d'Hort, Ibiza

Formentera: pláž Ses Illetes

Nejkrásnější pláží Formentery, nejmenšího z Baleárských ostrovů, je bezesporu Ses Illetes. Tato kouzelná pláž bývá často řazena mezi nejkrásnější pláže světa, není tedy divu, že ji zařazujeme mezi námi doporučované nejhezčí španělské pláže. Oslnivě bílý písek a azurově modré čisté moře vám zaručí perfektní dovolenou.

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže ve Španělsku? Pak se vám možná budou líbit nejhezčí italské, maltskébulharskéchorvatské, řecké, kyperské či turecké pláže nebo nejlepší pláže světa!

Co vás bude zajímat