Nejlepší a nejkrásnější pláže v TureckuNejlepší a nejkrásnější pláže v Turecku

Hitem posledních let je Turecko. Pokud toužíte po křišťálově průzračném moři a krásných písečných či oblázkových plážích, neváhejte a zamiřte právě sem. Poradíme vám, kde v Turecku hledat nejlepší letoviska s nekrásnějšími plážemi.

Dovolená na tureckých plážích

Kleopatřina pláž, Alanya

Snad nejznámější tureckou pláží je proslulá 3,5 km dlouhá Kleopatřina pláž ve městě Alanya. Toto místo, považované za nejkrásnější na Turecké riviéře, věnoval Marcus Antonius egyptské královně Kleopatře jako svatební dar. Nazývá se také Damlatas podle stejnojmenné krápníkové Jeskyně objevené v roce 1948. Pláž má jemnější písek a není zde ani příliš mnoho kamenů. Je ale potřeba počítat s poněkud kratší mělčinou, tedy s prudším vstupem do moře.

Chci na Kleopatřinu pláž

Plaz-Kleopatra-s-morem-a-skalami-poloostrova-Alanya,-Antalya,-Turecko_391324093.jpg

Pláž Modrá laguna, Ölüdeniz

Nejfotografovanější pláží v zemi je určitě Modrá laguna v poměrně mladém turistickém letovisku Ölüdeniz, které patří mezi nejlepší v Turecku. Najdete ji asi 15 km jižně od města Fethiye. Toto proslulé místo je známé také pod jménem Blue Lagoon, Modrá laguna nebo „Mrtvé moře“. Od moře ji odděluje úzká písečná šíje tvořící nádhernou tyrkysově zbarvenou zátoku, která se pravidelně umisťuje v žebříčku top nejkrásnějších pláží planety. Za vstup do laguny a na pláž se ovšem platí vstupné okolo jednoho eura.

Chci do Ölüdeniz

Modra-laguna-v-Oludeniz,-nejkrasnejsi-plaze-Turecka.jpg

Pláž Icmeler, Marmaris

Na seznam nejlepších pláží v Turecku nepochybně patří i překrásná, modrou vlajkou oceněná pláž v malebném letovisku Icmeler na Egejské riviéře. Toto místo vyvolá úsměv na tváři každého, kdo svou dovolenou nejraději tráví u moře. Prostorná pláž tvořená jemným pískem se pozvolna noří do azurově modrého průzračného moře. Obklopuje ji příjemný palmový háj. Svým návštěvníkům poskytuje velmi příjemné zázemí: pohodlná lehátka, slunečníky i možnost občerstvit se v plážové restauraci.

Chci na pláž Icmeler

Plaz-Icmeler,-Marmaris,-nejkrasnejsi-plaze-Turecka.jpg

Pláž Calis, Fethiye

Nádherná nekonečná pláž, to je hlavní lákadlo poklidné rekreační oblasti Calis asi 4 kilometry od centra Fethiye. Fanoušky Jamese Bonda jistě zaujme, že dlouhá Calis Beach vytvořila kulisu filmu Skyfall. Podél písečné pláže s oblázky, která jen zvolna sestupuje do průzračného tyrkysového moře, se táhne promenáda s řadou barů, hotelů, restaurací a obchůdků. Nabídka občerstvení ale i zábavy je skutečně pestrá. Velkým lákadlem je také nedaleký aquapark.

Chci do Fethiye

Calis-Beach,-Mugla,-nejkrasnejsi-plaze-Turecka.jpg

Pláž Konyaalti, Antalya

Na dlouhou, převážně oblázkovou pláž nedaleko Antalye se dostanete z centra města tramvají nebo se od přístavu vydejte procházkou po útesech. Po asi kilometru se ráz pobřeží zklidní a před vámi se otevře krásná písečná pláž lemovaná zelenými parky a velmi příjemným prostředím. Turisté si také pochvalují čistotu a vybavenost pláže Konyaalti. Najdete tu dobré zázemí s dostatkem převlékacích kabin, sprch i toalet. Nechybí ani možnost vodních sportů, a pokud tu chcete strávit celý den, hlad mít jistě nebudete. K dispozici jsou restaurace i prodejci tradičního občerstvení.

Chci do Antalye

Konyaalti-beach,-Antalya,-nejkrasnejsi-plaze-Turecka.jpg

Dovolená na tureckých plážích

Kam dál

Další články

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023