Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Nejlepší a nejkrásnější pláže v Turecku

Hitem posledních let je Turecko. Pokud toužíte po křišťálově průzračném moři a krásných písečných či oblázkových plážích, neváhejte a zamiřte právě sem. Poradíme vám, kde v Turecku hledat nejlepší letoviska s nekrásnějšími plážemi.

Kleopatřina pláž, Alanya

Snad nejznámější tureckou pláží je proslulá 3,5 km dlouhá Kleopatřina pláž ve městě Alanya. Toto místo, považované za nejkrásnější na Turecké riviéře, věnoval Marcus Antonius egyptské královně Kleopatře jako svatební dar. Nazývá se také Damlatas podle stejnojmenné krápníkové Jeskyně objevené v roce 1948. Pláž má jemnější písek a není zde ani příliš mnoho kamenů. Je ale potřeba počítat s poněkud kratší mělčinou, tedy s prudším vstupem do moře.

Kleopatřina pláž, Alanya, Turecká riviéra

Tip: ubytujte se například v příjemném hotelu Kleopatra Melissa s výhledem na pláž.

Pláž Modrá laguna, Ölüdeniz

Nejfotografovanější pláží v zemi je určitě Modrá laguna v poměrně mladém turistickém letovisku Ölüdeniz, které patří mezi nejlepší v Turecku. Najdete ji asi 15 km jižně od města Fethiye. Toto proslulé místo je známé také pod jménem Blue Lagoon, Modrá laguna nebo „mrtvé moře“. Od moře ji odděluje úzká písečná šíje tvořící nádhernou tyrkysově zbarvenou zátoku, která se pravidelně umisťuje v žebříčku top nejkrásnějších pláží planety. Za vstup do laguny a na pláž se ovšem platí vstupné okolo jednoho eura.

Pláž Modrá laguna, Ölüdeniz, Egejská riviéra

Pláž Icmeler, Marmaris

Na seznam nejlepších pláží v Turecku nepochybně patří i překrásná, modrou vlajkou oceněná pláž v malebném letovisku Icmeler na Egejské riviéře. Toto místo vyvolá úsměv na tváři každého, kdo svou dovolenou nejraději tráví u moře. Prostorná pláž tvořená jemným pískem se pozvolna noří do azurově modrého průzračného moře. Obklopuje ji příjemný palmový háj. Svým návštěvníkům poskytuje velmi příjemné zázemí: pohodlná lehátka, slunečníky i možnost občerstvit se v plážové restauraci.

Pláž Icmeler, Marmaris, Egejská riviéra

Tip: užijte si dovolenou bez kompromisů v luxusním hotelu Marti Resort, který uspokojí  i náročné hosty.

Pláž Calis, Fethiye

Nádherná nekonečná pláž, to je hlavní lákadlo poklidné rekreační oblasti Calis asi 4 kilometry od centra Fethiye. Fanoušky Jamese Bonda jistě zaujme, že dlouhá Calis Beach vytvořila kulisu filmu Skyfall. Podél písečné pláže s oblázky, která jen zvolna sestupuje do průzračného tyrkysového moře, se táhne promenáda s řadou barů, hotelů, restaurací a obchůdků. Nabídka občerstvení ale i zábavy je skutečně pestrá. Velkým lákadlem je také nedaleký aquapark.

Pláž Calis, Fethiye, Egejská riviéra

Pláž Konyaalti, Antalya

Dlouhá, převážně oblázková pláž nedaleko Antalye. Dostanete se na ni z centra města tramvají. Nebo se od přístavu vydejte procházkou po útesech. Po asi kilometru se ráz pobřeží zklidní a před Vámi se otevře krásná písečná pláž lemovaný zelenými parky a velmi příjemným prostředím. Turisté si také pochvalují čistotu a vybavenost pláže Konyaalti. Najdete tu dobré zázemí s dostatkem převlékacích kabin, sprch i toalet. Nechybí ani možnost vodních sportů, a pokud tu chcete strávit celý den, hlad mít jistě nebudete. K dispozici jsou restaurace i prodejci tradičního občerstvení.

Pláž Konyaalti, Antalya, Turecká Riviéra

Tip: pro ubytování doporučujeme velmi pěkný hotel Rixos Downtown blízko, který zajišťuje dopravu na pláž.

Kam dál