Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Kam na romantickou svatební cestu a jak si ji užít?

Svatební sezona se blíží, takže je nejvyšší čas vybrat si nezapomenutelné líbánky. Dnešní novomanželé od svatební cesty čekají víc než plážové lenošení a vydávají se na daleké cesty do těch nejromantičtějších koutů světa. Přinášíme vám 4 tipy na perfektní svatební cestu, na které ve dvou oslavit své ANO. 

Svatební pár

Líbánky na pohádkových Maledivách

Více než tisícovka ostrovů a atolů s nejkrásnějšími plážemi světa, modrajícím se oceánem a fascinujícími korály vám zajistí svatební cestu, na které se budete cítit jako v pohádce. Oddejte se ostrovnímu snu uprostřed té nejkrásnější přírody Malediv. Tento pozemský ráj na zemi je jako stvořený pro romantickou dovolenou, na které si užijete dokonalého počasí po celý rok.

Co vidět na Maledivách?

Ponořte se pod vodní hladinu na atolu Ari v letovisku Kaafu. Spatříte bohatství podmořského světa, vodní živočichy i korály. Z korálů se na kouzelných Maledivách dříve dokonce stavěly domy. Tyto krásné korálové stavby můžete vidět na Malé i jiných ostrovech.

Maledivy

Svatební cesta na zelenou perlu Atlantiku: Madeiru

Spojení křišťálově čistého moře s ostře rámujícími horami podél celého pobřeží, podmanivá vůně květin a dech beroucí pohled na scenérie bujné zeleně. Cukrová třtina, proutěné košíky a sáňkování v létě. To je Madeira, zelená perla Atlantiku. Všechno kvete, jako by tu jaro bylo celý rok. Zátoky s malými rybářskými přístavy přímo vybízí k příjemnému posezení, vyznavače hor zase okouzlí nedotčená Pico Ruivo – nejvyšší hora ostrova. Madeira je zkrátka rájem pro milovníky romantiky i turistiky.

Jak si užít Madeiru?

Udělejte si procházku levádami, prastarými zavlažovacími kanály, kterými je ostrov protkaný. Dopřejte si romantický oběd na útesu Cabo Girao. Nenechte si ujít ani podívanou na kosatky a nezapomenutelné plavání s delfíny. Večerní vycházku po promenádě v hlavním městě Funchal zakončete sklenkou vyhlášeného madeirského vína v některé z příjemných taveren.

Madeira

Líbánky na ostrově básnířky Sapfó: Lefkadě

Vypravte se na bílý ostrov za příběhem básnířky Sapfó, vyvolenou samotným Platónem za desátou Múzu. Tyrkysové moře, zlatý písek a bílé vápencové útesy - na ostrově Lefkada příroda namíchala dokonalé barevné variace. Vytvořila tak ideální místo pro romantickou dovolenou, která se zvlášť hodí pro svatební cestu.

Kam se vypravit za poznáváním Lefkady?

Na ostrově si užijete řadu míst opředených dávnou antickou historií. Z nejvyšší hory Stavrota se vám naskytne pohled na rozsáhlé olivové háje. Kouzlo líbánek umocní výlet k proslulým vodopádům Nidri, v průzračně čistém jezírku pod nimi se můžete vykoupat v křišťálové vodě, která má údajně zázračné účinky.

Lefkada

Svatební cesta na modrý Mauritius

V žádném výčtu líbánkových destinací nesmí chybět Mauritius, modrý klenot Indického oceánu. Bělostné pláže, palmy sklánějící se nad mořským břehem, hřejivé slunce, vůně tropického ovoce a navrch ty nejluxusnější hotely s vynikající kuchyní. Co víc si můžou novomanželé přát? Mauritius je místo, které se vám zaryje do paměti i pod kůži až do konce života. 

Co si užít na ostrově Mauritius?

Zajděte na vyhlášený trh s dary moře a exotickým kořením. Nechte se hýčkat ve spa centru, jež nechybí snad v žádném ze zdejších hotelů. V hlavním městě Port Louis navštivte přístav, muzeum Blue Penny a botanickou zahradu Pamplemousse. Atmosféru pozemského ráje si večer plnými doušky vychutnáte při sklence kvalitního místního rumu. Zahrajte si golf na jednom z luxusních místních hřišť, užijte si zábavy při vodních sportech nebo se potápějte a poznejte bohatý podmořský život Indického oceánu.

Mauricius

Vyberte si líbánky už nyní!

Uzavřete manželství na pláži

Přečtěte si naše rady, jak zařídit svatbu v zahraničí a užijte si svůj velký den v exotice nebo na některé z evropských pláží!