Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

Čtvrtek, 5.1.2023

Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

Chladný únor se blíží a vy přemýšlíte, kam byste před ním utekli za teplem? Představujete si, jak vás na kůži hřejí sluneční paprsky, jak cítíte vůni mořské soli a slyšíte šplouchání vln? Únorová dovolená u moře v exotických destinacích splní všechny vaše cestovatelské sny - čeká na vás relaxace na bílých plážích, koupání v moři i cizokrajné vůně a chutě. Záleží jen na vás, jakou destinaci si vyberete. Láká vás přivonět si ke koření na Zanzibaru, prožít all inclusive relaxaci v Egyptě, slunit se na nejkrásnějších plážích světa v Dominikánské republice nebo si dopřát luxus Spojených arabských emirátů?

Zanzibar: tropický ráj vonící kořením

Lodě dhow, Zanzibar

Bělostné pláže s jemným pískem omývá teplá tyrkysová voda, na které se houpou dřevěné lodě dhow, jež vlastníma rukama postavili místní obyvatelé. Sluníčko žhne a ve vzduchu je cítit vůně všudypřítomného koření. Vítejte na Zanzibaru - tropickém ráji na zemi. Nejenom relaxace na překrásných plážích, ale také pozorování podmořského života a korálových útesů při šnorchlování, nekonečné odlivy, svahilská kultura, památky města Stone Town, dobrodružný výlet na safari nebo do zahrad s kořením - to vše vás čeká na únorové dovolené na Zanzibaru. A proč se na Zanzibar vydat právě v únoru? Protože se zde perfektně ohřejete. Průměrné teploty vzduchu i vody dosahují přibližně 28 °C.

Prožijte únor na Zanzibaru

Únor v Egyptě: ráj pro děti i dospělé

Asuan, Egypt

Egypt je jednou z nejlepších destinací, kam vyrazit v zimě k moři s dětmi. I v únoru vládnou v Egyptě příjemné teploty kolem 22 °C a navíc se do Egypta dostanete oproti exotickým destinacím během relativně krátkého letu. Hotelové resorty poskytují rodinám i ostatním cestovatelům perfektní zázemí. Využít můžete zpravidla hned několik bazénů, dětská brouzdaliště, často také tobogány a skluzavky, hřiště, dětské koutky a široké možnosti sportů a dalších rozličných aktivit. Egyptské pláže jsou krásné a v drtivé většině leží jen pár kroků od hotelového areálu. Samozřejmostí jsou programy all inclusive, v rámci kterých můžete navštívit hned několik hotelových restaurací a barů s bohatým výběrem jídel i nápojů po celý den.

Výhodné únorové zájezdy do Egypta

Dominikána: únorová dovolená na nejkrásnějších plážích

Pláž Dominikánská republika

Vidíte se, jak ležíte v bílém písku pod sklánějícími se palmami a u nohou vám šumí průzračné vody Karibiku? Očekáváte od dovolené hlavně koupání a slunění na krásných plážích? Pak vám nemůžeme doporučit lepší místo pro únorový pobyt než Dominikánskou republiku. Ty nejkrásnější pláže od slavné Bavaro přes katalogovou Bayahibe až po elegantní Cap Canu najdete právě zde. Až vás koupání omrzí, můžete se vydat poznávat hornaté vnitrozemí, obdivovat panenskou přírodu poloostrova Samaná, toulat se uličkami koloniálního Santo Dominga nebo se vlnit v rytmech merengue v barech věhlasného letoviska Punta Cana.

V únoru hurá na dominikánské pláže

Emiráty: luxus a divy architektury na jednom místě

Centrum Dubaje

Láká vás uniknout ze studené České republiky a užít si teplo, relaxaci na bílých plážích a koupání v průzračném moři a k tomu navíc vidět nejmodernější stavby světa? Pak je únor 2023 skvělou příležitostí zaletět si do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Takovou zimní dovolenou vám bude každý závidět! Arabské emiráty splňují kritéria pro tu nejkomfortnější dovolenou – luxusní hotely, moderní architektura v Dubaji a Abú Dhabí, golfové ráje, jedny z nejkrásnějších pláží světa jako např. Jumeirah Beach a bohatý podmořský svět, který si užijete hlavně v Ras Al Khaimah.

Zažijte únor v Emirátech

Mohlo by vás zajímat

Další články

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023