Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Na exotické ostrovy!

Středa, 4.12.2019

Chladný únor se blíží a vy přemýšlíte, kam byste před ním utekli za teplem? Představujete si, jak vás na kůži hřejí sluneční paprsky, jak cítíte vůni mořské soli a slyšíte šplouchání vln? Únorová dovolená u moře v exotických destinacích splní všechny vaše cestovatelské sny - čeká na vás relaxace na bílých plážích, koupání v moři i cizokrajné vůně a chutě. Záleží jen na vás, jakou destinaci si vyberete. Láká vás poslechnout si reggae na Jamajce, přivonět si ke koření na Zanzibaru nebo spíše ochutnat pravý srílanský čaj?

Jamajka: ostrov nekončící zábavy

Dítě na Jamajce

Hoďte za hlavu starosti všedního dne a vydejte se na únorovou dovolenou na Jamajku. Na tomto veselém ostrově zábava nikdy nekončí. Sluníčko stále svítí, lidé se usmívají a vzduchem zní rytmy reggae. Na Jamajce kromě pohody a uvolněného životního stylu poznáte také bělostné pláže, bohatý podmořský svět, krásnou krajinu, zajímavou kulturu, pozoruhodná města i muzeum Boba Marleyho. V únoru si zde užijete skvělého počasí - teploty vzduchu se pohybují kolem 30 °C a voda v moři je krásně vyhřátá na 27 °C. Srážky jsou minimální.

Srí Lanka: jeden z nejkrásnějších ostrovů světa

Sloni na Srí Lance

Srí Lanka je pohádkovým ostrovem, který jistě nadchne každého cestovatele. Vydejte se na dovolenou na Srí Lanku v únoru, kdy průměrné teploty vzduchu dosahují vysokých 31 °C, teploty vody úžasných 27 °C a měsíční úhrn srážek je nejnižší z celého roku. Poznejte srílanské čajové plantáže a ochutnejte šálek pravého cejlonského čaje, který si nechává dovážet sama britská královna, navštivte sloní sirotčinec, nechte se unášet na vlnách oceánu při surfování, seznamte se s buddhistickou kulturou a památkami, vyzkoušejte pikantní srílanskou kuchyni a navštivte jeden z národních parků Srí Lanky, kde budete moci pozorovat ve volné přírodě slony, leopardy, levharty, opice, krokodýly, varany a další divoká zvířata. 

Zanzibar: tropický ráj vonící kořením

Zanzibar

Bělostné pláže s jemným pískem omývá teplá tyrkysová voda, na které se houpou dřevěné lodě dhow, jež vlastníma rukama postavili místní obyvatelé. Sluníčko žhne a ve vzduchu je cítit vůně všudypřítomného koření. Vítejte na Zanzibaru - tropickém ráji na zemi. Nejenom relaxace na překrásných plážích, ale také pozorování podmořského života a korálových útesů při šnorchlování, nekonečné odlivy, svahilská kultura, památky města Stone Town, dobrodružný výlet na safari nebo do zahrad s kořením - to vše vás čeká na únorové dovolené na Zanzibaru. A proč se na Zanzibar vydat právě v únoru? Protože se zde perfektně ohřejete. Průměrné teploty vzduchu i vody dosahují přibližně 28 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021