Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

Čtvrtek, 13.1.2022

Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

Chladný únor se blíží a vy přemýšlíte, kam byste před ním utekli za teplem? Představujete si, jak vás na kůži hřejí sluneční paprsky, jak cítíte vůni mořské soli a slyšíte šplouchání vln? Únorová dovolená u moře v exotických destinacích splní všechny vaše cestovatelské sny - čeká na vás relaxace na bílých plážích, koupání v moři i cizokrajné vůně a chutě. Záleží jen na vás, jakou destinaci si vyberete. Láká vás přivonět si ke koření na Zanzibaru, prožít all inclusive relaxaci v Egyptě nebo spíše ochutnat pravý srílanský čaj?

Aktuální podmínky cestování

Zanzibar: tropický ráj vonící kořením

Zanzibar

Bělostné pláže s jemným pískem omývá teplá tyrkysová voda, na které se houpou dřevěné lodě dhow, jež vlastníma rukama postavili místní obyvatelé. Sluníčko žhne a ve vzduchu je cítit vůně všudypřítomného koření. Vítejte na Zanzibaru - tropickém ráji na zemi. Nejenom relaxace na překrásných plážích, ale také pozorování podmořského života a korálových útesů při šnorchlování, nekonečné odlivy, svahilská kultura, památky města Stone Town, dobrodružný výlet na safari nebo do zahrad s kořením - to vše vás čeká na únorové dovolené na Zanzibaru. A proč se na Zanzibar vydat právě v únoru? Protože se zde perfektně ohřejete. Průměrné teploty vzduchu i vody dosahují přibližně 28 °C.

Prožijte únor na Zanzibaru

Únor v Egyptě: ráj pro děti i dospělé

Asuan,-Egypt.jpg

Egypt je jednou z nejlepších destinací, kam vyrazit v zimě k moři s dětmi. I v únoru vládnou v Egyptě příjemné teploty kolem 20 °C a navíc se do Egypta dostanete oproti exotickým destinacím během relativně krátkého letu. Hotelové resorty poskytují rodinám i ostatním cestovatelům perfektní zázemí. Využít můžete zpravidla hned několik bazénů, dětská brouzdaliště, často také tobogány a skluzavky, hřiště, dětské koutky a široké možnosti sportů a dalších rozličných aktivit. Egyptské pláže jsou krásné a v drtivé většině leží jen pár kroků od hotelového areálu. Samozřejmostí jsou programy all inclusive, v rámci kterých můžete navštívit hned několik hotelových restaurací a barů s bohatým výběrem jídel i nápojů po celý den.

Výhodné únorové zájezdy do Egypta

Srí Lanka: jeden z nejkrásnějších ostrovů světa

Sloni na Srí Lance

Srí Lanka je pohádkovým ostrovem, který jistě nadchne každého cestovatele. Vydejte se na dovolenou na Srí Lanku v únoru, kdy průměrné teploty vzduchu dosahují vysokých 31 °C, teploty vody úžasných 27 °C a měsíční úhrn srážek je nejnižší z celého roku. Poznejte srílanské čajové plantáže a ochutnejte šálek pravého cejlonského čaje, který si nechává dovážet sama britská královna, navštivte sloní sirotčinec, nechte se unášet na vlnách oceánu při surfování, seznamte se s buddhistickou kulturou a památkami, vyzkoušejte pikantní srílanskou kuchyni a navštivte jeden z národních parků Srí Lanky, kde budete moci pozorovat ve volné přírodě slony, leopardy, levharty, opice, krokodýly, varany a další divoká zvířata. 

Prožijte únor na Srí Lance

Mohlo by vás zajímat

Další články

Tipy na dovolenou v říjnu, kde se ohřát

12.09.2022

Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v pohodě a bez starostí?

27.06.2022

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

23.06.2022

Kam na hory v létě a zkraje podzimu?

12.06.2022

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.04.2022

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

21.04.2022