Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
07.08–06.10.2020

Kdy jet na dovolenou

Všechno má svůj čas. Ale jestli se ptáte, kdy je ideální doba na dovolenou, pak vězte, že to záleží jen na vás a vašich představách a možnostech. Protože odpočívat se dá kdykoliv. Cestujte prostě během celého roku a najděte místo, kde vám bude dobře. Přinášíme vám několik tipů na dovolenou podle ročních období.

K moři na jaře

Řecko

Plážová sezóna začíná na jaře v mnoha zemích Středomoří. K moři se dá vyrazit už koncem dubna a během května, i když dovádění ve vlnách zřejmě nebude hlavním bodem vašeho programu. Možná proto dáte přednost raději koupání v hotelovém bazénu nebo výletům. V květnu se začíná jezdit na dovolenou i do Řecka nebo do Turecka, sezóna se rozjíždí na jihoitalských ostrovech Ischia, Sardinie či Sicílie. Líbit se vám bude i jarní dovolená na Maltě. Jaro je také ideální pro výlety a poznávání historie a kultury evropských metropolí.

Léto u moře

Španělsko

Léto budiž pochváleno. Červen a oba prázdninové měsíce jsou hlavním obdobím pro lenošení na pláži a koupání v moři. Velkou část našich turistů tradičně láká dovolená v Chorvatsku, Řecku, Španělsku a v severní Itálii. Stále větší pozornosti se těší Bulharsko, coby levná a bezpečná země pro dovolenou. Jezdí se také na Mallorcu, Ibizu či na francouzské Azurové pobřeží a populární je i dovolená v cenově dostupném Turecku.

Na podzim k moři

Lanzarote

V září ještě strávíte pěknou dovolenou ve většině středomořských destinací jako Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Španělsko nebo Turecko. Výhodou jsou nižší, mimosezónní ceny a menší zaplněnost letovisek. V říjnu a listopadu pak doporučujeme dovolenou na Kanárských ostrovech nebo v Tunisku. Pěkně bude i na Madeiře a Kypru. Příhodná doba je také pro návštěvy nejrůznějších přírodních zajímavostí a kulturních či historických památek a prodloužené víkendy v Evropě.

Zima v teple

Riviera

Počítáte se ke skalním příznivcům vyhřátých pláží a blankytně modrého moře? Nestihli jste si odpočinout v létě nebo na podzim? Pak vězte, že dokonce ani v zimních měsících není nic ztraceno. Zaručeně se zahřejete na dovolené v Egyptě nebo ve Spojených arabských emirátech či v Ománu. Obě tyto země totiž platí za celoroční destinace. Pokud vás srdce táhne do vzdálenějších cílů, zamiřte do osvědčených míst pro dovolenou v zimě u moře jako je Thajsko, Kuba, Dominikánská republika, Mexiko a další oblíbené exotické země.

Kam dál?

Last minute nabídka eTravel

Dovolená u moře

Kam v létě k moři letecky a levně

Kam na bezpečnou dovolenou

Informace pro cestovatele