Vyberte zemi
20.04–19.06.2021

Kdy jet na dovolenou

Všechno má svůj čas. Ale jestli se ptáte, kdy je ideální doba na dovolenou, pak vězte, že to záleží jen na vás a vašich představách a možnostech. Protože odpočívat se dá kdykoliv. Cestujte prostě během celého roku a najděte místo, kde vám bude dobře. Přinášíme vám několik tipů na dovolenou podle ročních období.

K moři na jaře

Řecko

Plážová sezóna začíná na jaře v mnoha zemích Středomoří. K moři se dá vyrazit už koncem dubna a během května, i když dovádění ve vlnách zřejmě nebude hlavním bodem vašeho programu. Možná proto dáte přednost raději koupání v hotelovém bazénu nebo výletům. V květnu se začíná jezdit na dovolenou i do Řecka nebo do Turecka, sezóna se rozjíždí na jihoitalských ostrovech Ischia, Sardinie či Sicílie. Líbit se vám bude i jarní dovolená na Maltě. Jaro je také ideální pro výlety a poznávání historie a kultury evropských metropolí.

Léto u moře

Španělsko

Léto budiž pochváleno. Červen a oba prázdninové měsíce jsou hlavním obdobím pro lenošení na pláži a koupání v moři. Velkou část našich turistů tradičně láká dovolená v Chorvatsku, Řecku, Španělsku a v severní Itálii. Stále větší pozornosti se těší Bulharsko, coby levná a bezpečná země pro dovolenou. Jezdí se také na Mallorcu, Ibizu či na francouzské Azurové pobřeží a populární je i dovolená v cenově dostupném Turecku.

Na podzim k moři

Lanzarote

V září ještě strávíte pěknou dovolenou ve většině středomořských destinací jako Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Španělsko nebo Turecko. Výhodou jsou nižší, mimosezónní ceny a menší zaplněnost letovisek. V říjnu a listopadu pak doporučujeme dovolenou na Kanárských ostrovech nebo v Tunisku. Pěkně bude i na Madeiře a Kypru. Příhodná doba je také pro návštěvy nejrůznějších přírodních zajímavostí a kulturních či historických památek a prodloužené víkendy v Evropě.

Zima v teple

Riviera

Počítáte se ke skalním příznivcům vyhřátých pláží a blankytně modrého moře? Nestihli jste si odpočinout v létě nebo na podzim? Pak vězte, že dokonce ani v zimních měsících není nic ztraceno. Zaručeně se zahřejete na dovolené v Egyptě nebo ve Spojených arabských emirátech či v Ománu. Obě tyto země totiž platí za celoroční destinace. Pokud vás srdce táhne do vzdálenějších cílů, zamiřte do osvědčených míst pro dovolenou v zimě u moře jako je Thajsko, Kuba, Dominikánská republika, Mexiko a další oblíbené exotické země.

Kam dál?

Last minute nabídka eTravel

Dovolená u moře

Kam v létě k moři letecky a levně

Kam na bezpečnou dovolenou

Informace pro cestovatele