Kde je bezpečná dovolená u moře?

Středa, 22.1.2020

Při výběru zájezdu hraje velkou roli bezpečnost destinace, kde hodláme strávit dovolenou. Poradíme vám, které destinace jsou aktuálně považovány za nejvhodnější pro bezpečnou dovolenou u moře.

Které země se považují za bezpečné pro dovolenou? 

Oblíbenými zeměmi pro bezpečnou leteckou dovolenou u moře jsou tradičně BulharskoŠpanělsko a Řecko. Pokud jde o zájezdy s vlastní dopravou, největší popularitě se těší Chorvatsko a Itálie. Radíme nečekat u těchto destinací na last minute a nakoupit si dovolenou včas, jelikož prodeje v rámci first minute jsou čím dál tím oblíbenější a nejlepší hotely a destinace bývají rychle vyprodané. 

Bulharsko: oblíbená země

Plaz-v-Albene,-Bulharsko.jpg
Bulharsko patří mezi nejpopulárnější destinace pro bezpečnou a přitom cenově dostupnou dovolenou u moře zvláště pro rodiny s dětmi. K přednostem Bulharska patří krásné moře a pláže, kouzelná příroda, památky i příznivé ceny. Mezi nejoblíbenější letoviska pro dovolenou u moře v Bulharsku se tradičně řadí Slunečné pobřeží, Primorsko a Zlaté Písky.

Vyberte si dovolenou v Bulharsku

Španělsko: sázka na jistotu

Valencie,-Spanelsko.jpg
Další zemí, která platí za ideální pro bezpečnou dovolenou u moře, je Španělsko. Jeho pláže a památky lákají každoročně statisíce turistů z celého světa. Kromě letovisek na pobřeží Costa BravaCosta DoradaCosta del AzaharCosta BlancaMurciaAndalusie i Costa de La Luz je velký zájem také o dovolenou na Kanárských ostrovech a Baleárských ostrovech - mezi nejpopulárnější patří Mallorca a Menorca.

Vyberte si dovolenou ve Španělsku

Řecko: tradiční bezpečná destinace

Mesto-Oia-na-ostrove-Santorini,-Recko.jpg

Také Řecko se těší pověsti bezpečné destinace pro dovolenou u moře. Turistický ruch na některých východořeckých ostrovech v posledních letech negativně ovlivnil příliv uprchlíků. Není však důvod se ničeho obávat, aktuálně je situace bezpečná. Nejpopulárnějšími řeckými ostrovy jsou Kréta, Korfu, Kos, Rhodos a Zakynthos.

Vyberte si dovolenou v Řecku

Je bezpečná dovolená v Turecku, Tunisku, Egyptě a Maroku?

Také o dovolenou v Turecku, Tunisku, Egyptě i Maroku je obrovský zájem a o turisty v místě je perfektně postaráno. Cestovní kanceláře pečlivě sledují situaci ve všech zemích, kam vozí své klienty na dovolenou a v případě potřeby ihned reagují na situaci (například výměnou destinace na poslední chvíli), takže ani zde se nemusíte nákupu zájezdu obávat.

Je v Turecku bezpečno?

Istanbul-Bospor-Bridge,-Turecko.jpg
Aktuální prodeje zájezdů do Turecka dokazují, že lidé považují Turecko za bezpečné. Největší oblibě se těší turistické oblasti na Turecké riviéře a Egejské riviéře, které jsou klidné a bezpečné. Opatrnosti je dle Ministerstva zahraničních věcí ČR třeba dbát pouze v příhraničních oblastech Turecka se Sýrií.

Vyberte si dovolenou v Turecku

Jak je to s bezpečností v Tunisku?

Sidi-Bou-Said-Tunisko.jpg
O dovolenou v Tunisku, krásné africké zemi s rozvinutým turistickým ruchem, je opět velký zájem. Tuniská prázdninová střediska jsou považována za bezpečná. Na dovolené v Tunisku doporučujeme cestovatelům dodržovat základní pravidla bezpečného cestování jako dbát pokynů bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, individuálnímu cestování a nočním přesunům. Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí.

Vyberte si dovolenou v Tunisku

Je bezpečné cestovat do Egypta?

Giza,-Egypt.jpg
Dle Ministerstva zahraničních věcí ČR je situace v Egyptě stabilní a Egypt patří mezi oblíbené destinace na dovolenou. Místní lidé si hýčkají turisty jako v bavlnce. V hotelech funguje ochranka a na veřejná místa dohlíží policie nebo vojsko. Pro bezpečnost turistů je ze strany místních tedy uděláno naprosté maximum. Je pouze doporučeno respektovat místní zvyky, vyhýbat se veřejným shromážděním a individuálním cestám do oblasti Středního Egypta, příhraniční oblasti s Libyí a oblasti Sinaje mimo silnice. V nejoblíbenějších egyptských letoviscích Hurghada a Marsa Alam není čeho se obávat.

Vyberte si dovolenou v Egyptě

Je Maroko bezpečné?

Koutoubia-mesita-v-Marrakesi,-Maroko.jpg
Maroko
je považováno za politicky i ekonomicky stabilní zemi, ve které jsou turisté vítáni. Obyvatelé jsou k turistům přátelští a vstřícní. Bezpečnostní situace je dle Ministerstva zahraničních věcí ČR na hlavních turistických místech a trasách v Maroku ekvivalentní situaci v hlavních městech např. západní Evropy. Maroko spolupracuje s bezpečnostními složkami evropských států i USA a stará se o to, aby bezpečnost turistů byla zajištěna. Nejoblíbenějšími letovisky pro dovolenou u moře v Maroku jsou Saidia u Středozemního moře a Agadir při Atlantském pobřeží.

Pro aktuální informace o bezpečnostní situaci v daných zemích doporučujeme navštívit stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Vyberte si dovolenou v Maroku

Přečtěte si také

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021