Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
12.11.2019–11.01.2019
Vyberte dopravu
Cena za osobu

Kde je bezpečná dovolená u moře?

Při výběru zájezdu hraje čím dál větší roli bezpečnost destinace, kde hodláme strávit dovolenou. Události v Tunisku a také útoky v Egyptě a Turecku ovlivnily v minulých letech naše rozhodování, kam se bez obav vypravit k moři. Poradíme vám, které destinace jsou aktuálně považovány za nejvhodnější pro bezpečnou dovolenou u moře.

Které země se považují za bezpečné pro dovolenou? 

Oblíbenými zeměmi pro bezpečnou leteckou dovolenou u moře jsou tradičně BulharskoŠpanělsko a Řecko. Pokud jde o zájezdy s vlastní dopravou, největší popularitě se těší Chorvatsko a Itálie. Radíme nečekat u těchto destinací na last minute a nakoupit si dovolenou včas, jelikož letošní prodeje v rámci first minute byly rekordní. 

Bulharsko: oblíbená země

Pláž letoviska Nessebar

Popularita této znovu objevené země roste už několik let. K přednostem Bulharska patří krásné moře a pláže, kouzelná příroda, památky, cenová dostupnost a bezpečnost. Mezi nejoblíbenější letoviska v Bulharsku se tradičně řadí Slunečné pobřeží, Primorsko a Zlaté Písky.

Španělsko: sázka na jistotu

Luxusní letovisko Playa de Muro na Mallorce

Další zemí, která platí za ideální pro bezpečnou dovolenou u moře, je Španělsko. Jeho pláže a památky lákají každoročně statisíce turistů z celého světa. Kromě letovisek na pobřeží Costa BravaCosta DoradaCosta del AzaharCosta BlancaMurciaAndalusie i Costa de La Luz je velký zájem také o dovolenou na Baleárských ostrovech Mallorca a Menorca.

Řecko: tradiční bezpečná destinace

Letovisko Dassia na ostrově Korfu

Také Řecko se těší pověsti bezpečné destinace pro dovolenou u moře. Turistický ruch na některých východořeckých ostrovech v posledních letech ovlivnil příliv uprchlíků, kteří sem přes Turecko utíkali před nepokoji ve své zemi. Situace je však již klidná a není čeho se obávat. Nejpopulárnějšími řeckými ostrovy jsou Kréta, Korfu, Kos, Rhodos a Zakynthos.

Je bezpečná dovolená v Turecku, Tunisku, Egyptě a Maroku?

Vlivem znepokojivých událostí byl v průběhu minulých let menší zájem o Turecko a velmi rezervovaně se turisté stavěli i k Egyptu a Tunisku. Tato situace se však u Egypta změnila již loni a letos také u Tuniska a Turecka, o které zájem raketově roste. Cestovní kanceláře pečlivě sledují situaci ve všech zemích, kam vozí své klienty na dovolenou a v případě potřeby ihned reagují na situaci, některé z nich například výměnou destinace na poslední chvíli, takže ani zde se nemusíte nákupu zájezdu obávat.

Je v Turecku bezpečno?

V populárním a dobře fungujícím Turecku došlo v roce 2016 k pokusu o vojenský převrat a k několika znepokojivým incidentům, což negativně ovlivnilo zájem turistů o dovolenou v Turecku. V nejoblíbenějších turistických oblastech na Turecké riviéře a Egejské riviéře však situace zůstala klidná a bezpečná. Letošní rostoucí prodeje zájezdů do Turecka dokazují, že lidé již nemají strach do země jezdit a považují Turecko za bezpečné.

Proslulá Kleopatřina pláž v Alanyi na Turecké riviéře

Jak je to s bezpečností v Tunisku?

Tato krásná země s rozvinutým turistickým ruchem se bohužel v minulých letech stala cílem několika útoků na turistické cíle. To samozřejmě nepřispělo k pověsti Tuniska coby bezpečné destinace pro dovolenou u moře. V současné době však opět roste zájem o dovolenou především na Djerbě. Na dovolené v Tunisku doporučujeme cestovatelům dodržovat základní pravidla bezpečného cestování jako dbát pokynů bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, individuálnímu cestování a nočním přesunům. V Tunisku jsou oblasti podél hranic s Alžírskem i Libyí, horské oblasti guvernátů Kasserine a Kef, města Siliana, Kairouan a Kasserine, pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a horské oblasti na severozápadě, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat.

Jedna z nádherných písečných pláží na ostrově Djerba

Je bezpečné cestovat do Egypta?

V minulých letech o Egypt z důvodu několika teroristických útoků upadl zájem. Od loňska však prodeje zájezdů do Egypta opět rostou. Místní lidé si hýčkají turisty jako v bavlnce. V každém hotelu funguje ochranka a na veřejná místa dohlíží policie případně vojsko. Pro bezpečnost turistů je ze strany místních lidí tedy uděláno naprosté maximum. Mezi nejoblíbenější egyptská letoviska patří Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh.

Kouzelné pobřeží Rudého moře v Egyptě

Je Maroko bezpečné?

Maroko je považováno za politicky i ekonomicky stabilní zemi, ve které jsou turisté vítáni. Obyvatelé jsou k turistům přátelští a vstřícní. Bezpečnostní situace je dle Ministerstva zahraničních věcí ČR v Maroku dobrá a kromě běžné kriminality se zde není čeho obávat. Maroko spolupracuje s bezpečnostními složkami evropských států i USA a stará se o to, aby bezpečnost turistů byla zajištěna. Nejoblíbenějšími letovisky pro dovolenou u moře v Maroku jsou Saidia u Středozemního moře a Agadir při Atlantském pobřeží.

Pro aktuální informace o bezpečnostní situaci v daných zemích doporučujeme navštívit stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Přečtěte si také