Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

9 nejlepších aquaparků v Evropě

Návštěva aquaparku, to je ideální způsob, jak si zpestřit dovolenou nejen u moře a udělat radost vašim ratolestem. S celou rodinou si dosyta užijete spletité tobogány, obří skluzavky, dětská brouzdaliště i celé soustavy bazénů s mnoha vodními atrakcemi. A když už máte dost vodních hrátek, určitě vás potěší pohled na podmořský svět v tropickém akváriu nebo návštěva delfíní či tulení show.

Aquapark

To všechno a mnoho dalšího nabízejí moderní akvaparky rozeseté po celé Evropě. Pojeďte s námi navštívit několik z nich, které patří k nejlepším aquaparkům v Evropě. Prohlédněte si 9 vodních rájů ve Španělsku, Itálii, Francii, Chorvatsku, Turecku, Německu, Polsku a na Slovensku.

1. Aquapark Španělsko: Marineland, Costa Brava

Typickým zábavním parkem "dva v jednom" je Marineland v Katalánsku na pobřeží Costa Brava. Tento úžasný španělský aquapark je plný vodních atrakcí a současně nabízí nejlepší delfinárium v celém Španělsku. Delfíni ovšem nejsou jedinou zdejší atrakcí. Kromě nich tu vystupují také lachtani a dokonce i papoušci. Součástí areálu je i menší zoo s vodním ptactvem.

Náš tip: blízko do parku to budete mít například z příjemného plážového hotelu Reymar Playa v letovisku Malgrat de Mar.

2. Akvapark Itálie: Aqualandia, Lido di Jesolo, Benátsko

Nejlepším a zároveň největším aquaparkem Itálie je Aqualandia, která se nachází v Lido di Jesolo v Benátsku. Tento vodní park je pojatý v karibském stylu a na své si v něm přijdou děti i dospělí. Sklouzněte se na nejvyšší skluzavce světa (42 m), vychutnejte si adrenalin během bungee jumpingu, koupání v divoké řece, žraločí zátoku s palmovým ostrovem, na kterém je iluze Karibiku dokonalá nebo minigolf. Na vaše děti zde kromě speciálních bazénů a dětských skluzavek čeká zábavní park.

Náš tip: jen pár kroků chůze to budete mít do Aqualandie z hotelu Florida, který se nachází na pobřeží půvabné pláže v blízkosti náměstí Piazza Marina.

3. Aquapark Francie: Aquasplash a Marineland, Fran. riviéra

V atraktivní turistické oblasti Francouzské riviéry se poblíž městečka Antibes nacházejí hned dva velké parky vedle sebe - Aquasplash a Marineland. Aquasplash, to je obří akvapark s adrenalinovými atrakcemi i zónou pro děti. V sousedním Marinelandu se vám zase představí mořský svět, který nabízí nezapomenutelnou podívanou na kosatky, delfíny, lachtany i tučňáky a jejich vystoupení. Uvidíte tu také mořské akvárium se žraloky, dále lední medvědy a muzeum námořnictví. Tak neváhejte a vyrazte do Marinelandu a Aquasplashe ve Francii!

Marineland FrancieMarineland, Francouzská riviéra

Náš tip: ubytujte se například v příjemném hotelu s bazénem Golfe Juan v letovisku Antibes. 

4. Aquapark Chorvatsko: Istralandia, Istrie

Istralandia na chorvatské Istrii je jedním z nejlepších evropských aquaparků. Najdete zde moře zábavy pro nejmenší děti, teenagery i dospělé. Bazény, vodní atrakce, adrenalinové programy, světelné a zvukové efekty, sportovní turnaje, koncerty, taneční kurzy, herny a animační programy - to vše vás zabaví v chorvatském aquaparku Istralandia.

Náš tip: doporučujeme vám čtyřhvězdičkový hotel Aminess Maestral, který se nachází nedaleko aquaparku Istralandia a navíc nabízí vlastní skvělý bazén pro děti i dospělé. 

5. Akvapark Turecko: delfinárium Sealanya, Turecká riviéra

Pokud budete trávit svou dovolenou v Alanyi na Turecké riviéře, udělejte si výlet do zábavního parku Sealanya. V jeho dvou částech na vás čeká mořský park s řadou atrakcí a delfinárium. Nejen, že tu uvidíte krásný program s delfíny a tuleni, ale můžete si s nimi pod dohledem zkušených instruktorů i zaplavat. Blízký kontakt s delfíny využívají v tomto tureckém aquaparku i jako terapii. 

Náš tip: do aquaparku s delfináriem Sealanya to budete mít blízko, pokud se ubytujete v dobře vybaveném hotelu Lonicera Resort & Spa.

6. Aquapark Mallorca: Western Park

Vodní hrátky ve westernovém stylu si užijete ve Western Parku v oblíbené prázdninové oblasti ostrova Mallorca jižně od hlavního města Palma de Mallorca. Milovníci vodních hrátek se v tomto aquaparku na Mallorce mohou těšit na adrenalinovou zábavu i odpočinkové aktivity. Rodiče ocení dětskou zónu s hracími prvky, vodopády i bazény pro nejmenší.

Náš tip: líbit se vám bude například v příjemném hotelu Atlantic Park v klidnější části letoviska Magalluf.

7. Aquapark Německo: Tropical Islands, Braniborsko

Necelých 300 kilometrů od Prahy na vás v obci Krausnick v Braniborsku čeká velkoryse řešený vodní tropický park Tropical Islands, největší aquapark svého druhu v Evropě. Těšit se můžete na příjemné prostředí, kde nechybí vodopády, laguny, písečné pláže nebo tropický deštný les. Zábavu i odpočinek tu najde celá rodina.

Tropical IslandTropical Island

Náš tip: návštěva Tropical Islands se dá pojmout jako kratší pobyt s ubytováním v apartmánech, stanech nebo týpí. 

8. Aquapark Polsko: Vodní park, Krakov

Pokud zavítáte na dovolenou k našim polským sousedům, doporučujeme vám Vodní park v Krakově, který je jedním z největších aquaparků v Evropě. Užijete si zde mnoha bazénů, tobogánů, divokou řeku, vodní sporty, ale i relaxaci při hydro masážích, v jacuzzi, saunovém komplexu i solních lázních. Návštěvu aquaparku v polském Krakově můžete spojit s prohlídkou historického centra města Krakov.

9. Akvapark Slovensko: Tatralandia, Žilinský kraj

Spoustu zábavy a dobrodružství ve vodě i na souši zažijete také u našich východních sousedů, pokud navštívíte prázdninový rezort Tatralandia nedaleko Liptovského Mikuláše. V areálu tohoto slovenského aquaparku je k dispozici vodní ráj s tobogány, surfovací vlnou i tropickým rájem. Únavy a stresu se zbavíte ve wellness centru a skvěle se pobavíte na některé z tropických party, které tu v létě pořádají.

Náš tip: ubytujte se přímo v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Trvnovci a užijte si tu krásný týdenní pobyt.

Dítě na skluzavce

Bude vás zajímat