Ochutnejte to nejlahodnější cestování: nakoukněte pod pokličku 5 nejlepších restaurací světa

Čtvrtek, 20.2.2020

Ochutnejte to nejlahodnější cestování: nakoukněte pod pokličku 5 nejlepších restaurací světa

Také patříte ke gurmánským cestovatelům, kteří si na dovolené nenechají ujít to nejlahodnější, co se nabízí? Pak by vaším dalším cílem mohla být jedna z nejlepších restaurací světa. Představíme vám podniky, které ocenil cestovatelský server TripAdvisor jako ty úplně nejlepší na celé planetě.

  1. TRB Hutong, Peking, Čína
  2. Epicure, Paříž, Francie
  3. Villa Crespi, Orta San Giulio, Itálie
  4. Benazuza, Cancún, Mexiko
  5. The Jane, Antverpy, Belgie

Světová a asijská jednička mezi restauracemi: čínská TRB Hutong

Chcete ochutnat nejlepší jídlo svého života? Vydejte se do čínské restaurace TRB Hutong v Pekingu. Vzhledem k tomu, že jde o světovou jedničku, zklamání nepřichází do úvahy. Můžete vybírat z lahůdek francouzské, evropské i kavkazské kuchyně a vychutnat si je v moderním minimalistickém prostředí restaurace uvnitř historického chrámového nádvoří ZiZhSi z dynastie Čching.

Žijeme jenom jednou! Pojeďte s námi do Pekingu a dopřejte si návštěvu nejlepší restaurace světa TRB Hutong.

Nejlepší restaurace Evropy: od Belgie po Itálii

Nikoho asi příliš nepřekvapí, že nejlepší evropská restaurace se nachází v gurmánské Francii. Francouzi si na kulinářské zážitky zkrátka potrpí a jejich pařížská Epicure se právem pyšní titulem druhé nejlepší restaurace světa. Ani třetí oceněný není velkým překvapením. Itálie a její Ristorante Villa Crespi nesmí v žebříčku top 5 restaurací planety rozhodně chybět. Seznam 5 nejlepších restaurací světa uzavírá belgická The Jane. Pojďme se podívat, co se v top evropských restauracích podává.

Epicure, Paříž, Francie

Je libo kachní foie gras, černého lanýže nebo plněné makarony? Ty nejvybranější speciality francouzské kuchyně vás čekají v okázalém prostředí restaurace Epicure na Champs-Élysées. Její šéfkuchař Eric Frechon je považován za jednoho z nejgeniálnějších na světě. Pokud chcete opravdovou romantiku a nezapomenutelné kulinářské zážitky, je tahle tříhvězdičková michelinská restaurace jasnou volbou.

Tady dostává pojem romantika nový rozměr. Vezměte svoji lásku do Paříže na nejlepší večeři vašeho života!

Villa Crespi, Orta San Giulio, Itálie

Ristorante Villa Crespi je dvouhvězdičková michelinská restaurace na březích italského jezera Lago d´Orta. Pod taktovkou excelentního Antonina Cannavacciuola zde vznikají vybrané pokrmy středomořské kuchyně založené na tradičních italských receptech s respektem k moderní gastronomii. Zdejší kuchyně v sobě spojuje to nejlepší z šéfkuchařovy rodné Kampánie od těstovin přes dary moře až po kvalitní sýry a maso z alpského Piemonte.

Vydejte se s námi ke břehům severoitalského jezera Lago d´Orta v obklopení Alp a vychutnejte si to nejryzejší z italské kuchyně i přírody.

The Jane, Antverpy, Belgie

Belgická restaurace The Jane je otevřená všem – starým, mladým, ostříleným gurmánům i nováčkům ve vysoké gastronomii. Kromě špičkových pokrmů láká na otevřenou kuchyni, výtečná vína a jedinečné prostředí designované různými umělci a řemeslníky v bývalé kapli Vojenské nemocnice.

Začínáte s vysokou gastronomií? Není lepšího místa, kde odstartovat kulinářské zážitky, než v The Jane v Antverpách poblíž Bruselu.

Nejlepší restaurace v Americe: mexická Benazuza

A jaký podnik je nejlepší v Americe? V žebříčku 5 nejlepších restaurací světa se umístila jediná restaurace z celého amerického kontinentu – mexická Benazuza v Cancúnu. Patří jí 4. místo. Čím je výjimečná? Její pokrmy jsou doslova jedlým uměním. V Benazuze můžete ochutnat ty nejpestrobarevnější a nejkreativnější jídla, jaká si jen dokážete představit. Každý pokrm je jedinečný, připravený na základě originálního receptu.

Tohle jen tak někde nespatříte! Vydejte se s námi do mexického Cancúnu na unikátní speciality, které budou lahodit nejen vaší chuti, ale i zraku.

Mohlo by vás zajímat

 

Obrázky jsou pouze ilustrativní.

Další články

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023