TOP 5 nejkrásnějších ostrovů na dovolenouRádi byste se vydali na dovolenou na krásný exotický ostrov? Inspirujte se našimi TOP 5 nejkrásnějšími ostrovy na dovolenou v různých koutech světa! Vybrali jsme pro vás nejlepší ostrovy v Karibiku, Tichomoří, Středomoří i v Indickém oceánu. Dopřejte si dovolenou na jednom z nejkouzelnějších ostrovů planety!

Hora Otemanu Bora Bora
Hora Otemanu, ostrov Bora Bora

Jamajka: dovolená v rytmu reggae na ostrově Boba Marleyho

Milovníkům pohodové atmosféry a hudebního žánru reggae doporučujeme pro dovolenou překrásný karibský ostrov Jamajka. Čeká vás zde slunění na bělostných písečných plážích, koupání v azurovém moři, návštěvy koloniálních měst a památek i ochutnávky výtečné místní kávy a karibského rumu. To vše v rytmu hudebního stylu reggae, který právě na Jamajce vznikl. Vyberte si pro svoji dovolenou např. oblíbené letovisko Negril s nejkrásnějšími plážemi a západy slunce, poklidné středisko s menšími písečnými zálivy s výbornými podmínkami pro potápění Runaway Bay nebo Montego Bay s golfovým hřištěm. Jamajka je jedním z nejkrásnějších ostrovů na dovolenou, kde slunce a vysoké teploty panují po celý rok a špatná nálada i stres jsou neznámými pojmy.

Jamajka vlajka
Jamajská vlajka na kmeni, ostrov Jamajka

Bora Bora: perla Pacifiku

Ne nadarmo se ostrovu Bora Bora v souostroví Francouzská Polynésie přezdívá "perla Pacifiku". Jeden z nejpůvabnějších ostrovů světa láká svými nádhernými bělostnými plážemi, křišťálově čistou vodou moře a bariérovým útesem s vynikajícími podmínkami ke šnorchlování nejen obyčejné smrtelníky, ale i celebrity. Tento ráj na zemi se pyšní nejkrásnější lagunou Tichomoří. Dopřejte si dovolenou snů v bungalovech nad hladinou moře s romantickými výhledy na zelenající se horu Otemanu na překrásném ostrově Bora Bora!

Bora Bora
Ostrov Bora Bora

Zanzibar: dovolená na ostrově s vůní koření

Z velkého množství nádherných afrických ostrovů jsme pro vás vybrali jako tip na dovolenou tanzanský ostrov Zanzibar. Nejenom bílé pláže s jemným pískem a průzračné moře s výtečnými podmínkami pro šnorchlování u korálových útesů, ale i nekonečné odlivy, bohatá místní kultura, exotická příroda, kouzelné uličky hlavního města Stone Town a vůně hřebíčku, který se zde pěstuje, činí ze Zanzibaru jeden z nejkrásnějších ostrovů Afriky i celého světa. 

Zanzibar
Ostrov Zanzibar

Santorini: romantika na černých plážích

Zamilovaným párům a fanouškům krásných výhledů učaruje řecké souostroví Santorini, které patří mezi nejromantičtější ostrovy světa. Díky sopečnému původu ostrova, z něhož následkem obrovské sopečné erupce vzniklo několik ostrůvků, si na Santorini můžete užít dech beroucích výhledů na kalderu omývanou safírově zbarveným mořem, relaxaci na černých plážích i plavbu ke kráteru sopky. Dopřejte si fascinující západ slunce nad kouzelným městem Oia plným bílých řeckých domků s modrými okenicemi nebo hlavním městem Thira, ubytujte se u černé pláže v letovisku Perissa, Kamari či Perivolos nebo zvolte pro svoji dovolenou Akrotiri poblíž pozoruhodné červené pláže. Užijte si dovolenou na Santorini - jednom z nejkrásnějších ostrovů světa!

Santorini
Oia, Santorini

Bali: oblíbený ostrov tisíce chrámů

Bali, nejoblíbenější a nejnavštěvovanější ostrov celé Indonésie, je přezdíván ostrovem tisíce chrámů. Velké množství fascinujících chrámů vybízejících k návštěvě je úžasným doplňkem relaxační dovolené na krásných balijských plážích lemovaných palmami. Úchvatné přírodní scenérie s vysokými horami, hlubokými údolími, rýžovými poli a čajovými plantážemi, příjemné klima, bohatá kultura a tradice v podobě balijských tanců a hudby i milí místní lidé dotvářejí perfektní dovolenou na jednom z nejkrásnějších ostrovů planety.

Manta Bay Bali
Manta Bay, ostrov Bali, Indonésie

Co by vás mohlo zajímat

Další články

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023

Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

05.01.2023

Jak se slaví Vánoce ve světě?

30.11.2022

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

15.11.2022

Kam v listopadu 2022 na dovolenou? Za sluncem!

01.11.2022