Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Podívejte se na 10 nejkrásnějších míst světa natočených dronem

Láká vás opravdu jedinečná dovolená, na kterou nezapomenete do konce života? Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa světa, prohlédněte si je na videích z dronu, nechte se jimi nadchnout a vydejte se na netradiční dovolenou. Seznam 10 videí z cestovatelsky atraktivních destinací světa zveřejnil web Drone Below a my vám ho zde představujeme. Nejzajímavější místa na zemi na vás již čekají!

Pohled na dvě pláže na Bartolomějském ostrově
Pohled na dvě pláže na ostrově Bartolomé, Galapágy

Maledivy: tropický ráj

Opravdový tropický ráj na zemi, to jsou Maledivy. Překrásné bílé pláže, modrající se oceán a fascinující barvy korálů. Toužíte-li spát obklopeni azurovou vodou Indického oceánu a bohatým podmořským životem, vyrazte na dovolenou právě sem. Čekají vás panenské ostrůvky a atoly, laguny, korálové útesy i romantické východy a západy slunce.

Světla severu

Chcete-li na vlastní oči spatřit nádheru polární záře tak, jak ji ukazuje video z dronu, vydejte se na dovolenou na Island, do Grónska, Norska, Švédska, Finska či Kanady. Nebeský zázrak v podobě polární záře by měl alespoň jednou za život spatřit každý cestovatel. Jde o jeden z nejkrásnějších úkazů naší planety.

Peru: Machu Picchu a nespoutaná příroda

Peru je úchvatnou zemí plnou čisté nespoutané přírody. Majestátní horské vrcholy, rozlehlá údolí, obrovská Amazonka, jezera, písečné duny, pozoruhodná fauna i flóra a tajemstvím opředené památky starobylé civilizace Inků - to vše vás čeká v jedné z nejhezčích zemí světa. Podívejte se na její krásu ze shora a obdivujte, co dokáže dron zachytit na videu.

Africké safari: divoká zvířata ve volné přírodě

Lvy, slony, hrochy, žirafy, zebry a další majestátní zvířata můžete spatřit na vlastní oči ve volné přírodě. Kde? No přece na safari v Africe! Podívejte se na video z dronu, která vám představí záběry zvířat v africké divočině a nechte se jím nadchnout pro návštěvu afrického safari v Tanzanii či v Keni.

Galapágy: bohatství fauny a flóry

Vulkanické souostroví Galapágy se nachází přibližně 1 000 km od pobřeží Ekvádoru a nabízí turistům neuvěřitelné zážitky. Galapágy, ostrovy zrozené z ohně a lávy, jsou domovem mnoha unikátních druhů zvířat. Spatřete podivné ještěry, obrovské želvy, tuleně, tučňáky, hejna žraloků a manty pod vodní hladinou. Užívejte si pohody na prázdných plážích a nespoutaného oceánu. Jedinečná příroda Galapág patří mezi jedny z nejpozoruhodnějších věcí, které může cestovatel spatřit.

Paříž: město lásky

Paříž je bezesporu jedním z nejoblíbenějších a nejhezčích míst světa pro dovolenou. Podívejte se na krásy francouzské metropole z dronu a nechte se jimi očarovat. Nesmrtelné město lásky vás okouzlí romantickou atmosférou, elegancí, lahodnou kuchyní a dech beroucí architekturou.

Rwanda: nedotčená africká krajina

Díky videu z dronu spatříte na vlastní oči zelenou hornatou krajinu Rwandy plnou širokých řek, divoké přírody a usmívajících se místních obyvatel. Nadchněte se pro tuto zapomenutou africkou zemi s pohnutou historií, prožijte jedinečnou dovolenou a potkejte horské gorily i jiná pozoruhodná zvířata.

Island: ráj milovníků přírody

Island – ostrov, který je rájem pro milovníky přírody. Podívejte se s námi z dronu na národní parky Vatnajökull a Snæfellsjökull s masivními ledovci i na pozoruhodné město Reykjavík. Prožijte dobrodružství v krajině ledovců, fjordů, sopek a gejzírů a spatřete nejhezčí místa tohoto panensky čistého ostrova.

Antarktida: polární krása

Antarktida, prakticky neobývaná končina naší planety, ukrývá neskonalé krásy. Ledovce, polární krajinu a další zajímavosti této drsné oblasti spatříte na videu z dronu. Inspirujte se jím pro návštěvu Antarktidy – jednoho z nejpozoruhodnějších míst naší země, které by nemělo chybět na cestovatelském seznamu žádného opravdového dobrodruha.

Řecké ostrovy: kouzelné pláže

Řecké ostrovy v Egejském a Jónském moři právem patří mezi nejkrásnější destinace světa pro dovolenou. Kousky pevniny obklopené třpytivě modrým mořem lákají k relaxaci na pláži, koupání a pohodové dovolené plné krásné přírody, řecké kultury a pohostinnosti místních obyvatel. Vyberte si pro svoji dovolenou např. romantické Santorini, kouzelnou Lefkadu, mýtický Thassos nebo ostrov věčného slunce Rhodos.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a rozšířili váš osobní seznam nejzajímavějších míst světa, která toužíte navštívit. Naše planeta ukrývá neuvěřitelné krásy a my bychom se rádi stali vaším partnerem v jejich objevování.

Zdroj: 10 Best Drone Videos of The World’s Ultimate Bucket List

Nepřehlédněte