Jste nezadaní? Inspirujte se kde a jak prožít perfektní single dovolenou!

Pátek, 30.10.2020

Jste nezadaní? Inspirujte se kde a jak prožít perfektní single dovolenou!

Jste single a láká vás sólo dovolená? Chcete si užívat, relaxovat a koupat se v moři, aniž byste museli hledat parťáka na cestování? Pak jste tu správně! Doba, kdy se cestovalo pouze v páru, je u konce. Trendem se stává dovolená v jednom. Poradíme vám, jak si single dovolenou užít co nejvíce, kam vyrazit, jakým se věnovat aktivitám a na co si dát pozor. 

Výhody single dovolené

Cestování bez kompromisů

Největší výhodou single dovolené je cestování bez kompromisů. Od dětství sníte o návštěvě konkrétní země, ale ještě jste neměli příležitost tam jet? Pak je nejvyšší čas vyrazit! Nemusíte se přizpůsobovat ohledně místa, termínu dovolené, typu dopravy ani ničeho jiného. Můžete dělat, co chcete, kdy chcete a jak chcete. Záleží jen na vás. Rádi si přispíte? Na single dovolené vás bude budit snad jen šumění moře.

Poznávání nových lidí

Během sólo cestování  poznáte daleko víc lidí. Zatímco páry nemají příliš tendenci se seznamovat s jinými páry či jednotlivci, singles jsou otevření a mnohem častěji se vzájemně oslovují. Samotná žena nebo muž na dovolené navíc působí neobvykle a vzbuzuje větší zájem okolí. Buďte si jistí, že na single dovolené prožijete mnohem více zábavy, zážitků a rozhovorů s lidmi a navíc procvičíte cizí jazyky. Třeba se vám poštěstí a dokonce potkáte svoji novou lásku. A pokud je "být single" vaším životním stylem, získáte zaručeně podobně naladěné nové přátele.

Silnější dojmy

Další velkou výhodou single dovolené jsou silnější dojmy. Věděli jste, že jednotlivec daleko lépe vnímá krásy prostředí, zachycuje zvuky, vůně a chutě? To protože není nikým rušen ani ovlivňován.

Poznávání měst

Co dělat na dovolené v jednom

Zažijte něco nového

Single dovolená je skvělou příležitostí, jak prožít něco nového. Zjistěte si možnosti doplňkových aktivit, které nabízí vaše ubytovací zařízení nebo tamní zážitkové agentury. Vyzkoušejte vodní sporty a potápění, přihlaste se na lekce cizích jazyků nebo místní kuchyně, dopřejte si masáže a relaxaci v lázních či kadeřníka, vydejte se na výlety přírodou nebo za památkami, nakupujte. Účastněte se animačních programů v podobě různých sportovních aktivit, soutěží a zábavných večerů ve vašem hotelu.

Seznamujte se

Buďte otevření, usmívejte se na lidi kolem sebe a nebojte se navázat s nimi kontakt. Seznamování s novými lidmi vám umožní najít parťáka na výlet nebo drink a zpříjemní dovolenou. 

Sdílejte svoje zážitky

Pokud nepatříte k příznivcům vypnutých mobilních telefonů či tabletů na dovolené, vyberte si ubytovací zařízení s kvalitním wifi připojením a buďte v kontaktu s vašimi známými, přáteli a rodinou. Sdílejte svoje zážitky s ostatními. Zveřejňujte zajímavé fotografie a videa na sociálních sítích, založte si blog a sepisujte, co vás během dovolené potkalo zajímavého či zábavného. Najděte si diskuzní fórum týkající se dané destinace a seznamte se s lidmi, kteří se chystají na stejné místo, nebo jim dejte užitečné rady.

Utřiďte si myšlenky

Není lepšího způsobu, jak si utřídit vlastní myšlenky o svém životě než na sólo dovolené. Přemýšlejte, co vás dělá šťastnými či naopak nešťastnými a co byste ve svém životě rádi změnili. Třeba vás single dovolená inspiruje k hledání nové práce, bydlení, změně životního stylu nebo alespoň nákupu nových plavek.

Odpočinek na pláži

Čeho se na single dovolené vyvarovat

Cestování v jednom přináší zvláště pro ženy jistá rizika. Je důležité dbát na své bezpečí. Vyvarujte se kontaktu s podezřelými lidmi a nechoďte s nikým mimo veřejná místa. Pokud hodláte navštívit někoho doma nebo se vydáváte daleko od hotelu, dejte vždy vědět své rodině nebo přátelům v ČR. Informujte je o místě vašeho pobytu a domluvte se na čase, kdy je příště kontaktujete. V případě, že se neozvete, bude alespoň někdo vědět, že se něco děje. Zjistěte si před cestou důležité telefonní kontakty na policii, záchrannou službu, hasiče a velvyslanectví a mějte je vždy po ruce.

Pokud chcete mít dovolenou bez starostí, vyrazte s cestovní kanceláří, která za vás vše zařídí a obstará. V případě jakýchkoliv problémů se můžete obrátit na delegáta. Ten vám pomůže vše vyřešit.

Nejlepší tipy na dovolenou pro nezadané

Ptáte se, kam vyrazit na single dovolenou? Vyberte si rušné letovisko, kde to žije nebo velký hotelový resort. Přinášíme vám několik tipů na živá turistická střediska vhodná pro single dovolenou.

IBIZA: ostrov plný zábavy a nočního života

Ibiza je rájem milovníků bujarého nočního života. Tady se určitě nudit nebudete. Přes den můžete relaxovat na krásných plážích letoviska Portinatx, vydat se na výlet na horských kolech do panenské přírody, prohlédnout si úzké křivolaké uličky historického města Evissa, nakupovat v buticích a elegantních obchůdcích nebo třeba vyzkoušet golf. Večer se vydejte do nejvyhlášenějších klubů světa a užijte si noční život v nejrušnějším letovisku San Antonio. Takovou dovolenou vám budou všichni závidět!

Chci na Ibizu

Letní párty

CHORVATSKO: blízká dovolená s nejatraktivnější pláží pro mladé

Rádi řídíte a chcete se vydat na dovolenou autem? Proč ne. Chorvatsko je od nás nedaleko a do jeho severní části zvládnete s přestávkami bez nutnosti střídání v řízení dojet sami. Navíc je velká pravděpodobnost, že po cestě potkáte podobně naladěné Čechy nebo Slováky. Pro svoji single dovolenou si vyberte např. ostrov Rab s rušnými letovisky Rab a Suha Punta nebo vzdálenější ostrov Pag s letoviskem Novalja, které leží u světoznámé pláže Zrče. Této pláži se přezdívá chorvatská Ibiza, protože je nejatraktivnější chorvatskou pláží pro mladé. Nachází se zde několik známých klubů (např. Aquarius) s nonstop zábavou, kde si užijete nikdy nekončící hudbu, tanec a zároveň koupání.

Chci do Chorvatska

Tanec mladých lidí

PHUKET: všechna kouzla exotiky na jednom místě

Láká vás exotika? Pak je tím pravým místem pro vaši single dovolenou thajský Phuket. Jde o rušný a turisticky velmi oblíbený ostrov, na kterém nebudete vědět, kterým aktivitám se věnovat dříve. Je libo vyzkoušet thajské masáže, thai box, projet se na slonovi, navštívit džungli, obdivovat buddhistické chrámy, plavit se na tradiční lodi nebo se koupat na nejkrásnějších plážích? Večer vás čeká bujarý noční život ve městě Patong a ochutnávky thajské kuchyně ve skvělých místních restauracích.

Chci na Phuket

Slečna na houpačce

Pojeďte s námi na dovolenou pro nezadané!

Fantazii se meze nekladou a každá destinace je vhodná pro single dovolenou, pokud vás láká ji navštívit. A jak single dovolenou objednat? Není nic jednoduššího, než při výběru zájezdu na našem webu zvolit ve vyhledávání 1 osobu. Systém vám automaticky najde takové hotely, které nabízejí jednolůžkové pokoje nebo poskytují dvoulůžkový pokoj jednotlivcům za přijatelnou cenu.

Teď už jen stačí vybrat si svoji vysněnou destinaci, zabalit kufry a vyrazit na single dovolenou ve velkém stylu.

Co by vás mohlo dále zajímat:

Další články

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2022?

27.09.2022

Tipy na dovolenou v říjnu, kde se ohřát

12.09.2022

Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v pohodě a bez starostí?

27.06.2022

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

23.06.2022

Kam na hory v létě a zkraje podzimu?

12.06.2022

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.04.2022