Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Užitečná pomůcka při výběru dovolené

Pokud chcete mít přesnou představu o poloze Vámi vybraného hotelu, pláže, okolí a umístění dalších letovisek, doporučujeme Vám využít program Google Earth. Instalace tohoto programu i ovládání je velmi jednoduché.

Aplikace Google Earth vám umožní podívat se kamkoli na Zemi a prohlížet si satelitní snímky, mapy, terén i prostorové budovy, a v režimu Obloha můžete dokonce zkoumat galaxie. Můžete objevovat bohatý geografický obsah, ukládat si navštívená místa a sdílet je s ostatními.

Váš svět 3D

Svět můžete procházet pomocí myši, klávesnice nebo trackballu. Myší můžete obraz uchopit a pohybovat jím. Navigační kompas umožňuje několik způsobů manipulace se zobrazením.

Posunutím pravého posuvníku nahoru nebo dolů lze snímek přiblížit nebo oddálit. Posunutím horního posuvníku doleva a doprava lze zobrazení naklánět. Chcete-li obraz otočit, otočte zobrazeným navigačním kolečkem.

Přeleťte na kterékoli místo na světě

Ať hledáte konkrétní adresu, křižovatku dvou ulic, město, stát, PSČ nebo zemi, jednoduše zadejte název do pole "Přelétnout" a klikněte na tlačítko Hledat.

Novinky v aplikaci Earth 4.3

Fotorealistické budovy

V aplikaci Google Earth 4.3 můžete zobrazovat trojrozměrné budovy rychleji a ve více městech než kdykoli dříve. Nyní máte přístup ke stovkám nových budov z měst celého světa, včetně San Franciska, Bostonu, Orlanda, Mnichova, Curychu a mnoha dalších měst.

Navigace snášením

Nad krajinou můžete snadno poletovat pomocí nových ovládacích prvků navigace. Sneste se z vesmíru až na úroveň ulic a přeskakujte z budovy na budovu. Pomocí ovladače (joysticku) pohledu můžete zobrazit budovy tak, jako byste stáli přímo před nimi.

Světlo a stíny

Pomocí nové funkce Sluneční svit můžete sledovat východ a západ slunce odkudkoli. Posouvejte posuvník času a sledujte svítání, soumrak a stíny po celé Zemi.

Zobrazení ulic

Zobrazení ulic dostupné v aplikaci Mapy Google je nyní k dispozici také v aplikaci Google Earth! Přeleťte do panoramatických snímků vybraných měst a užijte si 360stupňový pohled.

Prozkoumejte oblohu

Až doteď bylo možné pomocí aplikace Google Earth prohlížet naši planetu z okolního vesmíru. S novou funkcí Obloha v aplikaci Google Earth můžete tuto perspektivu obrátit a zkoumat divy na nebesích.

Můžete si prohlížet obrázky vzdálených galaxií a mlhovin z Hubbleova vesmírného dalekohledu, dozvědět se něco o pohybu planet a životním cyklu hvězd a mnoho dalšího.