Kam v Itálii? Poradíme vám, co vidět a zažít na dovolené!

Pátek, 13.12.2019

Kam v Itálii? Poradíme vám, co vidět a zažít na dovolené!

Itálie je jednou z nejoblíbenějších zemí, ve kterých čeští turisté tráví svoji letní dovolenou. Krásná města plná úchvatné architektury a památek, příjemné pláže, rozmanitá příroda, lahodná kuchyně, zajímavá kultura a temperament místních obyvatel - to vše činí z Itálie jedinečné místo pro dovolenou. Poradíme vám, kam v Itálii vyrazit, co z italské kuchyně ochutnat, jaké jsou největší italské zajímavosti, i kde se skvěle zabavit v průběhu dovolené.

Výhodná dovolená v Itálii

Kam v Itálii: nejkrásnější pláže

Ptáte se kam v Itálii na pláž? Itálie se pyšní více než 7 500 kilometry pobřeží s nekonečným množstvím pláží různých typů a velikostí. Ať už preferujete pláže městské nebo odlehlé, klidné či rušné, velké nebo malé, písečné či oblázkové - náš přehled nejkrásnějších pláží v Itálii vám pomůže s výběrem perfektní pláže pro vaši dovolenou. 

Pokud vyrážíte na dovolenou autem, budou pro vás nejdostupnější pláže severní Itálie, které jsou relativně blízko od ČR a poskytují kvalitní zázemí pro turisty. Doporučujeme vám populární letovisko Bibione, prázdninové středisko Lido di Jesolo blízko Benátek nebo obrovské letovisko Rimini s mnoha možnostmi.

Pro leteckou dovolenou v Itálii doporučujeme pláže na ostrově Sardinie, kterému se právě díky kráse zdejších pláží přezdívá "Karibik Evropy". Např. pláže poblíž letoviska Cala Gonone vás uchvátí tyrkysovou barvou moře a bělostným pískem. Také jižní Itálie nabízí překrásné pláže. Vydejte se např. do letoviska Tropea v Kalábrii s čisťounkým mořem a skalnatými útesy nebo do malebného Gargana v Apulii, které je plné romantických pláží u zátok a bělostných útesů.

Cala Luna, SardinieCala Luna, Sardinie

Kam v Itálii: nejzajímavější italská města

Která italská města stojí za to vidět? Poradíme vám ta nejzajímavější a nejkrásnější! S námi se dozvíte, kam v Itálii vyrazit na výlet.

Řím

Všechny cesty vedou do Říma, a jelikož hlavní město Itálie je přímo nabité historií a snoubí se v něm nejkrásnější památky antické, barokní i novodobé, měla by do Říma vést také vaše cesta. Prohlédněte si starověké Koloseum, jedinečnou fontánu di Trevi, zachovalý Pantheon a neopomeňte ani sídlo papeže - samostatný stát Vatikán s impozantní Bazilikou sv. Petra. To jsou jen ty nejvěhlasnější památky, které na vás v Římě čekají.

Benátky

Šarmantní severoitalské město Benátky je jako stvořené pro romantický výlet. Město na vodě vás okouzlí svými kanály, na nichž plují gondoly i jedinečnou atmosférou. Kromě romantických procházek a plaveb vás v Benátkách čekají také úchvatná umělecká díla, nádherná architektura v podobě Baziliky sv. Marka na stejnojmenném náměstí, slavného Mostu vzdechů a dalších.

Florencie

Kolébka renesance - právě to je přezdívka toskánského města Florencie. Místní architektonické památky a muzea plná slavných soch a obrazů v čele s galerií Uffizi nadchnou všechny milovníky umění. Samotné Toskánsko navíc okouzluje nádhernou krajinou i výborným vínem a tamní kuchyní, takže si zde kromě nadšenců do umění přijdou na své také labužníci.

Verona

Verona, známé město milenců, které proslavil tragický Shakespearův příběh Romea a Julie, láká nejen na prohlídku Juliina domu se slavným balkonem, ale také na třetí největší římskou arénu v Itálii, operu a římské pozůstatky. Pokud hledáte místo vhodné pro romantický výlet a nelákají vás Benátky přeplněné davy turistů, pak je Verona tím pravým tipem pro vás.

Miláno

Není jiného italského města, které by lákalo milovníky módy více, než právě severoitalské Miláno. Tato pulzující metropole je nejznámějším centrem módy. Na každém rohu zde narazíte na stylové obchody předních módních návrhářů. Nejen móda je však důvodem k návštěvě Milána - najdete zde také slavnou operu La Scala i krásnou architekturu v čele s katedrálou Duomo di Milano.

Neapol

Hlavním městem regionu Kampánie na jihu Itálie je fascinující Neapol. Toto krásné město v Neapolském zálivu ve stínu sopky Vesuv je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a pyšní se historickým jádrem s velkým architektonickým významem.

KoloseumKoloseum, Řím

Nejchutnější italské speciality

Pizza, těstoviny, zmrzlina a káva - to je jen skromný výčet toho nejvyhlášenějšího jídla a pití, které italská kuchyně nabízí. Ne nadarmo míří do Itálie za gastroturistikou lidé z celého světa. Italskou kuchyni můžeme směle označit za jednu z nejlepších kuchyní planety, takže by byla velká škoda si ji na dovolené v Itálii řádně nevychutnat.

V zemi pizzy rozhodně musíte vyzkoušet právě tuto specialitu. Věděli jste italskou zajímavost, že pizza je dokonce zapsaná na seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO? Tu nejlepší pizzu ochutnáte v malých rodinných pizzeriích poblíž Neapole, kde se pizza zrodila. Vyzkoušejte také pravé italské těstoviny nebo rizoto. A kam v Itálii za nejlepším rizotem? Údajně nejlahodnější italské rizoto podávají v Lombardii. Nejchutnější lasagne si zase vychutnáte v oblasti Emilia-Romagna, odkud pochází slavný sýr parmezán i výtečná parmská šunka.

Co by to bylo za dovolenou v Itálii bez italské zmrzliny? Po celé Itálii najdete gelaterie s mnoha druhy této ledové pochoutky. A kam v Itálii za nejlepší zmrzlinou? Vyberte si zmrzlinárnu s nápisem "produzione artigianale", který značí, že zmrzlina byla vyrobena s dodržením tradičních metod. Pokud nechcete zmrzlinu, ale přesto máte chuť na sladké, dejte si spíše tiramisu nebo panna cottu. Dezert se neobejde bez výtečné italské kávy. Ať už preferujete typické silné espresso, cappuccino, caffe latte nebo si rádi vychutnáte kávu s alkoholem (caffe corretto), v Itálii dostanete jen tu nejlepší a nejvoňavější kávu.

Italská kuchyněItalská kuchyně

Nejlepší aquaparky v Itálii

Ptáte se kam v Itálii do aquaparku? Nejen děti ocení skvělé italské vodní parky, které se pyšní mnoha bazény různých tvarů a velikostí, zábavnými vodními atrakcemi, adrenalinovými tobogány i skluzavkami pro ty nejmenší. Pokud vy a vaše ratolesti patříte mezi milovníky vodních parků, dopřejte si během dovolené návštěvu jednoho z nejlepších aquaparků v Itálii. Doporučujeme vám dovolenou s aquaparkem v následujících místech:

  • CaorleAquafollie, vodní zábavní park vhodný pro celou rodinu s Rybářským zálivem s přístavem, majákem a loděnicí i mnoha vodními atrakcemi (tobogány, skluzavky, bazén s umělými vlnami, divoká řeka, vodopád, whirpool atd.),
  • Rimini - adrenalinový aquapark BoaBay, kde si užijete legraci na unikátních nafukovacích atrakcích přímo v moři,
  • Lignano - Aquasplash, tento aquapark nabízí kromě tradičních vodních atrakcí také jízdu na laně a obří lanovou pyramidu,
  • Lido di Jesolo - obrovský italský aquapark Caribe Bay v karibském stylu s několika tematickými částmi, zábavnými představeními i neuvěřitelnými atrakcemi v podobě např. jedné z nejvyšších skluzavek světa a bungee jumpingu,
  • Lago di Garda - Canevaworld Resort, aquapark s neuvěřitelnými skluzavkami, dobrodružnými atrakcemi i relaxačními prostory vhodný pro malé i velké, součástí rezortu je navíc filmový park s kouzlem Hollywoodu.

aquapark

Nejlepší italské zábavní parky

Kam v Itálii do zábavního parku? Doporučujeme vám zábavní park Gardaland a Mirabilandia!

Gardaland: výlety do historie i adrenalin

Mezi nejlepší zábavní parky Itálie patří bezesporu Gardaland, který se nachází u jezera Lago di Garda. Jde o fascinující zábavní park, který zaujme děti všech věkových kategorií i dospělé. Kromě skvělých atrakcí různých typů a velikostí, na kterých vás čeká legrace i adrenalin, láká Gardaland na různé zábavné show, virtuální realitu, trojrozměrné kino, akvárium i výlety do historie. V Gardalandu poznáte Údolí králů, starověký Egypt, arabské minarety, přístav staré Anglie, asijskou džungli i další kouty světa.

Mirabilandia: zábava, show a fascinující atrakce

Italský zábavní park Mirabilandia v oblasti Emilia-Romagna poblíž města Ravenna se dělí do tematických oblastí, které se rozprostírají v kouzelné zahradě. Park Mirabilandia je vhodný pro děti i dospělé. Nabízí skvělé atrakce i různá představení. Děti potěší Dinoland, kde se ocitnou v říší dinosaurů o miliony let zpátky i Bimbopoli - dětský ráj s atrakcemi pro nejmenší. Dospělé zase uchvátí Adventureland s nejlepšími atrakcemi v podobě invertní loopingové dráhy a dalších.

Zábavní park

Výhodná dovolená v Itálii

Bude vás zajímat

Líbil se vám náš článek na téma zajímavosti v Itálii? Nenechte si ujít další podobné články a tipy na dovolenou!

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021